مقالات / برج کایان دبی

برج کایان دبی

برج کایان دبی، بلندترین برج مسکونی دنیا است، ارتفاع بالاترین قسمت برج به 310 متر می رسد. همچنین این ساختمان مرتفع، بلندترین ساختمان پیچ خورده جهان نیز می باشد که به عنوان “برج بی نهایت” شناخته می شود.

دو قلو بودن این برج به زیبایی آن افزوده است. هر کدام از برج ها حول هسته مرکزی و در دو زاویه مختلف می چرخند. از نکات جالب برج کایان این است که هیچ ستونی در نمای داخلی ساختمان دیده نمی شود.

داماک برترین سایت املاک دبی، برج کایان دبی را ، به شما عزیزان معرفی می کند.

آشنایی با برج کایان دبی

این برج 75طبقه است و در آن 495 واحد آپارتمان وجود دارد، که نمای بی نظیری از شهر دبی را در اختیارتان قرار می دهد. اتاق‌های واقع شده این برج، نورگیر بسیار خوبی را دارا می باشند. این برج در کنار آبشار دبی مارینا واقع شده و به مردم این امکان را می‌دهد تا از منظره های مختلفی مانند: دریا،آبشار مارینا و بیابان لذت ببرند. برج پیچ خورده کایان، رتبه چهارم را در میان 10 آسمان خراش برتر دنیا دارد. همچنین این برج قبلا در دبی مارینا، برج Infinity Tower نامیده می‌شد. برج کایان در سال 2013 ساخته شده است که دارای یک پیچ خوردگی 90 درجه می باشد.

این برج توسط معمار مشهور جهانی Skidmore Owings طراحی شده و با کسب جایزه بین المللی املاک، بار دیگر توانست توانایی خود را به رخ همگان بکشد. از دیگر کارهای موفق این معمار مشهور، می توان به برج خلیفه، برج ترامپ در شیکاگو، جین مائو در شانگهای و بسیاری از سازه های معروف جهان اشاره کرد.

طراح این سازه گفته است:« شکل پیچ خورده ی این ساختمان، نیروهای باد را که بر روی برج عمل می کند ،کاهش داده و باد را به صورتی هدایت می کند که نیروهای آن نمی توانند خود را سازماندهی کنند.»

مشاور پروژه ی این برج گفته است:« به علت چرخش ساختمان، مقداری از نمای ساختمان معلق است. بدین معنا که مقداری از فضا خارج از پایه ی ساختمانی است.»

گفته می شود بودجه ی اولیه برای ساخت این برج ، حدود 1 میلیارد درهم بوده است.

کایان در منطقه ای به نام دبی مارینا که مرتفع ترین بلوک جهان نیز هست، واقع شده است. برج کایان توسط معماران برج خلیفه احداث شده است.

امکانات و مقررات

1.استخر در فضای باز

2.فضای بازی کودکان

3.فضای مهد کودک

4.سالن بدن سازی کاملا مجهز

5.اتاق های ماساژ اسپا

6.پارکینگ ایمن

7.نگهبان و امنیت 24 ساعته

8.اینترنت با سرعت بالا

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان می باشد. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

مطالب مشابه:

برج های دبی

مراکز خرید دبی

جاذبه های گردشگری دبی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه