مقالات / موزه دبی

موزه دبی

موزه دبی (به عربی: متحف دبی) اصلی ترین موزه در دبی است. این موزه در قلعه ال فهیدی (به عربی: حصن الفهيدي) واقع شده است. این موزه در سال 1787 تاسیس و قدیمی ترین ساختمان موجود در شهر دبی به شمار می رود.

“داماک برترین سایت املاک دبی” موزه دبی را به شما همراهان گرامی معرفی می کند.

معرفی موزه دبی

این موزه با هدف ارائه شیوه زندگی سنتی در امارات ،توسط حاکم دبی در سال 1971 افتتاح شد. هنگام ورود، می توان قلعه ساخته شده و نمایشگرهای مختلفی را که همراه آن است، مشاهده کرد. از قلعه، راهی به گالری ها وجود دارد که فرهنگ عمومی زمین را به ویژه در دهه 1800 نشان می دهد. این گالری  شامل: اشیای عتیقه محلی و همچنین اشیایی از کشورهای آفریقایی و آسیایی است که با دبی تجارت می کردند. علاوه بر آن؛ آثار کشف شده به 3000 سال قبل از میلاد نیز برمی گردد. مساحت کل موزه دبی 4000، متر مربع می باشد.

محبوب ترین زمان ها برای بازدید ازاین موزه، بین ماه های آگوست تا آوریل است. در سال 2007، موزه دبی روزانه 1800 بازدید کننده داشته که در مجموع سالانه 611،840 بازدید کننده داشته است. در مارس 2008، موزه 80،000 بازدید کننده داشت و در نهایت ،در سال 2013، این رقم به بیش از 1 میلیون نفر رسید.

قلعه ال فهیدی به شکل مربع شکل است و برج هایی از سه گوشه، آن را اشغال کرده است. در چند مرحله از سنگ مرجان و ملات ساخته شده است. درست در کنار دیوار جنوبی ، بازسازی دیوارهای قدیمی شهر واقع شده است. در کنار آن ها یک دهو بلند (قایق سنتی) در وسط حیاط قرار گرفته که گالری های زیرزمینی را پوشانده است. دو توپ از دروازه اصلی قلعه در دیوار شرقی محافظت می کنند که توسط پرچم های دبی و امارات متحده عربی تزئین شده اند.

سالن ها حیاط مرکزی را احاطه کرده اند. در اینجا یک توپ برنزی ،یک چاه و انواع مختلف قایق را مشاهده خواهید کرد. در گوشه آن یک خانه تابستانی سنتی به نام ” “Arishواقع شده است. آریش کاملاً از تارهای نخل بافته شده ساخته شده است. این مکان شامل مکان های نشیمن و خواب و همچنین آشپزخانه ای است که مملو از وسایل منزل و اشیایی است که مردم محلی در زمان های گذشته استفاده می کرده اند. Arish”” دارای طراحی متمایز است که برای تهویه هوا در روزهای قبل از اختراع برق استفاده می شد.

ورودی گالری ها در برج، در گوشه جنوب غربی قلعه واقع شده است. بازدید کنندگان پس از پایین آمدن از پله های مارپیچ وارد اولین گالری می شوند، جایی که نقشه های قدیمی دبی در آن نمایش داده می شود. بعد از آن اتاق فیلم است که در ویدئویی، شهر دبی قبل از کشف نفت، در دهه 1960 تا امروز به تصویر می کشد.

سخن آخر

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان است. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

مطالب مشابه:
جذاب ترین موزه های دبی

موزه ملی زاید کشور امارات

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";