مقالات / موزه مروارید دبی

موزه مروارید دبی

دبی ،موزه‌های مختلفی برای آشنایی هر چه بیشتر گردشگران، با فرهنگ و آداب و رسوم این شهر افتتاح کرده است. این شهر زیبا حدودا از قرن بیستم ، شروع به پیشرفت و مدرنیزه شدن کرده و سرعت رشدش آن چنان غوغایی در دنیا به راه انداخته که در زمان کوتاهی ، تبدیل به یکی از ابر قدرت های مقاصد گردشگری در خاورمیانه شده است. اگر شما از جمله افرادی هستید که تمایل به آشنایی با تاریخ و پیشینه دبی دارید، در این مقاله با ما همراه باشید.

داماک ، ابر سازنده املاک جهان ، موزه مروارید دبی را به شما همراهان گرامی معرفی می کند.

معرفی موزه مروارید دبی

 در ابتدا باید بدانید ، صید مروارید در تمامی کشورهای ساحلی رواج زیادی داشته است . دبی نیز شهری است که به فراوانی مروارید در سواحل بی نظیرش شهرت دارد . در گذشته همه دنیا دبی را با مروارید و صید ماهی می شناختند . موزه مروارید دبی ، در سال 2003 تاسیس شد و از بهترین و البته مهم ترین موزه های دبی محسوب می شود . در بین سال 1940 تا 1950 میلادی ، صید و خرید و فروش مروارید در دبی رواج بیشتری نسبت به امروزه داشت . سلطان الاویس ، در اوایل سال 1970 میلادی شروع به جمع آوری مروارید در دبی کرد و تحت حضانت بانک ملی دبی ، کلکسیون مروارید هایش را به مردم اهدا کرد . هدف وی از این کار ، حفظ همیشگی میراث امارات و به یاد آوردن شیوه امرار معاش مردم امارات پیش از کشف نفت بود. محل تاسیس این موزه در داخل دفتر مرکزی بانک NBD منطقه دیره ، در شهر دبی می باشد. این موزه در واقع محل نگهداری از مروارید های نمکی گران قیمت است که از خلیج فارس جمع آوری شده است. این موزه علاوه بر مروارید های گران بهای آل لویس، وسایل غواصی و شنا، همراه با نقشه پیدا کردن مروارید ها را نیز شامل می شود. تجارت مروارید در واقع ، میراث و ریشه ی کشور امارات متحده عربی می باشد. بهترین مرواریدهای دنیا در اعماق خلیج فارس و در آب های گرم این خلیج پیدا شده و از سال 1500 تا اکنون، تجار زیادی برای خرید و فروش مروارید به خلیج فارس سفر کرده اند. صنعت مروارید یکی از بنیادهای اصلی تاسیس کشور امارات متحده عربی بوده و از این رو ، منبع ثروت بسیاری از بازرگانان امارات نیز به شمار می رود . همچنین لازم به ذکر است که بازدید از موزه مروارید ، فقط در گروه های 8 تا 10 نفره امکان دارد و برای بازدید از موزه ، نیازی به پرداخت هیچ هزینه‌ای نیست و بازدید کاملا رایگان می‌باشد.

سخن نهایی

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان می باشد. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.اگر تمایل به اقامت یا سفر به دبی دارید با مشاورین فارسی زبان داماک گروپ همراه شوید، تا با خیال راحت این امر امکان پذیر شود.

مطالب مشابه:

موزه ای با طعم قهوه در دبی

موزه آینده دبی

موزه ملی زاید

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه