مقالات / برج چرخان دبی

برج چرخان دبی

پروژه شرکت dynamic Architecture در شهر زیبای دبی طراحی شد. این شرکت برج های دوار و پویایی در سرتاسر دنیا طراحی کرده است. این برج توسط معمار معروف به نام دیوید فیشر طراحی شده است . پروژه برج چرخان در سال 2008 توسط دیوید فیشر به نمایش گذاشته شد و پیش بینی می شود تا ارتفاع 420 متری بالا رود . بعد از برج خلیفه به ارتفاع 828 و مارینا 101 به ارتفاع432 متر، برج چرخان سومین آسمان خراش بلند این شهر محسوب می شود.

سازنده خلاق این برج ادعا کرده که تنها با داشتن90 نفرنیروی انسانی می توان این برج را ساخت ، در صورتی که پروژه هایی از این قبیل حداقل احتیاج به 2000 نیروی کار در یک زمان دارد. این برج ارتفاع 313 متری دارد  و شامل  80 طبقه می شود.این برج از قسمت های مختلفی تشکیل شده و و دارای یک هتل 6ستاره ،دفاتر اداری ،آپارتمان هایی با مساحت های مختلف می باشد . یکی از ویژگی های خاص این برج، پنج ویلایی است که در بالای برج طراحی شده و هر ویلا قابلیت داشتن پارکینگ در همان طبقه را دارد.

داماک معتبرترین شرکت ساختمانی جهان ، خرید بهترین املاک و ویلا ها را با بهترین قیمت پیشنهاد می کند.

این برج شگفت انگیز در هر طبقه به صورت انفرادی قادر است به آهستگی ، چرخشی 360 درجه حول مرکز خود داشته باشد ،چرخش می تواند به 6متر بر دقیقه هم برسد . جالب است بدانید که این حرکت در داخل بدون نگاه کردن به بیرون قابل احساس نیست . به طور متوسط چرخش هر طبقه 7 روز به طول می انجامد و شما این امکان را دارید منظره های متفاوتی از شهر دبی در روز داشته باشد.

این برج مدام تغییر شکل می دهد ،در واقع ساکنین این برج هستند که تصمیم میگیرند کدام جهت را برای چشم انداز خود انتخاب کنند .

نکته جالب دیگری که باید درباره این برج بدانید این است که خانه های آن بصورت جداجدا و در جای دیگری ساخته می شود و بعد به هسته اصلی ساختمان اضافه می شوند .این طراح ایتالیایی ایده ساخت این برج را در ذهن خود داشته و در این باره گفته است :«با ساخت این برج ، مردم خواهند دید هیچ کاری غیر ممکن نیست .»

تامین انرژی برج چرخان

این آسمان خراش گردان انرژی خود را از طریق 79 توربین بادی که بین هر طبقه قرارگرفته و همچنین صفحات خورشیدی که سقف و کف خیابان را پوشانده است تامین می کند.

برنامه آینده دبی

این شهر بی بدیل این بار تصمیم دارد سازه های متحرک بسازد ،برجی چرخان که به شما این امکان را می دهد با نشستن پشت پنجره کل شهر دبی را زیر پا بگذارید و چشم اندازی کامل از شگفتی ها و زیبایی های آن داشته باشید.این آسمان خراش قرار است در خیابان شیخ زاید از خیابان های اصلی دبی ساخته  شود،اکثر ساختمان های این خیابان از سال2000 به بعد ساخته شده اند و قدمت آن ها  از هفت سال بیشتر نیست.

هزینه ساخت برج چرخان دبی

برآورده شده است که این پروژه در حدود 1,21200,7500 درهم هرینه در پی خواهد داشت .یعنی بیش از 1.2 بیلیون دلار.

مطالب مشابه:

برج های دبی

برج کایان

برج العرب نماد دبی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";