مقالات / برج ساعت دیره

برج ساعت دیره

بیش از هر چیز دیگری، دبی به دلیل شاهکارهای هوشمندانه خود، شهرت جهانی پیدا کرده است. ساختمان ها و بناهای نمادین بی شماری در این شهر وجود دارد که شهروندان و گردشگران بسیاری برای بازدید آنها به این شهر سفر می کنند. برج ساعت دیره که در اصل برج ساعت دبی نامیده می شود، به عنوان نمادی از دبی ساخته شده است اما در دیره واقع می باشد؛ زیرا مسیرهای اصلی ورودی به دبی قبل از ساخت جاده دبی _ ابوظبی همگرا بودند.

“داماک برترین سایت املاک دبی” برج ساعت دیره را به شما همراهان گرامی معرفی می کند:

معرفی برج ساعت دیره

Clocktower در شرق دبی، در دیره و در تقاطع جاده U Hurrair و مسیر D 89 (جاده Al Maktoum) واقع شده است. برج ساعت دیره ،که در حال حاضر یک بنای برجسته در دیره است، در محل ال ریگا واقع شده و دسترسی به پل آل مکتوم، اولین گذرگاه زمینی ساخته شده میان دیره و بر دبی را فراهم می کند. برج ساعت دیره ،در سال 1965 توسط معمار Ziki Homsi ، یکی از شرکای دفتر ساخت و ساز طراحی معماری (ADC) ساخته شد.

روزنامه تلگراف برج ساعت دبی را در میان 17 برج ساعت زیبا در سراسر جهان قرار داده است.

چرا برج ساعت دیره ساخته شد؟

در طول قرن 19و اوایل قرن 20، اقتصاد دبی به ماهیگیری و تجارت مروارید وابسته بود. با این حال، پس از جنگ جهانی اول، تجارت مروارید در سراسر منطقه تحت تأثیر قرار گرفت. اندکی پس از آن، حاکمان دبی، ابوظبی و شارجه توافق نامه هایی را امضا کردند تا در شهرهای مربوطه خود اکتشاف نفت را انجام دهند.

در سال 1962، این سفر اکتشافی منجر به اولین صادرات نفت از ابوظبی شد که مجموعه جدیدی از فرصت های تجاری درامارات متحده عربی را ایجاد کرد. و بدین ترتیب، برج ساعت دیره ،به مناسبت این موقعیت مهم برای کشور ساخته شد. این برج ساعت در دبی که در سال 1963 در ال ریگا ، یک محله شلوغ در دیره ساخته شده ، یادآور نقطه عطف تاریخ امارات است.

روش های دسترسی به برج ساعت دیره

با مترو دبی می توانید به برج ساعت دیره دسترسی پیدا کنید. نزدیکترین ایستگاه مترو Al-Rigga در خط قرمز است. اطراف برج ساعت دیره از نظر تجاری بسیار مهم است و شامل دفاتر شرکت های هواپیمایی معتبر بین المللی است که در امارات متحده عربی فعالیت می کنند.

همچنین دو رستوران چینی در نزدیکی آن واقع شده است. مشهورترین رستوران چینی، در مجاورت برج ساعت دیره ، چین کوچک می باشد.

راه دیگر رسیدن به برج ساعت، از طریق اتوبوس های RTA است. خطوط حمل و نقل بسیاری از جمله 27 ، 53 ، 11A و X28 وجود دارد که نزدیک به Clocktower دیره متوقف می شوند.

سخن آخر

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان است. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

مطالب مشابه:

برج کایان دبی

برج العرب به عنوان نماد دبی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";