مقالات / تور دبی

تور دبی

دبی یکی از شهرهای مهم امارات متحده عربی است، که بیشترین جمعیت را در میان این هفت امارت دارد و دومین امارت بزرگ آن بعد از ابوظبی می باشد. دبی از دیگر امارت‌ها این کشور متمایز می باشد؛ از این لحاظ که درآمد نفت آن تنها 6% از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد و اکثر درآمد دبى از منطقه آزاد جبل علی یا (JAFZ) ، گردشگری و دیگر خدمات تجاری می باشد. تاسیسات و پیشرفت های زیاد در صنایع و فعالیت های مختلف در دبی باعث شده تا توجهات جهانی را در تمام زمینه ها و پروژه ها جلب کند ، از جمله: رویدادهای ورزشی و کنفرانس هایی که دراین شهر برگزار می شود.

داماک (damac) جامع ترین سایت املاک دبی یکی از امتیازات این شهر است.

رستوران ها 

یکی از رستوران ها به نام المنتها است ، که در ارتفاع 200 متری واقع شده و منظره ای از دبی را به نمایش می گذارد .همچنین توسط یک پایه از هر دو طرف دکل محافظت می شود و توسط یک آسانسور شیشه ای دسترسی به آن ممکن می باشد.

رستوران دیگر المحاره (به معنی صدف) می باشد که دسترسی به آن توسط یک زیر دریایی شبیه سازی شده امکان پذیر است و آکواریوم های زیبایی را به نمایش می گذارد. این آکواریوم ها دربرگیرنده بیش از یک میلیون لیتر آب است. شیشه آکواریوم از اکریلیک ساخته شده و برای کاهش تاثیر بزرگ نمایی حدود 18 cm ضخامت دارد. این رستوران در میان 10 رستوران برتر دنیا قرار دارد. این رستوران ها در هتل برج العرب قرار دارند. این هتل دارای 60 طبقه است و معمار آن Atkins Middle East می باشد. ستون بندی هتل برج العرب تا 40 متر زیر دریا می باشد. برج العرب بزرگتر از برج ایفل است و تنها 60 متر از Empire State Building  در آمریکا کوتاه‌تر است. تمام پرده‌ها، چراغ‌ها و سیستم تهویه هوا با یک دکمه به کار می افتند . تمام کانال‌ها به دوربین مدار بسته متصل هستند و مهمانان می توانند ببیند که چه کسی پشت در است. هر سوئیت یک لپ تاپ، اسکنر و پرینتر مخصوص به خود را دارد.

 پارک‌های شهر دبی

دبی بوستان‌های فراوانی دارد که می‌توان به پارک‌های زیر اشاره کرد: پارک خور، پارک صفا ، پارک مشرف ، پارک جمیرا ، پارک القوز، پارک زعبیل ، پارک الوصل ، پارک باغ وحش ، پارک ممزر و…

با داماک ، جامع ترین سایت املاک دبی ، می توانید از خرید ویلاهای لوکس و لاکچری در شهر زیبا و دلنشین دبی لذت ببرید و خاطره به یاد ماندنی را برای خود و خانواده بسازید.

ساعات کار در دبی

ساعات کار مراکز دولتی: 08:30 تا 14:00 شنبه تا چهارشنبه

ساعات کار بانک ها: 08:00 تا 13:00

ساعات کار سفارت خانه ها: 08:45 تا 13:30

ساعات کار صرافی ها: 08:00 تا 13:00 و 16:30 تا 20:30

ساعات کار دفاتر بخش خصوصی و فروشگاه‌های دبی

مراکز دو شیفته: 08:00 تا 13:00 و 16:00 تا 19:00

مراکز یک شیفته: 08:00 تا 18:00

ساعات کار مجتمع های خرید: 10:00 تا 22:00 هر روز غیر از جمعه ها 14:00 تا 22:00

ساعات زندگی در دبی مانند بسیاری از کشورهای همسایه و کشورهای اطراف دریای مدیترانه می باشد. مردم عادت به خواب نیمروز و خوردن شام در ساعت های آخر شب دارند. توجه و اهمیت به ساعات کار نیز کمی با سایر کشورهای پیشرفته متفاوت می باشد . بنابراین از به تاخیر افتادن ساعت قرار و ملاقات کاری خود تعجب نکنید. تعطیلات آخر هفته نیز در این جا مفهوم ندارد اگر چه جمعه بعنوان یک روز مقدس همیشه تعطیل می باشد. تعطیلات آخر هفته برای دفاتر دولتی و مدارس ، روزهای پنج شنبه و جمعه است اما بعضی از شرکت‌های خصوصی نیز بعد از ظهر پنج شنبه و روز جمعه تعطیل می باشند.

مطالب مشابه:

بازار سنتی دبی

بازار طلای دبی

بازار ادویه دبی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه