مقالات / شهر شناور دبی

شهر شناور دبی

داماک برترین سایت املاک دبی، یکی از پروژه های در حال ساخت در شهر دبی را به شما معرفی می کند. شهر شناور دبی، از جاذبه های گردشگری تور دبی است. قرار است طراحی این شهر شناور به شکل برگ گل زنبق غول پیکر باشد. همچنین فاصله این شهر تا ساحل زیاد نخواهد بود. شهر شناور با همکاری کشور هلند و امارات در سال 2100 میلادی به پایان خواهد رسید، و به صورت شناور بر روی آب قرار خواهد گرفت.

 شهر شناور، خانه هایی با ظرفیت 50000 نفری می سازد. دولت امارات سعی دارد تمام انرژی های لازم در این شهر را از طریق انرژی خورشیدی، باد و برق آبی تامین نماید و این شهر را به دور از هر گونه عامل آلوده کننده محیط زیست نگاه دارد. این شهر با نام شهر شناور دبی نیز شناخته می شود.

دلیل طراحی و ساخت شهر شناور دبی

ایده اصلی طراحی و ساخت شهر شناور دبی، افزایش روز افزون جمعیت، آلودگی های شهری و فضای کم شهری است. طراح این شهر که که لیلی پاد (به معنای برگ زنبق آبی) نامیده شده، یک مهندس بلژیکی به نام وینسان است.

آیا ممکن است احداث شهر شناور دبی، موجب بروز خسارات احتمالی شود؟

یکی از نگرانی هایی که برای احداث شهر شناور دبی وجود دارد، بروز خسارات احتمالی هنگام طوفان های شدید دریایی است که ممکن است به این شهر صدماتی وارد نماید و آن را به زیر آب فرو ببرد. البته متخصصین توانایی مقاومت این شهر را در برابر امواج 40 الی 50 فوتی و طوفان های شدید و گردبادهای دریایی را پیش بینی کرده اند، که تا مرحله اجرایی شدن آن زمان زیادی لازم است و ممکن است در ساخت شهر، مقاومت و سیستم ایمنی آن تغییراتی ایجاد گردد.

شهر شناور دبی، مکانی تجاری و توریستی

دولت کشور امارات امیدوار است شهر شناور دبی، علاوه بر آن که به محل سکونت شهروندان اماراتی و توریستی برای جذب گردشگران تبدیل می شود، به مکانی تجاری و لنگرگاهی کمکی؛ برای برخی کشتی ها مبدل شود.

اسامی شهرهای شناور جهان

1.دبی در ایالات متحده عربی (Dubai)

2.آمستردام در هلند (Amesterdam)

3.نان مادول در میکرونزی (Nan Madol)

4.آلپی کرالا در هند (Alapi Kerala)

5.بندر سری بگاوان در بروئنی ((Seri Begawan

6.فورت لادردیل در ایالات متحده (Fort Lauderdale)

7.بندر آبردین در هنگ کنگ (Aberdeen)

8.سن پترزبورگ در روسیه (Saint Petersburg)

9.سوژو در چین (Suzhou)

10.ونیز در ایتالیا (Venice)

11.بانکوک در تایلند (Bangkok)

12.گلدست در استرالیا (Gold Coast)

داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان است. مشاورین بخش فارسی زبان ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه