مقالات / شهر اینترنتی دبی

شهر اینترنتی دبی

شهر زیبا و مدرن دبی که در کشور امارات متحده عربی قرار دارد یکی از پیشرفته ترین و مدرن ترین شهر های دنیا می باشد ، در این شهر اولین منطقه آزاد خاص تجارت الکترونیکی در جهان ایجاد شده است که آشنایی با آن خالی از لطف نیست.

داماک بزرگترین و مطمئن ترین شرکت ساختمانی و املاک لوکس در جهان، شما را با اولین منطقه آزاد خاص تجارت الکترونیکی در جهان آشنا می کند.

شهر اینترنتی دبی حدود 18 سال پیش برای توسعه و پیشرفت فناوری در منطقه ایجاد شده ، که با هدف تبدیل شدن به یک شهر هوشمند و یک مرکز نو آوری برای خاورمیانه احداث شده است. شهر اینترنتی دبی یک منطقه آزاد برای فناوری اطلاعات است که در منطقه ساحلی جمیرا و در نزدیکی منطقه تجاری جبل علی توسط دولت دبی و به فرمان محمد بن راشد آل مکتوم به عنوان منطقه اقتصادی آزاد تاسیس شده است.

در این شهر بیش از ۱۹۵ دفتر از شرکت‌های جهاني مانند مايكروسافت ، اوراكل ، هيولت پاكارد ، آی بي ام ، كامپك و غیره استقرار یافته‌اند. این منطقه مانند کل شهر دبی رشدی سریع را تجربه کرده است ودر حال حاضر وسعت اینترنت شهر بیش از یک و نیم میلیون فوت مربع است که در آن بیش از ۸۵۰ شرکت وجود داشته که  بیش از ده هزار کارمند در آنها مشغول به کار هستند. همان طور که اشاره شد ، منطقه آزاد تجاری دبی یکی از مناطق آزاد مطرح دنیاست که برای چهارمین سال متوالی به عنوان بهترین و برگزیده ترین منطقه آزاد جهان شناخته شده است. شهر اینترنتی ، پدیده نسبتاً جدیدی در مناطق آزاد امارات متحده عربی است زیرا تنها به یک بخش اختصاص دارد. یکی دیگر از مزایای این شهر ، استفاده از کودکان و نوجوانان در طرح‌ها و برنامه‌ ها است که علاوه بر آموزش ، نیروهای جوان را برای توسعه این منطقه به کار می‌گیرد. شهرهای دیگری نیز شبیه به شهر اینترنتی در دبی ساخته ‌شده است. خدمات پشتيباني ‌شبانه روزی، قيمت‌های مناسب، استفاده از اينترنت در دفاتر و منازل ، فراواني شبكه‌هاي محلي LAN و شبكه وسيع WAN و نيز شبكه‌های متعدد چند رسانه‌ای بر اساس معيارهای بين‌المللي ، استفاده از تلفن اينترنتي با سيستم ID و ISDN و امكان ارتباط بي‌سيم ، خدمات اطلاع رساني منطقه‌ای ، سيستم شبكه‌ای امنيتي و تلويزيوني در این شهر برای ساکنان ، میهمانان و گردشگران این شهر زیبا و رویایی فراهم شده است.

بسیاری از قوانین دولت امارات متحده عربی و امیرنشین دبی به‌جز قوانین اخذ مجوز، در اینترنت شهر اعمال می‌شود و همچنین این شهر مشمول تعرفه‌های گمرکی اعمال‌شده در امارات نمی‌شود.

نتیجه گیری

شهر زیبا و لوکس دبی همچنان یکی از برترین و مدرن ترین شهرهای جهان شناخته می شود که پیشرفت این شهر زبانزد جهانیان شده است. همچنین یکی از پیشرفت های مهم این شهر ایجاد شهر اینترنتی دبی و اولین منطقه آزاد خاص تجارت الکترونیکی در جهان می باشد.

سخن نهایی

  شرکت داماک ، بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان می باشد. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است. اگر تمایل به اقامت یا سفر به دبی دارید با مشاورین فارسی زبان داماک گروپ همراه شوید، تا با خیال راحت این امر امکان پذیر شود.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه