مقالات / آکواریوم دبی مال

آکواریوم دبی مال

معرفی آکواریوم دبی مال

مرکز خرید دبی مال، یکی از بزرگ ترین مرکز خرید های جهان به شمار می رود. این آکواریوم در طبقه میانی مرکز خرید دبی مال است . آکواریوم عظیم دبی با ظرفیت نگهداری 10 میلیون لیتر آب؛ به زیبایی طراحی و ساخته شده است. این آکواریوم بیش از 33000 جانور دریایی از 200 گونه مختلف از جمله کوسه ها و سفره ماهی ها در خود جای داده است، و همچنین از جاذبه های گردشگری دبی محسوب می شود. در ضمن رکورد جهانی گینس را برای “بزرگ ترین پنل اکریلیک” جهان از آن خود کرده است.

مهم ترین قسمت این آکواریوم تونل آن است که 51 متر طول، 20 متر عرض 11 متر ارتفاع دارد، که امکان قدم زدن در این تونل طویل و تماشای تمامی آبزیان و حیوانات آبی را برایتان فراهم کرده است.

باغ وحش زیر آبی، دبی مال

در بخش دیگر این آکواریوم، باغ وحش زیر آبی دبی یعنی آکواریوم دبی است؛ گردشگران می توانند حیواناتی مانند: لاک پشت، ستاره دریایی، سمور آبی، عروس دریایی، کروکودیل، شیر ماهی، خرچنگ های بسیار بزرگ، پنگوئن، اختاپوس بزرگ اقیانوسی، ماهی های متنوع و رنگارنگ و … را در این سازه غول پیکر مشاهده نمایند. در بخش دیگر این سازه ، خزندگانی مانند: انواع مارها، سوسمارهای کوچک و بزرگ، مارمولک ها، ایگواناها و انواع دیگر حیوانات دو زیست وجود دارند.

جالب است بدانید که تونل آکواریوم زاویه ی 270 درجه ای دارد، و برای تجربه برخورد نزدیک با حیوانات آبزی بسیار جذاب و دیدنی خواهد بود. روشنایی آکواریوم بسته به زمان روز تغییر خواهد کرد.

این آکواریوم، مکان مناسبی برای تحقیق در مورد چگونگی زندگی موجودات ساکن آن است. اینکه این جانوران در کنار همنوعان خود و گونه های دیگر چگونه به حیاتشان ادامه می دهند.

بهتر است بدانید که، این آکواریوم از داخل مرکز خرید دبی مال به راحتی و بدون پرداخت هزینه ای قابل مشاهده است. اما دیدن این آکواریوم، از داخل محفظه شیشه ای در حالی که در تونل آکواریوم قدم می زنید؛ لذت دیگری دارد که شما را غرق شور و شعف خواهد کرد.

غواصی با کوسه ها در آکواریوم دبی مال

علاوه بر فراهم کردن امکان غواصی برای بازدیدکنند گان، برای بازدیدکنند گانی که مدرک غواصی بین المللی دارند؛ برنامه های ویژه ای برای کشف زندگی زیر آب را ارائه می دهد.

برای مشاهده گونه های خاص دریایی در نمایی نزدیکتر، آکواریوم دبی مال قفسی محافظت شده و امن را تعبیه کرده که به وسیله آن می توان حدود 100 گونه دریایی مانند: دلقک ماهی، کوسه بال سیاه، سفره ماهی و کروکودیل های کوچک را مشاهده کرد. این قفس ها محدودیت سنی ندارند و تمام چیزی که برای غواصی به آن نیاز دارید،  پوشیدن تجهیزات غواصی است که مربی توصیه می کند.

قایق کف شیشه ای در آکواریوم دبی مال

یک راه دیگر برای تماشای نزدیکتر جانوران دریایی و غذا دادن به گونه های دریایی مورد علاقه تان، قایق هایی با کف شیشه ای است. این قایق ها با ظرفیت 10 نفره شما را به مدت 15 الی 20 دقیقه در این آکواریوم 10 میلیون لیتری می‌گرداند.

در ضمن شما گردشگران می توانید، بلیط ورودی آکواریوم دبی را به اعضای خانواده تان هدیه دهید و یک سورپرایز به یاد ماندنی را برایشان رقم بزنید.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه