مقالات / منطقه خور دبی

منطقه خور دبی

خور دبی، یکی از معروف ترین مناطق این شهر است و بسیاری از هتل ها و تفرجگاه های توریستی مشهور، در حوالی این منطقه قرار دارند. در گذشته خور، بخشی پر شور و نشاط از شهر بوده است. این منطقه در مرکز شهر دبی قرار گرفته، و شهر را به دو بخش دبی و دیره تقسیم می کند.

خور دبی به عنوان بندرگاهی کوچک برای قایق ها و کشتی های ماهیگیری استفاده می شد. در این منطقه ، بسیاری از کالاهای وارداتی و صادراتی به سراسر جهان منتقل می شد. در دهه 1930 و زمان پیدایش صید مروارید، خور دبی به یکی دیگر از مهم ترین مناطق تجاری تبدیل شد.

جاذبه های گردشگری منطقه خور

منطقه خور دبی، از اصیل ترین جاذبه های گردشگری شهر دبی است که طرفداران زیادی در بین گردشگران خارجی دارد.  این منطقه با بافت قدیمی و سنتی خود حس و حال خوبی را به انسان منتقل می کند.

پناهگاه حیوانات راس الخور که بهشتی، برای دوستداران طبیعت و علاقه مندان به پرنده نگری است؛ منطقه تاریخی الفهیدی یا محله بسکتیه که یکی از محله های قدیمی دبی و امارات است. قلعه الفهیدی با موزه تماشایی و جالبش و خانه شیخ سعید، از نمونه جاذبه های گردشگری منطقه خور دبی هستند. یکی از لذت بخش ترین کارهایی که می توانید در این منطقه انجام دهید قدم زدن و تماشای ساختمان های قدیمی و سوار شدن بر قایق های جوبی قدیمی است که به عبره مشهورند و در مسیرهای مختلف مسافران را به گشت و گذار می برند.

بازارهای سنتی و قدیمی این منطقه، مانند بازار ادویه، بازار طلا، بازار پارچه و منسوجات این منطقه بسیار پرطرفدار هستند.

هتل های منطقه خور دبی

در این منطقه ، هتل های 5 ستاره و لوکس همچنین هتل ها و اقامتگاه های ارزان قیمت وجود دارد. از هتل های لوکس و مجلل خور می توان به هتل لو مریدین فروی، پارک حیات وحش، جمیرا کریکساید، Copthorne ، رافلز اشاره کرد. همچنین هتل های ارزان قیمت این منطقه، هتل های جونارد، سیتی مکس البرشا، دیزرت پالم هستند.

زندگی شبانه در منطقه خور دبی

کسانی که به غروب آفتاب علاقه دارند این منطقه به شدت توصیه می شود. این منطقه هنگام غروب آفتاب به شدت سرزنده و پر شور می شود، و کسانی که اهل تفریح هستند می توانند در کافه ها، رستوران ها، غرفه های سیار، بازارهای شبانه، فروشگاه ها شب های خوبی را پشت سر بگذارند.

مطالب مشابه