مقالات / برج های دبی

برج های دبی

کشور امارات ، یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان، در صنعت گردشگری می باشد که بلندترین برج های جهان را در دل خود جای داده است.

 در واقع بیش از یک سوم برج های فوق مدرن دنیا در شهر دبی جای گرفته است. در ادامه به سه مورد از معروف ترین برج های دبی در امارات اشاره می کنیم. پس با ما همراه باشید.

برج العرب

طرح معماری برج العرب در دبی با بادبان کشتی عجین شده، که لاکچری‌ترین برج دبی است . به طوری که هرجای دبی ایستاده باشید، این برج به طرز شگفت آوری خودنمایی می‌کند. تاریخ ساخت برج العرب به سال ۱۹۹۹ بر می‌گردد، که با ۳۲۱ متر ارتفاع و ۶۰ طبقه، هفتمین برج بلند جهان است.

برج العرب از بهترین هتل های دبی

بالای این برج زمین تنیسی به ابعاد ۲۴ متر، وجود دارد و مسئله قابل تامل دیگر، این است که در ارتفاع ۲۱۲ متری آن سکویی برای فرود هلیکوپتر نیز طراحی شده است، در نمای داخلی اتاق‌های هتل برج العرب، از پوشش طلا استفاده شده است.

بلندترین برج جهان کجاست ؟ دبی یا مالزی؟

و اما بلندترین برج جهان چه برجی است؟

برج خلیفه یکی از نمونه‌های برتر پیشرفت تکنولوژی در قرن اخیر است که امروزه در اغلب مجامع طراحی و معماری سر زبان‌ها افتاده است. این برج با ارتفاع ۸۲۸ متر لقب بلندترین برج جهان را یدک می‌کشد. طرح این برج زیبا از شیوه معماری اسلامی و یک گل صحرایی با نام هیمنوکالیس گرفته شده است.

برج خلیفه

این برج شاهکاری از معماری اسلامی است  و به گونه ای طراحی شده تا در مقابل بادهای شدید و بیابانی مقاومت داشته باشد. تماشای برج خلیفه در شب ، برای اغلب توریست‌های دبی دیدنی است. همچنین بسیاری از تفریحات دبی به صورت هوایی هستند، که از ارتفاع برج خلیفه می‌توان اطراف آن را دور زد و از زیبایی های آن شگفت زده شد.

برج خلیفه با داشتن ، بلندترین آسمان خراش دنیا، بلندترین رستوران به اسم اتمسفر ، آسانسورهای پیشرفته ، مرتفع ترین استخر و… رکورددار بلندترین برج جهان  می باشد، به طوری که هرساله میزبان برگزاری مراسم نورافشانی هیجان انگیزی، با پیشرفته‌ترین ابزارها و تجهیزات لیزری در محدوده وسیعی از آسمان دبی است.

یکی دیگر از مسائل مهم در طراحی این ساختمان ، توجه آن به ایمنی در برابر آتش است. برج خلیفه اولین برجی است که از آسانسورهایی برای تخلیه در شرایط آتش سوزی برخوردار می باشد و هچنین ایمنی بالایی دارد.

برج کایان

برج کایان دبی به سبب طرحی شبیه به الگوی رقص مواد جامد و حفره هایی در سطح آن، به «برج بی نهایت» شهرت دارد.

مهم ترین ویژگی این برج، طرح مارپیچی آن، برای محافظت در مقابل باد و طوفان می باشد، که مایه شگفتی تمام گردشگران است.

اگر قصد سرمایه گذاری در دبی را دارید با گروه فارسی زبان شرکت داماک تماس گرفته و از مشاوران مجرب آن بهره مند شوید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

مطالب مشابه:

جاذبه های گردشگری دبی

حیات وحش دبی

مراکز خرید دبی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه