مقالات / برج دبی سیتی

برج دبی سیتی

کشور امارات متحده عربی همواره در حال پیشرفت است، دبی یکی از برترین شهرهای امارات است که در حال حاضر در زمینه معماری جزو بهترین ها می باشد و از شهرهای گردشگری پر رفت و آمد محسوب می شود. از برترین سازه های دبی می توان به برج خلیفه، برج کریک، مرکز خرید دبی مال، برج کایان، هتل آتلانتیس، هتل Opus و … اشاره کرد.

یکی دیگر از شاهکارهای معماری دبی ” برج دبی سیتی” است که طراحی و ساخت منحصر به فردی دارد.

“داماک برترین سایت املاک دبی” برج دبی سیتی را به شما همراهان گرامی معرفی می کند، اگر تا به حال به شهر دبی سفر نکرده اید پیشنهاد می کنیم که در اولین فرصت به این شهر توریستی و جذاب سفر کنید و از امکانات آن بهره ببرید.

معرفی برج دبی سیتی

Dubai City Tower  یک ساختمان عظیم الجثه  عمودی 2400 متری است که در سالهای 2008-2009 از آن رونمایی شد. این  برج بلندترین ساختمانی است که تاکنون در دبی تصور شده است ، تقریباً 3 برابر برج خلیفه یا تقریباً هفت برابر بلندتر از ساختمان امپایر استیت خواهد بود.

این طرح دارای 400 طبقه با قطار گلوله ای عمودی 200 کیلومتر در ساعت (120 مایل در ساعت) است، که به عنوان آسانسور اصلی آن عمل می کند. این طرح برای مقابله بهتر با نیروهای عظیم بادی که بر آن فشار می آورند از برج ایفل الهام گرفته شده است. دارای یک هسته مرکزی با 6 ساختمان بیرونی است که هر 100 طبقه به هسته مرکزی متصل می شوند. این طرح هم ساختار را تثبیت می کند و هم جرم آن را گسترش می دهد.

برج دبی سیتی تخمین زده شده که سالانه 37000 مگاوات برق مصرف می کند . بیشتر برق از طریق منابع خورشیدی ، حرارتی و باد تأمین می شود. قطار گلوله ای عمودی اگر ساخته شود با سرعتی معادل 340 کیلومتر در ساعت حرکت می کند.

این ساختمان به شکلی طراحی شده تا بتواند فناوری های آینده را به نمایش بگذارد. همچنین  چهارمین بنای بلند است که پس از برج Arconic (5000 متر) ، X-Seed  (4000 متر) و برج Ultima Tower (3،218 متر)ساخته  شده است.

سخن آخر

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان است. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

مطالب مشابه:

برج کایان دبی

برج العرب نماد شهر دبی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";