مقالات / فستیوال های دبی

فستیوال های دبی

در سال های اخیر، دبی با افزایش سرمایه گذاری های مختلف  و همچنین جذب سرمایه های خارجی  موجب تحول اقتصادی ، فرهنگی  و گردشگری از طریق ارتقای زیرساخت ها  شده است.

یکی از جاذبه های گردشگری شهر دبی ، وجود همین فستیوال هاست ، که سالیانه توجه توریست ها و گردشگران را از سراسر دنیا جلب می کند.

در این مقاله سعی داریم ، انواع فستیوال ها و جشن های دبی را نام برده و هر یک را به اختصار توضیح دهیم .

فستیوال تومارولند دبی

این فستیوال ، یکی از بزرگترین فستیوال های موسیقی در جهان، در زمینه موسیقی الکترونیک است . در این جشنواره برنامه مختلفی از جمله : حضور هنرمندان  و تهیه کنندگان و اجرای آن ها روی 15سن همراه با دکورهای شگفت انگیز مختلف برگزار میشود.  برای شرکت در این جشنواره لازم است ، در تهیه بلیت آن عجله کنید، چرا که در همان دقایق اول همه بلیت ها به فروش می رسند. جشنواره تومارولند ،را میتوان جزو 180 فستیوال برتر جهان نامید.

فستیوال رنگ دبی

این جشنواره نوعی مسابقه  دو است ؛ اما همراه با رنگ پاشی و جشن و موسیقی . محدودیت سنی و اجتماعی برای شرکت در این فستیوال وجود ندارد ؛ لازم به ذکراست، بلیت های این فستیوال هم مانند تومارولند فورا به فروش می رسند. 

جشن روز ملی دبی

مردم امارات سالروز خروج این کشور، از سلطه ی انگلیس را جشن گرفته و این روز را روز ملی دبی نام نهاده اند.

فستیوال خرید دبی

سابقه ی تاریخی این جشن به سال 1996  و رواج خرده فروشی و تجارت بر میگردد.هم اکنون این جشن دو بار در سال برگزار شده و مورد توجه توریست ها و گردشگران زیادی است . این جشن که به DSF  (مخفف نام لاتین آن ) معروف است همه ساله با برگزاری آن پارک ها و رستوران ها خدمات خود را با قیمت بسار ارزان تر ارائه می کنند.

جشن موسیقی دبی

این جشن به مدت  ده روز در فصل تابستان برگزار می شود و شامل نمایش های مختلف و تخفیفات مراکز خرید دبی است.

فستیوال اسب سواری دبی

علاقه مندان به رشته ی اسب سواری، میتوانند از سراسر جهان در فصل بهار، در این جشنواره شرکت کنند.

فستیوال طلا دبی

عاشقان طلا و جواهر همه ساله از کشور های مختلف، به این نمایشگاه آمده تا با طلا و جواهرات طراحان ایرانی آشنا شوند.

جشنواره کویر گردی در دبی

همانطور که میدانیم ، یکی از ذخایر کشور امارات بیابان ها و کویر های آن است، بنابراین این جشنواره ها ی سالانه با هدف بازدید توریست ها از کویرو بهره مندی از خدمات مختلف هم چون شتر سواری، موتور سواری و حتی اسکی روی شن برگزار می شوند ؛ البته تمامی این خدمات با تخفیفات به گردشگران ارائه می شود.

جشنواره کویر کلاسیک

جشنی برای علاقه مندان به بازی گلف ،که هر ساله  در ماه فوریه برگزار می شود. البته  ؛ در کنار بازی گلف ، کارگاه هایی برای آموزش این رشته هم وجود دارد.

تا به اینجای کار از انواع فستیوال های دبی نام بردیم؛ در ادامه شیوه های مختلف برگزاری جشن سال نو در دبی را توضیح می دهیم:

  1. از فراز برج خلیفه عرب : برج خلیفه عرب بلند ترین ساختمان جهان بوده و میتوانید برای جشن سال نو بر فراز آن رفته و آتش بازی های شبانه را تماشا کنید.
  2. قسمت ساحلی برج العرب : در صورت تمایل میتوانید در ساحل نشسته و نمایش آتش بازی های سال نو را بر فراز برج العرب تماشا کنید.
  3. در اطراف نخل جمیرا: می توانید در اطراف نخل جمیرا با قایق سواری روی آب دریا و تماشای همزمان مراسم سال نو لذت ببرید.
  4. شرکت در بزرگترین جشن مراسم جشن سال نو دبی : حضور هنرمندان مختلف و موسیقی بی نظیر در این شب ، این جشن را به یکی از تماشایی ترین جشن های خاومیانه تبدیل کرده است.

 امیدواریم با ارائه این مقاله، اطلاعاتی کاربردی  در اختیارتان قرار داده باشیم.اگر قصد سفر به و یا اقامت دبی را دارید می توانید با داماک ، معتبر ترین شرکت ساختمانی جهان تماس گرفته و از مشاوران مجرب آن بهره مند شوید.

موارد مشابه: فستیوال های کانادا، جاذبه های گردشگری دبی، شرایط آب و هوایی دبی، جاذبه های زیست محیطی دبی

مطالب مشابه