مقالات / سیاره سبز دبی

سیاره سبز دبی

دبی منطقه‌ای کویری و بیابانی است  که وجود جنگلی بین آن شاهکاری بی نظیر به حساب می آید . فصل تابستان فرصت بسیار مناسبی برای یک سفر خاص به دبی می باشد.

در این مطلب داماک، برترین سایت املاک دبی، به معرفی سیاره سبز دبی (Dubai Green Planet) به عنوان یک بهشت برین در دل کویر می‌پردازد.

ویژگی های سیاره سبز دبی

دبی مسئول  ساختن چیز هایی است که عنوان “ترین” را از آن خود کند، حالا هم بزرگ ترین جنگل مصنوعی دبی، از بزرگ‌ترین جنگل های مصنوعی ایجاد شده در جهان است که بیش از ۳۰۰۰ گونه گیاهی و جانوری را شامل می‌شود. سیاره سبز دبی در ساختمانی شیشه‌ای به ارتفاع 72 متر واقع شده و طراحی آن به شکل یک اوریگامی صورت گرفته است. در این جنگل بارانی، پرندگان، عنکبوت‌ها، مارها و دیگر انواع پستانداران زندگی می‌کنند . از دیگر جاذبه های سیاره سبز دبی ،آبشار مصنوعی داخل آن است که یکی از بهترین های دبی به حساب می آید. اگر به دبی سفر کردید ، حتما باید به دیدن آن بروید. وجود آبشاری زیبا، صدای پرندگان و رطوبت بالا را نباید از دست داد .دیگر قسمت‌های مهم Green Planet آکواریوم آن است که آبزیان در آن قرارگرفته اند.

گونه های نگهداری شده در اینجا نیز، منحصر به مناطق گرمسیری بوده و حتی بعضی از آن ها در خطر انقراض هستند . نگه داری از انواع گونه ها کار بسیار سختی است . در این جنگل رطوبت نسبی ۷۰ درصد و درجه حرارت ۲۸-۲۵ درجه سانتیگراد می باشد که شرایط ایده آلی را برای انواع  گونه‌های گیاهی و جانوری سیاره سبز ایجاد کرده است. در این جنگل گردشگران می‌توانند، از طریق آسانسورهایی به قسمت بالایی جنگل بروند که گنبدی شکل است و دیدی ۳۶۰ درجه از فضای مجموعه در اختیارشان قرار می دهد. از قسمت‌های شگفت انگیز دیگر این مجموعه، تنه درختی مصنوعی به طول ۲۵ متر است که بزرگترین درخت مصنوعی جهان است، البته تمام پوشش گیاهی شاخه‌های درخت طبیعی است . در این جنگل حیوانات متعددی نیز زندگی می‌کنند تا حس طبیعی بودن محیط به توریست‌ها دست بدهد.

ساعات و هزینه بازدید

ساعات بازدید از مجموعه شنبه تا چهارشنبه ۱۰ صبح الی ۶ بعدازظهر و در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۰ صبح الی ۸ عصر می باشد. قیمت بلیت ورودی برای بزرگسالان ۹۵ درهم و برای کودکان ۱۲-۳ سال ۷۰ درهم است.

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان می باشد. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.اگر تمایل به اقامت یا سفر به دبی دارید با مشاورین فارسی زبان داماک گروپ همراه شوید، تا با خیال راحت این امر امکان پذیر شود. آدرس سایت داماک ،damacgroup.org می باشد.

مطالب مشابه:

پارک های موضوعی دبی

پارک آبی وایلد وادی

پارک قرآنی دبی  

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";