مقالات / میراکل گاردن دبی، باغ گل دبی

میراکل گاردن دبی، باغ گل دبی

گردش در طبیعت به روح و روان هر انسانی آرامش می دهد، با سفر به شهر دبی؛ با گشتی در دنیای رنگارنگ و زیبای گل ها این آرامش را تجربه کنید. این باغ گل که به نام باغ گل میراکل یا معجزه نام دارد، در شهر مدرن دبی طراحی و ساخته شده است. میراکل گاردن دبی، بهشتی در دل کویر که این باعث تعجب عموم مردم شده است.

معرفی میراکل گاردن دبی، باغ گل دبی

پارک باغ گل میراکل ، یکی از بهترین مکان ها برای قدم زدن های صبحگاهی است. اگر به گل و گیاه علاقه دارید، هیچ جایی را متنوع تر و زیبا تر از پارک، باغ گل میراکل دبی که مساحت آن 72000 متر است را نمی توان پیشنهاد داد. جالب است بدانید که این باغ گل، با 45 میلیون گونه گل، هیچ حشره ای در آن دیده نمی شود. حتی یک زنبور را هم نمی بینید.

بخش های مختلف باغ گل میراکل دبی عبارتند از

1.باغ های گل

محوطه اصلی باغ ، مانند یک پارک بسیار بزرگ و زیبا؛ مملو از گل های متنوع با رنگ ها و اشکال خاصی طراحی شده است. جالب است بدانید که مبلغی حدودا 11 میلیون دلار، تنها صرف کاشت و ساخت این بخش از باغ گل میراکل شده است. گل های باغ میراکل همه ساله ترمیم و به طور مجدد کاشته می شوند. همچنین در این باغ گل، گیاهانی با خواص دارویی نیز وجود دارند، از 200 کشور جمع آوری شده و در معرض عموم مردم و بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

2.باغ پروانه

این بخش از باغ میراکل که حدودا 1800 متر مربع مساحت آن است، به پروانه های زیبا اختصاص داده شده است. در هر نوبت بازدید از باغ پروانه ها، تنها 300 نفر می توانند وارد باغ ها شوند، و از زیبایی آن لذت ببرند تا ازدحام جمعیت سبب آزار پروانه ها نشود. پروانه های این بخش از پارک باغ گل میراکل ، از 26 ناحیه مختلف جهان جمع آوری شده است و حدود 15000 گونه مختلف را از آن خود کرده است. این بخش از باغ گل، سرپوشیده تعبیه شده تا پروانه ها در کل محوطه پراکنده نشوند.

3.فروشگاه های سوغات

اگر به دنبال خرید سوغاتی برای دوستان و خانواده تان هستید، باغ گل میراکل دبی می تواند مکان بسیار مناسبی برای عموم مردم به خصوص گردشگران باشد. بخشی از این باغ به فروشگاه ها و مغازه ها اختصاص داده شده است که در آن انواع و اقسام سوغاتی ها با موضوع گل و پروانه موجود است. اغلب لوازمی که در این فروشگاه ها در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد، آرم و مارک پروانه و باغ گل دبی را دارند به همین دلیل می توانند بهترین انتخاب شما برای سوغاتی باشند.

4.حوضچه ماهی ها

در این باغ گل برای چشم نواز تر شدن این مجموعه، سه حوضچه با ماهی های رنگارنگ نیز ساخته شده است؛ تا بازدیدکنندگان بتوانند لب حوضچه بنشینند و از منظره زیبا و بی نقص باغ گل در کنار ماهی ها نهایت لذت را ببرند.

5.محوطه بازی کودکان

قسمتی از این باغ گل به محل شادی و بازی کودکان اختصاص داده شده است، تا والدین بتوانند با خیالی آسوده فرزندانشان را همراه خود به این باغ زیبا ببرند.

ساعت کاری باغ گل میراکل دبی

به غیر از فصل تابستان، در فصول دیگر سال از 9 صبح الی 6 عصر و در روزهای تعطیلات رسمی از ساعت 9 صبح الی 23 برای بازدید از باغ گل میراکل باز است.

بهترین فصل بازدید از باغ گل میراکل دبی، فصل زمستان است.

داماک بزرگترین ، معتبرترین و محبوب‌ترین شرکت ساختمانی جهان می‌باشد. در بزرگترین شرکت ساختمانی جهان ، مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود . اگر تمایل به اقامت یا سفر به دبی دارید ، با مشاورین فارسی زبان داماک گروپ همراه شوید تا با خیال راحت این امر امکان پذیر شود.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه