مقالات / دبی داینو

دبی داینو

دبی داینو ابتدا در مرکز خرید دبی مال، بزرگترین مرکز خرید جهان واقع شده بود اما در حال حاضر آن را به منطقه Souk در مرکز خریدی  در آن طرف رستوران Cheesecake Factory منتقل کرده اند.

“داماک برترین سایت املاک دبی” دبی داینو را به شما همراهان گرامی معرفی می کند.

معرفی دبی داینو

دبی داینو یک نمایشگاه منحصر به فرد است که نگاهی اجمالی به موجودات عظیم الجثه دوران ماقبل تاریخ می اندازد. این نمایشگاه برجسته و جذاب با ابعادی بیش از هفت متر عرض و 24 متر طول ، فسیل اصیل یک Diplodocus longus ، یک گردن بلند و دم شلاق مانند است که بیش از 150 میلیون سال پیش در سطح زمین پرسه می زد.

با کسب شناخت فوق العاده از بینندگان در سراسر جهان، این یادگار ماقبل تاریخ یکی از بزرگترین قرعه کشی های گردشگری در مرکز خرید دبی مال بوده است. آیا اشاره کردیم که این نمایشگاه برای دیدن همه از نزدیک رایگان است؟

این اسکلت اولیه در سال 2008 در وایومینگ آمریکا کشف شد و در ابتدا در موزه علوم طبیعی هوستون به نمایش درآمد. اما به لطف “خالد صدیق”، بنیانگذار گالری هنر مدرن ابوظبی، این جاذبه به شهر دبی منتقل شد.

در مارس 2014، این یادبود قبل از تاریخ، با کمک تیمی از متخصصان دیرینه شناس در Mall’s Grand Atrium برای عموم مردم رونمایی شد. در طول افتتاح آن، گروهی از متخصصان دایناسور نیز حضور داشتند که اطلاعات قابل توجهی در مورد نمایشگاه را، در اختیار بینندگان قرار می دادند.

تقریباً تمام استخوان های این sauropod در محل حفر آن آسیب ندیده است. اگرچه استخوان های دم آن شکسته شده بود که احتمالا به دلیل ضربه ناشی از یک دعوا یا گزش وحشی یک طعمه بزرگ ایجاد شده بود؛ در نتیجه، دیرین شناسان مجبور شدند برخی از استخوان های موجود در دم فسیل را جایگزین کنند. در حال حاضر این اصلی ترین اسکلت کشف شده از یک Diplodocus longus در جهان امروز است که بیش از هشتاد درصد استخوان فسیلی معتبر دارد. قبل از این کشف، واقعی ترین بقایای این ساوروپود فقط سی درصد استخوان اصلی آن بود.

این فسیل باوجود محبوبیت بسیار زیاد آن، بی نام باقی ماند، تا اینکه جوهارا آلباید، یک شهروند سعودی در ژوئن 2014 نام مناسبی به آن داد. با غلبه بر بیش از 7000 نفر از امیدهای رقابت، آلبایده برنده مسابقه نامگذاری این دایناسور شد و به درستی نام آن را دبی داینو گذاشت. به عنوان پاداش برای برنده شدن در مسابقه، یک سفر 5 روزه رایگان به استودیوی جهانی در اورلاندوی ایالات متحده آمریکا ،داده شد.

اگر به دبی سفر کردید ، پیشنهاد می کنیم حتما به همراه  فرزندان یا دوستانتان سری به دبی داینو بزنید.

سخن آخر

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان است. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

مطالب مشابه:

همه چیز در مورد دریاچه عشق دبی

هزینه و شرایط اجاره خودررو در دبی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";