مقالات / آب نمای موزیکال دبی

آب نمای موزیکال دبی

این آب نما در دریاچه مصنوعی برج خلیفه واقع شده است ، شرکت “VIT Design” طراحی و ساخت این آب نما را بر عهده داشته و طبق گفته این شرکت، آب نمای دبی، بزرگترین آب نمای دنیا است. آب نمای موزیکال دبی، به دلیل نزدیکی به برج خلیفه و مرکز خرید دبی مال به یکی از مکان های گردشگری دبی تبدیل شده است.

معرفی آب نمای موزیکال دبی

ارتفاع این آب نما 275 متر و به اندازه 150 متر آب را به سمت بالا پرتاب می کند. مساحت این سازه 30 هکتار است ، که هزینه ساخت این آب نما چیزی حدود 800 میلیون درهم شده است. این سازه دارای 6600 لامپ رنگی است که 25 رنگ متفاوت را به نمایش می گذارند. چراغ های ال ای دی آب نمای موزیکال دبی ، به طور مرتب تغییر رنگ داده و نمای زیبایی را ایجاد می کند. هنگام رقص آب و نور افشانی ، برج خلیفه بسیار حیرت انگیز و محصور کننده می شود.

موزیک های آب نمای موزیکال دبی

همانطور که می دانید رقص آب و نور در این آب نما، با پخش موزیک و ضرب آهنگ آن همراه است. این آب نما دارای 25 موزیک است که از موزیک های معروف آن می توان به:

موزیک از خانه بپرس

موزیک شیک شاک شک

 موزیک همیشه دوستت خواهم داشت از ویتنی هیوستون

موزیک آسمان دبی ( موزیک مخصوص مدح حاکم دبی، محمد بن راشد آل مکتوم )

سرود ملی کشور امارات عربی

موزیک هفت دلاور از المر برنشتاین

موزیک دعاگو از سلن دیون

موزیک هندی دوم تانا

موزیک امواج از بیژن مرتضوی

موزیک برنده جایزه گرمی یعنی بابا یتو

و غیره اشاره کرد.

زمان اجرای آب نمای موزیکال دبی

زمان اجرای این آب نما ، در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 13 الی 13:30 ، و بعد از ظهر از ساعت 18 الی 23 انجام می شود. همچنین زمان اجرا در روزهای شنبه و جمعه، بین ساعت 13:30 الی 14 و بعد از ظهر از ساعت 18 الی 23 می باشد.

هزینه بازدید از آب نمای موزیکال دبی

بازدید از این سازه کاملا رایگان است و هر چند بار که مایل باشید می توانید آن را ببینید. لازم به ذکر است که قایق سواری در دریاچه مصنوعی برج خلیفه، و تماشای آب نما از فاصله نزدیک ، نیازمند پرداخت هزینه است.

دسترسی به آب نمای موزیکال دبی

برای رسیدن به آب نمای موزیکال دبی، می توانید به کمک مترو به نزدیک ترین ایستگاه بروید . همچنین می توانید از تاکسی های شهر دبی نیز استفاده کنید.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه