مقالات / استادیوم کاسه ای دبی

استادیوم کاسه ای دبی

داماک بهترین سایت املاک دبی، امروز قصد دارد شما را با استادیوم کاسه ای دبی آشنا کند. با ما همراه باشید تا این استادیوم جذاب و منحصر به فرد را به شما معرفی کنیم.

همان طور که میدانید ، امارات متحده ی عربی یکی از گرم ترین کشورهای دنیاست. اما چطور می توان با چنین آب و هوایی یک استادیوم بی نقص را طراحی کرد؟ چگونه می‌توانیم ده‌ها هزار تماشاچی در استادیوم را در یکی از کشورهای داغ خاورمیانه خنک نگه داریم؟در ادامه به این پرسش ها پاسخ می دهیم.

 این استادیوم منحصر به فرد که بزرگترین ورزشگاه امارات است به احترام معاون و نخست وزیر امارات متحده عربی «محمد ابن رشید» نام‌گذاری شده است و برای منطقه‌ی العویر متصور شده است، که به کمک طراحی هوشمندی که دارد در گرمای شدید این کشور به طور طبیعی خنک می ماند.

این استادیوم که شبیه به کاسه است، ۱۸ متر بالا تر از سطح زمین ساخته شده است. به این ترتیب، زیر آن هم یک فضای بزرگ به مساحت ۱۲ هزار متر مربع ایجاد شده است. همچنین استادیوم محمد بن رشید، برای 60 هزار نفر ظرفیت دارد .این استادیوم 60 هزار نفری هم اکنون مجموعه ورزشی اصلی چند منظوره دبی است. این ورزشگاه ، دارای امکانات تمرینی، پارکینگی با ظرفیت 5000 خودرو، موزه ، سالن ورزشی چندمنظوره ، فروشگاه ، رستوران و پارک‌های عمومی است. همچنین این استادیوم مرتفع مورد تایید فیفاست.

در زیر این استادیوم ،یک استخر خیلی بزرگ نصب شده است تا به عنوان یک گرمابر طبیعی عمل کند. این استخر، هوای اطرافش را خنک می‌ سازد. در آخر هم، دور تا دور این مکان درخت‌هایی کاشته می‌شود تا سدی برای بادهای داغ باشند.

ساختمان این استادیوم نمایی به شکل شبکه‌ی مورب دارد. این شبکه ، از پوسته فلزی منفذداری تشکیل شده که به راحتی اجازه می‌دهد هوا به درون نفود کند، اما مانع از وارد شدن شن داغ می‌شود.

معماران این ورزشگاه برای خنک‌سازی، آن را به شکل کاسه‌ای بزرگ و عمیق، با پوششی نفوذپذیرساختند که با باله‌های خورشیدی آن موجب خنک‌سازی استادیوم می‌شود و سایه آن کاسه هم بر روی زمین بازی، اشکال هندسی جالبی را به وجود می‌آورد. این پوشش، اجازه تهویه هوای طبیعی و منحرف کردن شن‌های ناخواسته و نور خورشید را می‌دهد. همچنین بالای سر تماشاچیان یک سایبان قرار دارد که با شیشه‌هایی آغشته با تفلون شفاف، ساخته شده است. این سایبان می‌تواند ۷۵ درصد نور تابیده شده را بازتاب کند و در نتیجه دما را کاهش می‌دهد.

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان است. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

مطالب مشابه:

ورزش در دبی

تفریحات جالب برای کودکان در دبی

پارک قرآنی دبی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";