مقالات / موزه اسب دبی

موزه اسب دبی

موزه اسب دبی ، در بخش بر دبی در منطقه تاریخی الشیندقه کناره ی خور دبی قرار دارد. این موزه تاریخی که در دهه ۱۹۴۰ ساخته شده در ابتدا محل سکونت شیخه موزا دختر سعید بود. موزه اسب دبی را می توان یکی از بهترین دیدنی های دبی دانست که هر ساله گردشگران متعددی از این موزه دیدن می کنند. اگر به اسب علاقه داشته باشید و بدانید که چقدر در این مکان دانستنی تازه ای درباره این حیوانات دوست داشتنی پیدا می کنید ، حتما در سفر خود به دبی سری هم به این موزه می زنید.

داماک،ابر سازنده املاک جهان ، موزه اسب دبی را به شما همراهان گرامی معرفی می کند.

ویژگی های موزه اسب دبی

این موزه زیبا دارای یک سالن بزرگ و زیبا می باشد. علاوه بر ورودی شرقی و غربی ، دارای یک اسطبل و یک انبار می باشد که در سال های بعد این ورودی ها را تقسیم کرده و خانه را تبدیل به چندین اتاق کردند. در حالت کلی این موزه تشکیل شده از 13 اتاق مختلف است، که هر کدام از این اتاق ها موضوعات خاصی را مورد بررسی قرار داده اند و تمامی بخش های آن مربوط به اسب ها می باشد.

 از جمله مواردی که با گشت و گذار در موزه اسب دبی می توانید با آنها آشنا شوید، می توان به : تولید مثل اسب ها، انواع اسب ها، قسمت های بدن اسب ها، مراقبت از اسب ها ، شناخت بیماری های آنها، ارتباط بین عرب ها و اسب ها در طول تاریخ، تاریخچه اسب ها در امارات، شناخت انواع اسب ها و نژاد های معروف آن و… اشاره کرد. این موزه ،ساختمانی ۷۰۰ متر مربعی است که دو طبقه دارد؛ طبقه همکف و طبقه اول. می توانید از دو ورودی شرقی و جنوبی به داخل موزه بروید. بیشتر اتاق ها در طبقه همکف قرار گرفته اند و حیاط موزه بسیاری از این اتاق ها را در خود جای داده است. دیوار های این موزه مملوء از عکس های این حیوانات بوده و می توانید با مطالعه نوشته هایی که بر روی تابلوها قابل مشاهده هستند با زندگی این حیوان آشنایی کامل پیدا کنید.

بازدید از موزه اسب دبی

بازدید از این موزه کاملا رایگان می باشد و بین روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 8 صبح تا 2 بعد از ظهر برای استفاده همگان باز است ؛ اما در روز های جمعه و شنبه تعطیل می باشد.

سخن نهایی

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان می باشد. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.اگر تمایل به اقامت یا سفر به دبی دارید با مشاورین فارسی زبان داماک گروپ همراه شوید.

مطالب مشابه:

موزه ای با طعم قهوه در دبی

موزه آینده دبی

موزه اتحاد دبی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه