مقالات / آپارتمان هوشمند دبی

آپارتمان هوشمند دبی

آپارتمان هوشنمد دارای امکاناتی مانند:تکنولوژی امنیت ساختمان هوشمند واینترنت اشیاء است که باعث کاهش هزینه تعمیرات و بهره وری از انرژی می شود. سیستم های خانه هوشمند به وسیله دستگاه الکترونیکی هوشمند نظیر تلفن همراه کنترل می شوند تا دستورات کاربر را اجرا کند.

دستگاه های هوشمند از طریق دستگاه هایی مانند: بلوتوث، وای فای، insteon و x 10 بر بروی تلفن همراه شما نصب می شود و شما با نصب یک برنامه بر روی موبایل خود می توانید دستگاه های هوشمند منزل را کنترل کنید.

در برنامه تکنولوژی ساختمان هوشمند، مواردی که مد نظرتان است می تواند دارای زمان بندی باشند یا براساس یک محرک خاص انجام شود و مواردی که دارای زمان بندی است طبق ساعت عمل می کنند. به طور مثال خاموش شدن ماشین لباسشویی در یک زمان مشخص انجام شود.

رویدادهایی که بر اساس محرک انجام می‌شوند واکنشی هستند که نسبت به یک رویداد دیگر انجام می‌شوند، به طورمثال زمانی که تلفن همراه صاحب خانه به در ورودی نزدیک می‌شود، قفل باز می‌شود و چراغ‌های هوشمند روشن می‌شوند.

چگونه یک آپارتمان لوکس و هوشمند داشته باشیم؟

برای اینکه بتوانید یک ساختمان هوشمند داشته باشید نیاز به خرید دوربین امنیتی، بلندگو ها، حس گر ها ولامپ های هوشمند دارید سپس باید همه آن ها را به یک مرکز فرمان اصلی متصل کنید تا از این طریق بتوانید با تلفن کاربر یا خود کاربر ارتباط برقرار کنید.

نمونه‌هایی از تکنولوژی‌های موجود در ساختمان هوشمند دبی 

1- آشپزخانه هوشمند

انواع دستگاه‌های برقی هوشمند در بازار وجود دارند از قهوه ساز هوشمند گرفته تا فریزر هوشمند. شما با فعال کردن قهوه ساز بعد از خروج از محل کار، می‌توانید به محض رسیدن به منزل قهوه آماده نوش جان کنید. فریزر هوشمند می‌تواند زمان انقضای همه اقلام موجود را گزارش کند، فهرست خرید تهیه کند و با توجه به اقلام موجود دستور غذایی تهیه کند.

2- سیستم روشنایی

سیستم‌ روشنایی هوشمند قابلیت تشخیص حضور افراد در فضای مورد نظر را دارد و این سیستم می‌تواند با توجه به نور روز میزان روشنایی را تنظیم کنند و زمانی که به طور طولانی مدت اعضای خانواده در خانه حضور نداشته باشند، این سیستم قادراست چراغ ‌های منزل را طبق عادت همیشگی‌ شان روشن و خاموش کند و طوری وانمود کند که انگار آن‌ها در خانه هوشمند حضور دارند.

3- سیستم کنترل دما

ترموستات‌های هوشمند با اتصال به اینترنت توانایی کنترل دما و تهویه هوا را دارند و به کاربر این امکان را می‌ دهند که بتواند جدول زمان‌بندی برای روشن و خاموش شدن سیستم تعریف کند. این سیستم‌ها می‌توانند رفتار اعضای خانه را بفهمند و به صورت خودکار تنظیمات خاصی را برای راحتی بیشتر آن‌ها، صرفه‌جویی انرژی و کارایی بیشتر اعمال کنند. این نوع ترموستات‌ها می‌توانند میزان مصرف انرژی را گزارش کنند و تعویض فیلتر را به کاربر یادآوری کنند.‌

4- سیستم امنیتی

قفل‌های هوشمند درب ورودی و پارکینگ می‌توانند از فاصله دور حضور صاحب خانه را تشخیص دهند و قبل از رسیدن وی در را باز کنند. دوربین‌های امنیتی هوشمند امکان نظارت بر فضای داخل و بیرون منزل را زمانی که صاحبان خانه به مسافرت رفته‌اند، ایجاد می‌کنند. حسگرهای حرکتی می‌توانند بین عبور اعضای خانواده، حیوانات خانگی، مهمانان و دزدها تمایز قائل شوند و می‌توانند در موارد مشکوک به پلیس خبر دهند.

5- بلندگوهای هوشمند

کاربرمی‌تواند از طریق این بلندگوها دستورات مدنظرش را بدهد. این سیستم قابلیت اتصال به دیگر تجهیزات هوشمند ساختمان را دارد. در نتیجه کاربر با استفاده از این دستیار صوتی هوشمند می‌تواند پاسخ سؤال‌هایش را پیدا کند، موزیک پخش کند، چراغ‌های خانه هوشمند را خاموش و روشن کند و یا شروع به تماشای یک برنامه تلویزیونی کند.

6- سیستم نگهداری از خانه

این نوع سیستم‌ها می‌توانند تغییرات شدید ولتاژ را تشخیص دهند و به سرعت همه لوازم برقی را خاموش کنند. همچنین اگر در زمستان بخشی از لوله‌های آب یخ زده باشند یا دچار ترکیدگی شده باشند، سیستم قادربه قطع آب خواهد بود.

اگر قصد خرید آپارتمان های لوکس و هوشمند در دبی را دارید می توانید طبق شماره ای که در سایت داماک گروپ قرار دارد با مشاورین بخش فارسی زبان شرکت داماک تماس بگیرید و اطلاعات لازم را کسب کنید. شرکت داماک بهترین آپارتمان ها را در بهترین نقاط شهر به صورت اقساط بلند مدت بدون بهره در اختیار شما قرار می دهد.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";