مقالات / برج قاب طلایی دبی

برج قاب طلایی دبی

دبی یکی از لوکس ترین و مدرن ترین شهر های جهان بوده که همواره سعی دارد، در ایجاد زیبایی بصری و پیشگام بودن در زمینه معماری و طراحی در جهان، رتبه اول را کسب نماید. یکی دیگر از شاهکارهای معماری دبی؛ برج قاب طلایی آن است که به جرات می توان گفت، یکی از جاذبه های معماری بی همتا در این شهر است.

معرفی برج قاب طلایی دبی

برج قاب طلایی دبی، از دو ساختمان با ارتفاع 150 متر تشکیل شده که توسط سازه ای پل مانند به طول 90 متر، به یکدیگر متصل می شوند. این برج در پارک زعبیل واقع شده است و با نام برج پرواز نیز شناخته می شود. در طبقه همکف این برج، موزه ای درباره تاریخ شهر دبی واقع شده؛ که به بررسی چگونگی تبدیل آن از یک شهر ماهیگیری به یکی از مدرن ترین و لوکس ترین شهر های جهان پرداخته است.

آسانسورهای شیشه ای این برج، نمای 360 درجه ای از شهر دبی را در اختیارتان قرار می دهند. پس از آن که به طبقه بالایی قاب طلایی رسیدید، باید از طریق راهروی شیشه ای که در قسمت بالایی این قاب قرار گرفته ،یعنی از میان دو برج 150 متری، جابه جا شوید و خودتان را به بالای برج برسانید.

نمای ظاهری این برج شبیه به یک قاب طلایی است و از نوعی فولاد ضد زنگ ساخته شده است. همچنین فلسفه ساخت قاب دبی، ایجاد ارتباط معماری مدرن و سنتی است؛ به این معنا که قاب طلایی، مرزی میان سازه های مدرن و سنتی دبی است.

بخش های جنوبی شهر دبی، نمای جنوبی این قاب را نشان می دهد. همچنین می توان آسمان خراش بلند و معروف این شهر را از نمای این قاب مشاهده کرد. بخش های قدیمی و سنتی این شهر نیز در نمای شمالی این قاب قرار دارند.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه