مقالات / دبی شهراست یا کشور

دبی شهراست یا کشور

دبی شهر است یا کشور؟

دبی شهری زیبا وبا امکانات فوق العاده است. شهر دبی در کشور امارات متحده عربی، در خاورمیانه واقع شده است.

دبی بدون شک معروف ترین و بزرگ ترین شهر امارات متحده عربی است. از لحاظ جمعیتی دارای 2،884،837 (در سال 2017) میلیون نفر جمعیت است. زبان رسمی آن عربی است که برای اهداف ارتباطی از آن استفاده می­شود، زبان انگلیسی زبان دوم این شهر است.

شهر دبی کجاست؟

درکشور امارات واقع شده است. شهر دبی در امارات، از قدرت بالایی برخوردار می باشد. شهر دبی مرکز بزرگ تجاری و حمل و نقل در خاورمیانه است. برج خلیفه، بلندترین ساختمان در کل جهان در میان بسیاری از دیگر آسمان خراشها در دبی واقع شده است.

از لحاظ استانداردهای زندگی، دبی گرانترین شهر خاورمیانه است و بیست و دومین شهر گران در رتبه بندی جهانی است.

با توجه به زیرساخت ها و امکانات رفاهی، دبی دارای دومین اتاق های گران قیمت تر هتل در جهان است.

جغرافیای دبی و وضعیت آب و هوایی آن چگونه است ؟

از لحاظ جغرافیایی، دبی (امارات متحده عربی) بخشی از آسیای غربی می باشد. کل مساحت این شهر 4،110 کیلومتر مربع است. دبی در کویر عربستان واقع شده است. این شهر به دلیل آب های کم عمق در خلیج فارس مستعد سونامی نیست. شهر دبی در بیابان قرار دارد، آب و هوای بیابانی گرم را دارا می باشد. تابستان بسیار گرم است و درجه حرارت آن 41 درجه سانتیگراد است.

محله های دبی را بشناسیم:

محله جمیرا دبی

محله جمیرا یکی از محله های مسکونی در دبی می باشد که بسیار مشهور و محبوب است و در آن می توان ویلاهای زیبایی را دید.

محله بر دبی:

از جمله اصلی ترین و در حقیقت مهم ترین منطقه دبی به شمار می آید که بافت کاملا مدرن دارد و منطقه توریستی دبی می باشد.

محله السطوه دبی:

در این منطقه بیشترین ملیتی که خواهید دید، هندی ها هستند و در این جا می توانید از مغازه ها و رستوران های هندی دیدن کنید و از آن ها خرید کنید.

محله میردیف دبی:

مردف یا میردیف از مناطق مسکونی دبی محسوب می شود و ساکنان آن اروپایی ها، مردم جنوب آسیا، اعراب اماراتی و غیر اماراتی می باشند، لازم به ذکر است این منطقه به وسیله مناطق تجاری دبی به بقیه جاهای شهر وصل است، در این جا محله ها دیوار کشی شده اند و همگی در ورودی دارند و در این جا می توان نواحی لوکس و ویلا به سبک اروپایی یافت که اکثرا متعلق به شخص خاص و خصوصی می باشند.

محله بستکیه دبی:

محله بستکیه از جمله مهم ترین جاذبه های گردشگری دبی می باشد که همه ساله هزاران گردشگر را به دبی می کشاند، این منطقه قدیمی و فرهنگی دبی می باشد که کوچه های باریک آن و همچنین معماری خاص خانه های عربی که بسیار قدیمی هستند، جلوه خاصی به این منطقه داده اند.

نگاهی به شهر دبی:

شهر دبی به عنوان پهناورترین شهر کشور امارات متحده عربی، در جنوب کشور ایران و در شبه جزیره عربستان واقع است. جمعیت این شهر ثروتمند عربی، 1771000 نفر و مساحت آن 1287000 متر مربع است که یک چهارم جمعیت آن ایرانی ها و هفده درصد اماراتی ها میباشند. زبان رسمی ساکنان آن، عربی و دین رسمی آن ها اسلام است. خیابان های دبی بسیار جذاب هستند.

البته تعداد قابل توجهی هم مسیحی، هندی و بودایی هم در آن جا سکونت دارند. این شهر مهمترین بنادر را دارا می باشد و یک مسیر مهم تجاری محسوب می شود. مهمترین مراکز خرید خاورمیانه را دارا می باشد و همه ساله درآمد زیادی را از بخش گردشگری به دست می آورد، زیرا تنها شش در صد از در آمدش از فروش نفت به دست می آید و بقیه آن از صنعت گردشگری اش به دست می اید.

برای اطلاعات بیشتربا کارشناسان داماک فارسی ازطریق داماک گروپ درارتباط  باشید .

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";