مقالات / مزرعه عمودی دبی

مزرعه عمودی دبی

دبی همزمان با مدرنیته شدن در جاذبه های گردشگری ، از نیاز های روز افزون مردم خود غافل نشده است. همانطور که می دانیم امارات کشوری با آب و هوای گرم و خشک می باشد ، بدیهی است که در این شرایط ، کمبود آب خطری برای مردم این کشور باشد. مزرعه ی عمودی دبی که فقط در چند کشور پیشرفته جهان تا به حال ساخته شده بود ، امروزه با تکنولوژی شگفت انگیز در دبی، در حال احداث است . در این مقاله به معرفی این مزرعه می پردازیم.

ساخت و ساز این مزرعه با 130000 هزار فوت مربع و 40 میلیون دلار بودجه اولیه آغاز شد که یک سرمایه گذاری مشترک بین هلدینگ فن آوری – کشاورزی Crop One و کترینگ هواپیمایی امارات است و روزانه تامین کننده تقریبا225000 وعده غذایی برای فرودگاه بین المللی دبی می باشد. ادعای این شرکت بر این است که با احداث مزرعه عمودی ، 99 درصد در حجم آب مصرفی صرفه جویی می شود. همچنین امارات ، ادعای دیگری بر مبنای بهره برداری 6000 پوند سبزیجات برگی در روز را مطرح کرده است.

شرایط تامین مواد غذایی قبل از احداث مزرعه عمودی

امارات زمین قابل کشت مناسبی برای کشاورزی ندارد و از همین جهت بیشتر مواد غذایی مورد نیاز خود را از کشور های مختلف وارد می کند، به همین منظور در سال های اخیر با احداث این مزرعه و صرفه جویی در مصرف آب ، پیش بینی می شود که امارات بتواند به بسیاری از نیاز های غذایی خود پاسخ دهد.

نحوه ی کار در مزرعه عمودی دبی

کشاورزی در این مزرعه مستقل از فصل است و شما در هر ماهی از سال می توانید به بهره برداری از محصولات بپردازید. دما و رطوبت در این قسمت کنترل شده است و بجای نور خورشید از لامپ های LED استفاده می شود. جالب است بدانید گیاهان بجای خاک در یک محلول مغذی دیگر قرار گرفته اند.

انتقاد به مزرعه های عمودی

اگر چه در این روش کشاورزی ، از میزان آب کمتری استفاده می شود اما در عوض از انرژی زیادی برای لامپ های LED استفاده می شود. البته کشاورزان امروزه در حال تحقیق هستند تا بتوانند با مصرف کمتر انرژی، همان میزان بهره وری را داشته باشند . کمپانی های تولید لامپ در حال کار بر روی تکنولوژی LED خاصی هستند تا بتوانند الکتریسیته را برای تولید نوری بهتر مورد استفاده قرار دهند.

مزایای مزرعه عمودی نسبت به کشاورزی سنتی

1) 99 درصد صرفه جویی در حجم آب مصرفی مزرعه عمودی

2)صرفه جویی در زمین کشاورزی

3) عدم نیاز به آفت کش در این روش جدید

4) این مزرعه را می توان در هر جایی برپا کرد. مانند: کشتی ، داخل شهر و ..

5) این مزرعه درنزدیکی فرودگاه آل مکتوم دبی واقع شده پس انتشار گاز های گلخانه ای نیز کاهش می یابد.

به نظر می رسد در آینده ای نه چندان دور، برای استفاده بهتر از فضا، مزارع آینده به احتمال فراوان به شکل عمودی درمی‌آیند.

سخن نهایی

همانطور که مشاهده کردید دبی شهری است که با ارتقا زیرساخت ها روز به روز در حال پیشرفته تر شدن می باشد . اگر به دنبال سرمایه گذاری در دبی هستید پیشنهاد می کنیم تا با گروه داماک همراه شوید و با خیال راحت در املاک دبی سرمایه گذاری کنید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

مطالب مشابه:

صنعت گردشگری دبی

اقتصاد امارات

خرید ملک با داماک

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";