مقالات / پروژه های در حال ساخت دبی

پروژه های در حال ساخت دبی

همانطور که می دانید، دبی یکی از گردشگری ترین شهر ها بوده و به عروس خاور میانه ملقب است؛ این عناوین بی دلیل نیست ، چرا که پروژه های بزرگ و کوچکی در حال اجرا می باشد. دبی در آغاز راه توسعه، متکی به درآمد نفتی خود بود، همچون سایر کشور های خاورمیانه، اما در ادامه راه با سیل درآمد های حاصل از گردشگری و درآمد ناشی از سرمایه گذاری در سایر کشور ها مواجه شد.پس تا حدودی این حجم از توسعه و پیشرفت از طریق ایجاد زیرساخت ها طبیعی می باشد.

شرکت داماک، بزرگ ترین و معتبر ترین شرکت ساختمانی جهان ، مقاله زیر را در ارتباط با پروژه های در حال ساخت دبی ارائه می کند.

مرکز خرید (city land mall)

این مرکز خرید که پیشبینی می شود به زودی بازگشایی شود،با مساحت 60 هزار متر و وجود 350 فروشگاه و 12 سینما و انواع رستورن ها بنای فوق العاده ای است. معماری این مرکز با الهام از طبیعت صورت گرفته و طراحی داخل آن نیز گردشگران را شگفت زده می کند.

موزه آینده دبی

هدف از ساخت این موزه ، ایجاد محلی برای برگزاری کنفرانس ها و انجام تحقیقات در زمینه های مختلف است، تا جایی که لوور دبی لقب گرفته است. از جمله موضوعاتی که در این موزه مطرح می شود: هوش مصنوعی، سلامت ، امنیت غذایی ، مسائل مربوط به کره زمین و… می باشد.

جزیره مصنوعی (blue water)

جزیره مصنوعی آب های ابی ، در فاصله نسبتا زیاد از ساحل دبی در حال ساخت است و آن طور که گفته شده ، مکان مناسبی برای انجام تفریحات خانوادگی و … می باشد. دولتمردان دبی گفته اند با افتتاح این مکان بلند ترین چرخ و فلک دنیا نیز افتتاح می شود این چرخ و فلک به چشم دبی ،معروف است و 400 نفر ظرفیت دارد.

مرکز خرید (mall of the world)

طرح اولیه این مرکز خرید در سال2012 ریخته شد اما هنوز این پروژه اتمام نیافته است. با وجود 4500000 متر مربع مساحت بزرگترین مرکز خرید جهان خواهد بود. وسایل تفریحی مانند انواع پارک های بازی ، مراکز فرهنگی و هنری ، سالن تئاتر و سینما و … در این مکان قرار خواهند داشت. بودجه ی اولیه این مرکز خرید چیزی در حدود 6 میلیار دلار بوده است.

قاب دبی

هدف از ساخت این قاب ، تبدیل آن به  جاذبه گردشگری  شماره 1 در جهان می باشد. این سازه 150 متر ارتفاع دارد و در قاب خالی آن نمایشی از دبی قدیم و دبی جدید اجرا می شود. این مکان نیز به زودی افتتاح خواهد شد.

شهر علاالدین دبی

حتی شنیدن نام این مکان نیز شگفت انگیز است. سران دبی با الهام از داستان های علاالدین این پروژه را آغاز کرده اند و هنوز در حال تکمیل است.اجرای این پروژه به شدت مشکل است و وجود طراحان و معماران حرفه ای، الزامی می باشد.

پارک موضوعی دبی

این پارک از 3 پارک کوچک تر تشکیل شده است که هر کدام به نوع خود شگفت انگیز می باشد. از جمله پارک موشن گیت که سفری به دنیای هالیوود است ، پارک بالیوود، با رنگ و بوی هندوستان و لگو لند که مناسب برای کودکان است.

مطالب مشابه:

جاذبه های گردشگری دبی

پارک آبی وایلد وادی

مرکز خرید الغریر

مطالب مشابه