مقالات / نهر دبی

نهر دبی

همانطور که می دانید، اکثر تمدن های بشری در کنار نهر ها تشکیل شده و به تدریج تغییر و تحول یافتند تا به شرایط امروز رسیدند.  نهر دبی(dubai creek) نیز در شکل گیری شهر دبی و پیشرفت این منطقه ، تاثیرات زیادی داشته و نقش بزرگی را ایفا کرده است. در این مقاله می خواهیم به نقشی که این رود در زندگی مردم و پیشرفت این شهر زیبا و شگفت انگیز داشته بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

داماک، معتبر ترین و بهترین سایت املاک دبی، به معرفی نهر دبی می پردازد.

آشنایی با نهر دبی

این نهر آب شور، از گذشته تا به حال، دبی را به دو قسمت شمالی و جنوبی، یعنی بر و دیره، تبدیل کرده است.در قرن نوزدهم  بنی یاس در بخش بر، ساکن شدند و قبیله آل مکتوم را تشکیل دادند. در گذشته برای فعالیت هایی از جمله: تجارت، صید ماهی ، مروارید و … مورد استفاده واقع می شده و تا کنون نیز جایگاه خود را حفظ کرده است.

نقش نهر بر رونق تجارت

در قرن بیستم ، نهر دبی، مقصد کشتی های هندی و جنوب آفریقا بود و از این راه مبادله کالا و تجارت انجام می شد.کم کم این محل به بندرگاه تجاری تبدیل شد و موجبات رونق شهر را فراهم آورد.

صنعت صید مروارید و معیشت مردم

در گذشته یکی از فعالیت های مردم برای تامین معاش زندگی، صید ماهی و مروارید بود که تنها با وجود نهر امکان پذیر می شد. وجود گونه های مختلف آبزیان و امکان صید آن ها، در زمانی که فعالیت های دیگری برای کسب درآمد وجود نداشت ، تاثیر به سزایی ایجاد کرد. البته همانطور که می دانید، این موارد مربوط به دهه های گذشته می باشد و امروزه دبی به جایگاهی در صنعت گردشگری و اقتصاد رسیده که کمتر شهری در خاورمیانه، توان رقابت با آن را دارد.

پل آل مکتوم و سایر بنادر

در سال 1963 پل آل مکتوم، به عنوان اولین پلی که دو بخش بر و دیره را بهم متصلی کند، ساخته شد. به تدریج با گذشت زمان بنادری مانند : جبل علی و بندر سعید امکانات مختلفی را برای تاجران فراهم کردند و از اهمیت نهر کمی کاسته شد.

جاذبه های گردشگری اطراف نهر

در ابتدا لازم است بگوییم برای دوستداران سادگی و آرامش نهر دبی، به خودی خود یکی از جذاب ترین مناطق دبی می باشد که می توانید ساعاتی طولانی در کنار آن به پیاده روی مشغول شوید و یا از قایق های سنتی و چوبی برای قایق سواری استفاده کنید.با این حال در اطراف نهر جاذبه های متعددی وجود دارد که هر گردشگری را شیفته خود می کند. برای مثال می توان به برج خور یا پارک خور که از بزرگ ترین پارک های تفریحی دبی محسوب می شوند اشاره کرد.

علاوه بر مواردی که ذکر شد، باشگاه گلف و باشگاه قایقرانی نیز در اطراف نهر تاسیس شده که به آموزش این ورزش ها می پردازد.

سخن نهایی

دبی، نامی است که همواره با توسعه و پیشرفت به خاطر می آوریم. پس بدیهی است که هر فردی که قصد سرمایه گذاری در محلی امن و مطمئن دارد، جایی را انتخاب کند که روز به روز در حال ترقی است. اگر قصد سرمایه گذاری و یا حتی خرید ملک و اقامت در دبی را دارید، ما به شما داماک را معرفی می کنیم. داماک ، برترین سایت املاک در جهان ،که قلب شهر دبی می باشد،با توجه به بودجه و سرمایه شما ، بهترین گزینه را به شما پییشنهاد می کند. پس برای سرمایه گذاری امن و مطمئن با مشاورین داماک گروپ همراه شوید.

مطالب مشابه:

اسکله ابرا دبی

اسکی دبی

اسکای دایوینگ دبی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";