مقالات / پروژه های در حال ساخت دبی

پروژه های در حال ساخت دبی

همانطور که می دانید، دبی یکی از محبوب ترین شهرها برای گردشگران می‌باشد و به عروس خاورمیانه ملقب است؛ این عناوین بی دلیل نیست ، چرا که پروژه های بزرگ و کوچکی در حال اجرا می باشد. دبی در آغاز راه توسعه، متکی به درآمد نفتی خود بود، و همچون سایر کشورهای خاورمیانه، در ادامه راه با سیل درآمد های حاصل از گردشگری و درآمد ناشی از سرمایه گذاری در سایر کشورها مواجه شد، پس تا حدودی این حجم از توسعه و پیشرفت از طریق ایجاد زیرساخت ها طبیعی می باشد.

شرکت داماک، بزرگ ترین و معتبر ترین شرکت ساختمانی جهان ، مقاله زیر را در ارتباط با پروژه های در حال ساخت دبی ارائه می کند.

مرکز خرید (city land mall)

این مرکز خرید که پیشبینی می شود به زودی بازگشایی شود، با مساحت 60 هزار متر و وجود 350 فروشگاه و 12 سینما و انواع رستورن ها بنای فوق العاده ای است. معماری این مرکز با الهام از طبیعت صورت گرفته و طراحی داخل آن نیز گردشگران را شگفت زده می کند.

موزه آینده دبی

هدف از ساخت این موزه ، ایجاد محلی برای برگزاری کنفرانس ها و انجام تحقیقات در زمینه های مختلف است، از جمله موضوعاتی که در این موزه مطرح می شود: هوش مصنوعی، سلامت ، امنیت غذایی ، مسائل مربوط به کره زمین و غیره می باشد.

جزیره مصنوعی (blue water)

جزیره مصنوعی آب های آبی ، در فاصله نسبتا زیاد از ساحل دبی در حال ساخت است و آن طور که گفته شده ، مکان مناسبی برای انجام تفریحات خانوادگی و غیره می باشد. دولتمردان دبی گفته اند با افتتاح این مکان بلند ترین چرخ و فلک دنیا نیز افتتاح می شود. این چرخ و فلک به چشم دبی ،معروف است و 400 نفر ظرفیت دارد.

مرکز خرید (mall of the world)

طرح اولیه این مرکز خرید در سال2012 ریخته شد اما هنوز این پروژه اتمام نیافته است. با وجود 4500000 متر مربع مساحت بزرگترین مرکز خرید جهان خواهد بود. وسایل تفریحی مانند: انواع پارک های بازی ، مراکز فرهنگی و هنری ، سالن تئاتر و سینما و غیره در این مکان قرار خواهند گرفت. بودجه ی اولیه این مرکز خرید چیزی در حدود 6 میلیار دلار بوده است.

قاب دبی

هدف از ساخت این قاب ، تبدیل آن به  جاذبه گردشگری  شماره 1 در جهان می باشد. این سازه 150 متر ارتفاع دارد و در قاب خالی آن نمایشی از دبی قدیم و دبی جدید اجرا می شود. این مکان نیز به زودی افتتاح خواهد شد.

شهر علاالدین دبی

حتی شنیدن نام این مکان نیز شگفت انگیز است. سران دبی با الهام از داستان های علاالدین این پروژه را آغاز کرده اند و همچنان در حال تکمیل آن هستند. اجرای این پروژه به شدت مشکل است و همچنین وجود طراحان و معماران حرفه ای، الزامی می باشد.

پارک موضوعی دبی

این پارک از 3 پارک کوچک تر تشکیل شده است که هر کدام به نوع خود شگفت انگیز می باشد. از جمله پارک موشن گیت که سفری به دنیای هالیوود است ، پارک بالیوود، با رنگ و بوی هندوستان و لگو لند که مناسب برای کودکان است.

سخن نهایی

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان می باشد. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

مطالب مشابه:

جاذبه های گردشگری دبی

پارک آبی وایلد وادی

مرکز خرید الغریر

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";