مقالات / شرایط اشتغال دبی

شرایط اشتغال دبی

کار در دبی  و اخذ اقامت کاری در دبی به طور معمول نیاز به پیشنهاد شغلی دارد و شخص متقاضی کار در این شهر، باید کارفرمای خود را قبل از درخواست اقامت کاری پیدا کند. کارفرما یا اسپانسر شخص باید قرارداد کاری با شخص متقاضی کار امضا کند تا شخص از طریق قرارداد کاری بتواند درخواست مجوز کار بدهد و از این طریق جهت اخذ ویزای کاری دبی اقدام کند.

یکی از مهمترین موضوعاتی که افرادی که قصد کار در دبی را دارند باید بدانند، بررسی میزان نرخ بیکاری این شهر است.

هر چقدر. اقتصاد یک شهر قوی تر باشد و سرمایه گذاران و کارفرماهای بیشتری در آن به فعالیت بپردازد باعث می شود که همیشه موقعیت های کاری خوبی برای متقاضیان کار در دبی وجود داشته باشد. افرادی که به دنبال کار در دبی هستند در ابتدا باید ویزای کاری دریافت نمایند.

شرایط اشتغال در دبی و ویزای کاری دبی

شرایط اشتغال در دبی و ویزای کاری دبی بحث این قسمت از مقاله ما می باشد.

ویزای کاری دبی به دو نوع تقسیم می شود:

ویزای کاری جاب آفر یا پیشنهاد شغلی (JOB OFFER):

متقاضیان اصلی دریافت این ویزا در ابتدا باید یک کارفرما در دبی پیدا کنند، که به نیروی کاری آنها اعلام نیاز نماید. در این صورت متقاضی اصلی باید با موسسات کاریابی یا سایت های بین المللی کاریابی ارتباط برقرار نماید تا بتوانند پروفایل های مخصوص خود را تشکیل دهند و بتوانند با کارفرما ها ارتباط بگیرند.

در این حالت، کارفرماها با بررسی شرایط متقاضی اصلی می توانند برای او پیشنهاد شغلی ارسال نمایند و فرد زمانی که این پیشنهاد را دریافت کرد، می‌توانند برای اخذ ویزا اقدام نمایند و برای کار در دبی در این شهر حضور پیدا کنند. کارفرماها باید به اداره کار و مهاجرت دبی اثبات نمایند که چرا قصد استخدام یک نیروی خارجی را دارند.

ویزای جاب سیکر یا جستجوی کار (JOB SEEKER):

بر اساس این ویزا متقاضیان اصلی می‌توانند در این شهر حضور پیدا کنند و به طور مستقیم به کاریابی بپردازند. معمولاً زمانی که برای این ویزا در نظر گرفته می‌شود ۶ ماه تا یک سال می باشد و افراد در صورتی که بتوانند شغل مورد نظر خود را که مرتبط با تخصص و مهارت آنها باشد را دریافت نمایند، می توانند ویزای جستجوی کاری خود را به ویزای کاری تبدیل نمایند.

 اما در حال حاضر دبی، چنین ویزاهایی را برای ایرانی ها صادر نميکند و افرادی که قصد کار در دبی را دارند تنها می‌توانند از ویزای جاب آفر یا پیشنهاد شغلی استفاده نمایند. مدت زمان این ویزاها بستگی به مدت قراردادی دارد که کارفرما با متقاضی کار می بندند.

در مقالات گذشته در مورد شغل های پر درآمد در دبی و وضعیت اشتغال در دبی صحبت کردیم.

نحوه ی کاریابی در دبی و موسسات کاریابی در دبی

از شرایط اشتغال در دبی که بگذریم به نحوه کاریابی در دبی و موسسات کاریابی در دبی میرسیم.

تعریف نقش و عملکرد موسسات معتبر کاریابی در دبی با عنوان Dubai Employment Agency در واقع با موسسات استخدامی دبی با عنوان Dubai Recruitment Agency متفاوت از هم می باشد. موسسات کاریابی دبی در واقع از طرف کارجو به دنبال پیشنهادات کاری متناسب در بازار کار می گردد. اما موسسات استخدامی دبی از طرف کارفرما به دنبال جذب و استخدام کارجویان با استفاده از روشهای مرسوم مثل آزمون و مصاحبه می باشد.

در حقیقت، موسسات کاریابی دبی، پلی ارتباطی بین کارجو و کارفرما می باشند و با توجه به تخصص و مهارت کارجو به دنبال پیشنهادات کاری را برای کارجو می گردد.این موسسات کاریابی در دبی هم به شکل ملی و به شکل بین المللی وجود دارد.

افراد کارجو از طریق مراجعه حضوری یا آنلاین نسبت به تکمیل پرونده در این موسسات اقدام کرده و منتظر تماس موسسه باقی می مانند. این موسسات هر کدام  در زمینه ای تخصص دارند. برخی از آنها متخصص در زمینه فنی و مهندسی، برخی متخصص در زمینه مدیریت و بازرگانی و بعضی نیز در زمینه استخدام نیروی کار در حوزه فناوری اطلاعات (IT) می باشند.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";