مقالات / جزایر نخلی دبی

جزایر نخلی دبی

جزیره های نخلی دبی، از بزرگترین مجموعه جزایر ساخت دست بشر می باشند. ایده اولیه این پروژه را، حاکم دبی با هدف گسترش صنعت گردشگری ارائه داده است. حاکم دبی ( شیخ محمد بن راشد آل مکتوم ) در آغاز قرن بیست و یک، قصد داشت یک منبع درآمد برای کشور امارات متحده عربی ایجاد نماید تا با پایان احتمالی منابع نفتی شهر دبی، کشور امارات با مشکلات مالی مواجه نشود.

همچنین شهر دبی از طریق این جزایر می تواند خط ساحلی بیشتر و ظرفیت بیشتری برای گردشگران داشته باشد ، همچنین با افزایش و بهبود مراکز تجاری و تفریحی می تواند ، به رشد صنعت گردشگری خود کمک نماید.

1.نخل دیره

جزیره دیره با چهل و یک شاخه، یکی از زیبا ترین و بزرگترین جزیره های نخل، در شهر دبی است. ساخت این پروژه در سال 2004 آغاز شد و قرار بود تا سال 2015 به اتمام برسد اما به دلیل وقوع بحران های مالی گسترده در سطح جهان که از سال 2008 آغاز شد و همچنان نیز ادامه دارد، ساخت این پروژه متوقف شد. قرار است حدود هشت هزار ویلای ساحلی بر روی آن احداث شود و هر یک از ویلا ها، یک دسترسی خصوصی به دریا خواهند داشت.

2.نخل جمیرا

جزیره جمیرا با هفده شاخه، یکی از جزیره های نخلی شهر دبی است که توسط یک حصار 12 کیلومتری محافظت می شود. نخل جمیرا با بیست و پنج کیلومترمربع مساحت، نزدیک به هزار ویلای ساحلی را در خود جای داده است. ساخت این جزیره در سال 2001 آغاز شده و در سال 2008 به اتمام رسیده است.

نخل جبل علی در سمت راست و نخل دیره در سمت چپ این جزیره واقع شده اند. مونوریل این جزیره، که ابتدای آن به متروی دبی و انتهای آن به هتل آتلانتیس متصل است، توانایی حمل دو الی سه هزار مسافر را در روز دارد.

3.جزیره جبل علی

جزیره جبل علی با هفده شاخه، دو برابر نخل جمیرا، مساحت دارد. ساخت این جزیره در سال 2002 آغاز شد، اما هم اکنون به صورت موقت متوقف شده است. در جزیره جبل علی یک پارک آبی، یک دهکده دریایی و شش ساحل تفریحی احداث خواهد شد.

آسیب های جزایر نخلی دبی بر محیط زیست خلیج فارس

ساخت جزایر نخلی دبی، آثار مخرب و جبران ناپذیری بر محیط زیست خلیج فارس گذاشته است. برای ساخت این جزایر حجم وسیعی از سنگ و خاک کشور ایران ، به محل ساخت و ساز آورده می شود. از سوی دیگر گل آلود شدن حجم وسیعی از آب دریا سبب خفگی آبزیان، تیره شدن رنگ آب و مانع تابش نور آفتاب به اعماق دریا می شود؛ که زندگی جانوران و گیاهان آبزی را به خطر انداخته است.

این مطالب از سایت شرکت داماک، بزرگ ترین و معتبر ترین شرکت ساختمانی جهان می باشد. اگر قصد سرمایه گذاری و یا خرید ملک در دبی را دارید ،با مشاورین فارسی زبان داماک، تماس حاصل فرمایید.

مطالب مشابه:

اقامت امارات

ویزای امارات

تحصیل در امارات

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";