مقالات / کوه های مصنوعی دبی

کوه های مصنوعی دبی

از شگفت انگیز ترین عجایب جهان، کوه های مصنوعی دبی است. این شهر تجاری، مرکز بلندترین برج های جهان، وسیع ترین زمین های تنیس و دارای دستگاه های خودپرداز طلا است. هدف کشور امارات از ساختن کوه مصنوعی دبی، افزایش بارندگی در منطقه است. با احداث این کوه، معزل آب و هوای خشک و بیابانی شهر دبی برطرف خواهد شد.

ساخت کوه مصنوعی دبی

ساخت کوه مصنوعی دبی کار ساده ای نیست. شاید پروژه ساخت کوه مصنوعی برای دولت کشور امارات گران تمام شود و به سرانجام نرسد. اگر ساخت این کوه قطعی باشد، در آن صورت شرکت های مهندسی باید تصمیم های لازم را بگیرند. کوه مصنوعی قرار است در ارتفاعات شهر دبی واقع شود تا آب و هوای منطقه را تحت تاثیر قرار داده و میزان بارش را تا حد زیادی بالا ببرند.

مراحل ساخت کوه مصنوعی دبی

کارشناسان آمریکایی با جدیت مطالعات و آزمایشات لازم را انجام می دهند و قصد دارند از طریق مدلسازی کامپیوتری، اندازه و نسبت این کوه مصنوعی را تعیین نمایند. کشور امارات از طریق بارورسازی ابرها توانسته، باران مصنوعی ایجاد کند. پروژه بارورسازی ابر ها در سال 2010 آغاز شد و 11 میلیون دلار برای امارات هزینه داشت. این پروژه موفقیت آمیز بوده و باعث ایجاد طوفان و بارندگی در دبی و بیابان های ابوظبی شده است.

دبی و بحران کم آبی

از ساخت کوه مصنوعی دبی تا انتقال کوه یخ به امارات، از ایده های کشور امارات متحده عربی برای جبران کمبود آب در آینده است. امارات متحده عربی کشوری پرتردد و گرم است. با اینکه میزان بارندگی در امارات بسیار پایین می باشد، اما مصرف آب در این منطقه دو برابر مصرف متوسط جهانی است.

کوه مصنوعی دبی از کدام کوه الهام خواهد گرفت؟

در حال حاضر جزئیات مربوط به مواد ساختمانی این کوه، هنوز مشخص نیست. اما هرچه که باشد، کشور امارات به مقدار بسیار زیادی از مواد ساختمانی نیاز خواهد داشت.

 به عنوان مثال کوه کلیمانجارو در تانزانیا را تصور کنید. تا به حال وزن دقیق این کوه اندازه گیری نشده است، اما می توان وزن تقریبی آن را محاسبه کرد:

این آتشفشان خاموش، با 19341 ارتفاع و قطری به اندازه 40 کیلومتر(2409 مایل) دارد. بنابراین ، می توان آن را به شکل یک مخروط در نظر گرفت. با توجه به آمار و ارقام محاسبه شده حجم کوه کلیمانجارو، حدود 2469 کیلومتر مکعب می باشد.

داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان است. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه