مقالات / برج کریک دبی

برج کریک دبی

دبی با داشتن برج خلیفه ، رکورد دار بلندترین برج جهان است. اما در حال حاضر برج کریک دبی یا البرج خور دبی ، که در حال ساخت است؛ 100 متر بلند تر از برج خلیفه می باشد. این برج در بندرگاه خور (Creek Dubai Harbor) در حال ساخت است، برج کریک دبی ، توسط معمار سرشناس سوئیسی _ اسپانیایی، (Santiago Calatrava) طراحی شده و توسط شرکت  ( Emaar Properties) در حال ساخت است.

به گفته شرکت Emaar در ماه آوریل، که از پلان برج خور دبی رونمایی شده؛ قرار است این منطقه با وسعت 1200 هکتار، 2 کیلومتر نوار ساحلی ، 679 میلیون متر مربع فضای مسکونی، 851000 متر مربع فضای تجاری، 22 هتل با 4400 اتاق و 11.16 میلیون متر مربع فروشگاه در آن احداث شود. پلتفرم با نمای 360 درجه و سالن های چند منظوره از دیگر امکانات این برج خواهد بود. همچنین این برج دارای یک هتل بوتیک خواهد بود. هتل بوتیک، به هتل هایی گفته می شود که به دلیل خاص بودن سبک هنری و معماریشان بسیار معروف هستند. این هتل ها معمولا از هتل های معمولی کوچکتر بوده و لوکس بودن هدف اصلی آنها نیست، بلکه هدف اصلی از ساخت آنها بازدید وجذب توریست می باشد.

مشخصات برج کریک دبی

در بالاترین قسمت این سازه، بخشی به شکل بیضی طراحی شده؛ که ده سکو روی آن قرار خواهد گرفت. بنابراین بازدید کنندگان می توانند از ارتفاع حدود 800 متری و چشم انداز 360 درجه ای ، نمای بی نظیری از شهر دبی و اطراف این شهر را نظاره گر باشند.

طول نهایی این سازه حدود 828 متر برآورد شده است. اما با در نظر گرفتن طول آنتن احتمالی سوار شده بر روی بالاترین بخش برج، امکان افزایش ارتفاع نهایی آن به بیش از یک کیلو متر خواهد رسید.

فواره کریک پلازا دبی

کریک پلازا، از جاذبه های نمایشی در پای برج کریک دبی خواهد بود. تعدادی فواره های آب وجود دارند که در 800 متر مربع گسترش یافته اند و دارای طول قابل توجه 275 متر است، که معادل ، پارک مرکزی در شهر نیویورک مساحت دارد. دبی کریک پلازا از فواره های آب ، درختان نخل و محوطه سازی در منطقه که به شکل ساعت طراحی شده است، برخوردار خواهد بود.

موقعیت مکانی برج کریک دبی

برج کریک دبی، در بندر کریک دبی واقع شده؛ و تا فرودگاه بین المللی دبی تنها 15 دقیقه فاصله زمانی دارد.

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان است. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه