مقالات / برج آنارا دبی

برج آنارا دبی

دبی در زمینه ساخت و ساز و معماری در چند دهه اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است. به طوری که بلندترین آپارتمان ها و برج ها، و لوکس ترین مرکز خرید جهان در این شهر واقع شده است. برج آنارا نیز یکی دیگر از شاهکارهای معماری این شهر مدرن می باشد. این برج با طراحی منحصر به فرد خود یکی از سازه های برتر دبی به شمار می آید.

“داماک برترین سایت املاک دبی” یکی از بی نظیرترین سازه های بشر را به شما همراهان گرامی معرفی می کند:

معرفی برج آنارا دبی

Anar  Tower پروژه ای بلند پروازانه که با قله ای ملخ شکل ، تاج گذاری شده است. برج آنارا مانند توربین بادی فوق العاده عظیم شکل گرفته است، همچنین دارای یک رستوران پانوراما در کپسول شیشه ای بالای برج است. در هر 27 طبقه دارای دهلیز فوق العاده و باغ های عمودی است.

ویژگی های برج آنارا

بر اساس رتبه بندی جهانی، برج ‘Anara’ در میان بلندترین سازه های جهان قرار خواهد گرفت. این برج با مساحت تقریباً پنج میلیون فوت مربع ،شامل 100 طبقه به علاوه کاربری مختلط ، که به لحاظ فرم و عملکرد به شدت با هنر و فرهنگ سازگار است ، می باشد.

این برج با ارتفاع 215 فوت (655 متر) شامل ساختمانی مختلط با خرده فروشی ، دفاتر اداری ، 300 آپارتمان لوکس و یک بوتیک هتل لوکس با 250 اتاق است.

برج آنارا توسط Atkins Design Studio برای Tameer Holding Investment طراحی شده است. به دنبال یک مسابقه جهانی، طراحی بین سه دفتر آتکینز  ، هنگ کنگ و شرکت توسعه دهنده املاک مستقر در دبی ، شرکت Tameer ، دبی را به عنوان برنده معرفی کرد و از طرح خود برای یک آسمان خراش 600 متری به علاوه در جاده معروف شیخ زاید رونمایی کرد.

شاون کیلا، مدیر طراحی اتکینز در دبی، می گوید: «هدف اصلی برج با الهام از شکل عمودی مناره، تولید فرمی بود که بلافاصله در مرحله معماری محلی، منطقه ای و بین المللی قابل تشخیص باشد.»

این طراحی همراه با جهت گیری آن ، به 60 درصد فضای سایت اجازه می دهد منظره ای از دریا داشته باشند. چهار پل ارتباطی در پشت ساختمان انعطاف پذیری را برای گسترش آینده فراهم می کند. چنین “اثبات آینده” برای گسترش بیشتر در این سایت مهم است و اتکینز گزینه های مختلفی را به عنوان بخشی از خدمات ارزش افزوده ما ارائه داده است.

سخن آخر

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان است. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

مطالب مشابه:

برج العرب نماد دبی

برج کایان دبی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه