مقالات / تنوع زیستی دبی

تنوع زیستی دبی

تلاش‌های دبی برای پیشرفت به عنوان مطلوب‌ترین مقصد گردشگری در دنیا تمامی ندارد و روز به روز به شگفتی‌ها و دیدنی‌های شهر زیبا و رویایی دبی افزوده می‌شود. دولت امارات، تلاش‌های فراوانی برای زیست محیطی سالم و موفق داشته است. دولت دبی، به شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی محلی، که از محیط زیست محافظت می‌کنند، اهمیت فراوان داده و از آنها پشتیبانی می‌کند. چندین مکان محافظت شده در دبی وجود دارد که در آن اکوسیستم محلی، گیاهان و جانوران اهمیت فراوانی دارند. جنگل حرا در دبی، آخرین نمونه عالی این اماکن می‌باشد.

داماک، ابر سازنده املاک جهان، جنگل‌های حرا در دبی را به شما همراهان گرامی معرفی می‌کند.

جنگل‌های مانگرو در دبی

Mangroves، پناهگاه حیات‌‌ وحش است که در جبل‌علی دبی قرار دارد و به عنوان یک پناهگاه سرسبز در امتداد خط ساحلی این شهر می‌باشد . این منطقه یک زیست‌بوم حفاظت شده است که در فهرست تالاب‌های با اهمیت بین‌المللی در سازمان ملل نیز ثبت شده است . جنگل‌های مانگرو در دبی، آخرین طرح سبز چشم‌انداز امارات متحده عربی 2021 است . این جنگل در 15 کیلومتری جنگل‌های حرا و 6 کیلومتری تالاب آن قرار دارد. اخیراً، نزدیک به 1000 درخت حرا در امتداد خط ساحلی دبی کاشته شده و انتظار می‌رود این فضای سبز طی چند ماه آینده بیشتر شود. مقامات اعلام کرده‌اند، که به زودی نهال‌های بیشتری در این جنگل کاشته می‌شوند، چرا که درختان چهار تا پنج ساله حرا، به کاهش اثر کربن در محیط کمک می‌کنند.

بنیانگذار و رئیس (EMEG (Emirates Marine Environmental Group ذکر کرده است: مساحت  Mangroves، 500.000 متر مربع بوده که با درختان سرسبز پوشیده شده‌اند. هنگامی که جزر و مد زیاد است، قسمت زیادی از کل منطقه با آب پوشانده خواهد شد. از این رو، فقط ممکن است جنگل‌ها سبزتر و دیدنی‌تر شوند. این جنگل، دارای صخره‌های مرجانی و بسترهای گیاهان دریایی خواهد بود، که یک مکان مناسب برای پرورش گونه‌های لاک‌پشت در معرض خطر است . جالب است بدانید که طی سال گذشته، حدود 46 لانه لاک‌پشت در امتداد ساحل پیدا شده‌اند .

درختان کوچک حرا

 جنگل دیدنی حرا دارای درختان کوچکی است که در آب شور رشد می‌کنند و بسیار بلند می‌‍شوند. آنچه این درختان را متفاوت می‌کند این است که می‌توانند اکوسیستم را متعادل کنند و از خط ساحلی محافظت کرده، از فرسایش خاک جلوگیری کنند و به عنوان محل تولید لاک‌پشت‌ها، ماهی‌ها و سایر گونه‌های جانوری عمل کنند . البته از همه مهم‌تر، این است که درختان حرا پنج برابر بیشتر از گیاهان دیگر دی‌اکسید کربن را به خود جذب می‌کنند .

بازدید از جنگل‌های مانگرو در دبی

دولت دبی تصمیم دارد تا برای محافظت از پناهگاه و حیات‌‍وحش، بازدید از جنگل مانگرو در دبی برای عموم مردم آزاد نباشد، با این وجود، برنامه‌ریزی‌هایی انجام می‌شود که در آینده نزدیک، امکان دسترسی برای عموم فراهم شود. یک سیستم رزرواسیون آنلاین در حال توسعه است تا افراد بتوانند قبل از ورود، بازدید خود را رزرو کنند. یک رمپ چوبی یا تخته مخصوص گردش در جنگل طراحی شده است، که بازدید کنندگان می‌توانند جنگل حرا و حیات وحش آن را بهتر ببینند .

در امارات متحده عربی، چند پارک حرا مانند پارک جوبیل مانگرو در ابوظبی و پارک ملی حرا در ابوظبی وجود دارد. پروژه‌هائی مانند جنگل حرا در دبی، در امر مبارزه با تغییرات اقلیمی بسیار مهم خواهند بود. پروژه‌های گردشگری جدید باعث می‌شوند که گردشگران بیش از یکبار به شهر رویایی دبی سفر کنند و همین امر سبب پیشرفت صنعت گردشگری در کشور امارات متحده عربی و شهر مدرن دبی می‌شود. مسئولان صنعت گردشگری دبی با تمرکز بر همین اصل، هر ساله پروژه‌های جلب توریست را طراحی و اجرا می‌کنند.

سخن نهایی

داماک، بزرگ‌ترین، معتبر‌ترین و محبوب‌ترین شرکت ساختمانی جهان می‌باشد. در بزرگ‌ترین شرکت ساختمانی جهان، مشاورین بخش فارسی زبان داماک‌گروپ در دفتر مرکزی داماک، آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه‌روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود. اگر تمایل به اقامت یا سفر به دبی دارید، با مشاورین فارسی زبان داماک‌ گروپ همراه شوید، تا با خیال راحت این امر امکان‌پذیر شود.

www.damacgroup.org

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه