مقالات / منطقه خور دبی

منطقه خور دبی

خور، یکی از معروف ترین مناطق شهردبی است و بسیاری از هتل ها و تفرجگاه های توریستی مشهور، در حوالی این منطقه قرار دارند. این منطقه در مرکز شهر دبی قرار گرفته، و شهر را به دو بخش دبی و دیره تقسیم می کند.

خور دبی به عنوان بندرگاهی کوچک برای قایق ها و کشتی های ماهیگیری استفاده می شد. در این منطقه ، بسیاری از کالاهای وارداتی و صادراتی به سراسر جهان منتقل می شد. در دهه 1930 و زمان پیدایش صید مروارید، خور دبی به یکی از مهم ترین مناطق تجاری تبدیل شد.

جاذبه های گردشگری منطقه خور

منطقه خور دبی ، از اصیل ترین جاذبه های گردشگری شهر دبی است که طرفداران زیادی در بین گردشگران خارجی دارد.  این منطقه با بافت قدیمی و سنتی خود حس و حال خوبی را به انسان منتقل می کند.

پناهگاه حیوانات راس الخور که بهشتی، برای دوستداران طبیعت است؛ منطقه تاریخی الفهیدی یا محله بسکتیه که یکی از محله های قدیمی دبی و امارات است. قلعه الفهیدی با موزه تماشایی و جالبش و خانه شیخ سعید، از نمونه جاذبه های گردشگری منطقه خور دبی هستند. یکی از لذت بخش ترین کارهایی که می توانید در این منطقه انجام دهید قدم زدن و تماشای ساختمان های قدیمی و سوار شدن بر قایق های چوبی قدیمی است که به عبره مشهورند و در مسیرهای مختلف مسافران را به گشت و گذار می برند.

بازارهای سنتی و قدیمی این منطقه، مانند بازار ادویه ، بازار طلا و بازار پارچه این منطقه بسیار پرطرفدار هستند.

هتل های منطقه خور دبی

در این منطقه ، هتل های 5 ستاره و لوکس همچنین هتل ها و اقامتگاه های ارزان قیمت وجود دارند. از هتل های لوکس و مجلل خور می توان به هتل لو مریدین فروی، پارک حیات وحش، جمیرا کریکساید، Copthorne ، رافلز اشاره کرد. همچنین هتل های ارزان قیمت این منطقه، هتل های جونارد، سیتی مکس البرشا، دیزرت پالم هستند.

زندگی شبانه در منطقه خور دبی

کسانی که به غروب آفتاب علاقه دارند ، این منطقه می تواند مکانی دیدنی و پر جاذبه برای آنها باشد. این منطقه هنگام غروب آفتاب به شدت سرزنده و پر شور می شود، و کسانی که اهل تفریح هستند می توانند در کافه ها، رستوران ها، غرفه های سیار، بازارهای شبانه، فروشگاه ها شب های خوبی را پشت سر بگذارند.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";