مقالات / پارک قرآنی دبی

پارک قرآنی دبی

دبی ، پرجاذبه ترین شهر امارات ملقب به عروس خاورمیانه است. این شهر جاذبه های گردشگری متنوعی دارد، از هتل ها ی لوکس و برج ها گرفته تا انواع پارک های موضوعی و آسمان خراش ها. طبیعی است که این شهر سلیقه ی بسیاری از افراد را پوشش دهد. این مقاله اختصاص به یکی از جدید ترین پارک های دبی دارد که در اوایل احداثش ، توانسته مخاطبان زیادی جذب کند.

داماک برترین سایت املاک دبی شما را به مطالعه مقاله زیر دعوت می کند.

معرفی پارک قرآنی دبی (quranic park)

دین بیشتر مردم امارات ،اسلام است؛ در نتیجه  قرآن و سنت های اسلامی ریشه ای عمیق در فرهنگ و آداب و رسوم مردم امارات دارد. این پارک با هدف آشنایی بیشتر گردشگران با فرهنگ اسلامی احداث شده است. تمامی سنت هایی که در قرآن کریم ذکر شده را می توانید در این پارک تازه تاسیس مشاهده کنید . پارک قرآنی دبی مساحتی حدود 60 هکتار دارد. باغ هایی که در این پارک وسیع واقع شده اند همگی به معرفی گیاهان دارویی و میوه هایی که در قرآن آمده می پردازند. وقایع مربوط به پیامبر ، جنگ ها و… همگی در غالب نمایش به شما عزیزان معرفی می شود.لازم به ذکر است بودجه اولیه برای ساخت این پارک حدود 200 میلیون درهم بوده است.

هدف از تاسیس پارک قرآنی

جدای از این که پارک قرآنی یکی از جاذبه های فرهنگی دبی است ، امکان گفت و گوی فرهنگی را، بین ملل مختلف فراهم می کند. برای مثال افرادی که مسیحی هستند، ممکن است با دیدن این پارک و آشنایی با دین اسلام ، مسلمان شوند. آخرین هدف از تاسیس این پارک ،ایجاد فضای سبز در دبی می باشد.

امکانات مختلف پارک قرآنی

1) خانه ی شیشه ای : در این بخش انواع گیاهان و گل هایی پرورش داده می شود که در قرآن کریم به آن ها اشاره شده است. از همین جهت ، طبیعت‌گردان زیادی از سراسر دنیا، حتی غیر مسلمانان ،برای بازدید از این باغ زیبا به کشور امارات سفر می کنند .درختانی  مانند: زیتون ،انار، سیب، ریحان و … در این باغ به چشم می خورند.

2) غارهای معجزه آسا: معجزات پیامبر اسلام و سایر پیامبران که در قرآن آمده ، در این غار شبیه سازی می شود و با تکنولوژی های پیشرفته به نمایش می آید. از جذاب ترین بخش های پارک قرآنی همین بخش می باشد.

ساعت کار پارک قرآنی دبی

این پارک در روز های شنبه ها تا پنج شنبه هااز  ساعت 8 صبح تا 10 شب و جمعه ها از 3 تا 10 شب آماده پذیرایی از شما عزیزان می باشد.

هزینه ورودی پارک

برای ورود به محوطه پارک لازم نیست هزینه ای بپردازید ،اما بخش خانه ی شیشه ای و غار معجزه آسا، 5 درهم هزینه وروردی دارد. در این پارک انواع غذاخوری ها و کافی شاپ ها وجود دارد که برای صرف غذا و استراحت می توانید به آن ها مراجعه کنید.

امید است که این مطالب مورد قبولتان واقع شود. اگر به دبی سفر کردید حتما از این پارک هیجان انگیز دیدن کنید.

مطالب مشابه:

پارک های موضوعی دبی

شهربازی های دبی

پارک آبی وایلد وادی دبی

مطالب مشابه