مقالات / شهر کودکان دبی

شهر کودکان دبی

دبی جزو شهرهای مدرن جهان می‌باشد که در سال‌های اخیر به رشد و توسعه زیادی رسیده است. طبیعی است که دبی پس از رسیدن به این شرایط مطلوب از نظر رشد اقتصادی و صنعت گردشگری ، به تربیت نیروی جوان بپردازد و در این امر سرمایه گذاری کند. در نتیجه علاوه بر ساخت دانشگاه های مختلف، به ایجاد مکان های مناسب برای آموزش و تفریح برای کودکان پرداخته است.داماک برترین سایت املاک دبی در این مقاله ،شهر کودکان دبی را به شما معرفی می کند.

آشنایی با شهر کودکان دبی

شهر کودکان دبی محل مناسبی برای آموزش به کودکان و در عین حال تفریح و سرگرمی آنها می باشد . بچه ها می توانند هم زمان با بازی و تفریح تجربه های جالب کسب کنند و به کشف و یادگیری بپردازند. ماکت های مختلف برای آموزش کودکان در این مکان فراهم می باشد.

در این شهر یک سینما و تئاتر برای نشان دادن مستند و فیلم های گوناگون ، ساخته شده است . در محل بازی، بچه ها می توانند با زباله های بازیافت شده ، به ساختن اشیا محتلف بپردازند. رصدخانه فضایی ، مراکز طبیعت ، کارگاه های رایانه ای و گالری های علمی بچه ها را قادر می سازد تا هر آنچه را که این مکان ارائه می شود کشف کنند.

قیمت بلیت

کودکان زیر دو سال لازم نیست هزینه ای برای بلیت بپردازند اما هزینه بلیت برای کودکان بین 2 تا 15 و همچنین بزرگسالان ، به ترتیب 10 و 15 درهم می باشد ؛ البته پکیج های به صرفه ای هم ارائه می شود که برای اطلاع از آن‌ها بهتر است در سفر خود به دبی اطلاعات کسب کنید.

نمایشگاه های مختلف در شهر کودکان دبی

  • اکتشافات فضایی: این نمایشگاه اطلاعات مفیدی را در رابطه با فضا در اختیار کودک دلبند شما قرار می دهد. چگونگی پرواز ، نحوه پرواز هواپیما و زندگی در فضا از جمله ی این اطلاعات می باشند. همچنین ماکت های مختلفی تعبیه شده اند ، تا وقایع مختلفی مانند گردباد ، زمین لرزه ، آتشفشان و … را به کودکان نشان دهند.
  • مرکز طبیعت: رفتن به این بخش برای فرزند شما بسیار مفید خواهد بود ، چرا که در این بخش، بر حفاظت از محیط زیست تاکید می شود. می توانید فسیل های دریا و سنگ های دریایی را کشف کنید و همچنین با موجودات دریایی و الگوهای زندگی آنها آشنا شوید و مدل هایی از زندگی در بیابان ، مرجان ها و ماهی های زیبا مشاهده کنید.
  • بدن انسان: در این قسمت شما با اندام های داخلی و خارجی بدن انسان آشنا می شوید و  به شما آموزش هایی مبتنی بر سلامت جسم داده می شود.
  • کتاب خانه بزرگ: این مجموعه مختص کودکانی است که به کتاب و کتاب خوانی علاقه زیادی دارند. منابع، دایره المعارف ها و کتاب های کودک و نوجوان زیادی در این بخش وجود دارند.
  • نمایشگاه گذشته و حال: در این بخش می توانید با سفر به گذشته شاهد وقایعی که در آن زمان رخ داده باشید و با تاریخ کشور امارات آشنایی بیشتری پیدا کنید ؛ همچنین با سفر به آینده با تکنولوژی های متنوع آشنا می شوید.

ساعت بازدید

شهر کودکان دبی ، شنبه تا پنجشنبه از 9 صبح تا 8 شب، جمعه از 3 بعدازظهر تا 9 شب باز می باشد.

لازم به ذکر است اگر کودک شما زیر دو سال می باشد، جای نگرانی نیست و می تواند  در پارک های مخصوص که از لاستیک نرم ساخته شده، بازی کند تا جلوی هرگونه آسیب را بگیرد.

مطالب مشابه:

مکان های تفریح برای کودکان در دبی

پارک های موضوعی دبی

پارک آبی وایلد وادی دبی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه