مقالات / منطقه القوز دبی

منطقه القوز دبی

منطقه القوز در غرب شهر دبی و در کشور امارات متحده عربی واقع شده است، که از شمال با الوصل و از غرب با ام الشیف،ال مانارا و الصفا همسایه است و یک مستطیل طولانی بین جاده های الخیل و شیخ زاید تشکیل می دهد.

“داماک برترین سایت املاک دبی” منطقه القوز دبی را به شما همراهان گرامی معرفی می کند تا با این منطقه به خوبی آشنا شوید.

معرفی منطقه القوز دبی

Al Quoz  متشکل از یک منطقه مسکونی در شمال شرقی و یک منطقه صنعتی در جنوب غربی، که هر کدام با چهار زیر مجموعه است.

Al Quoz 1: در این مجموعه مناطق مسکونی در جنوب جاده الخیل به سمت میدن واقع شده اند و تنها منطقه خارج از مستطیل است.

Al Quoz 2: این منطقه عمدتا صنعتی است. مناطق صنعتی به عنوان یک منطقه اقامتی صنعتی و انبوه در حال رشد و توسعه است. این پروژه های توسعه مانند دبی مارینا و منطقه آزاد جبل علی و همچنین بسیاری از هتل های دبی با امکانات لازم، میزبان 2000 کارگر یا کارمند (که اردوگاه های کارگری نیز نامیده می شود) هستند.

Al Quoz 3: این منطقه که پارک القوز در آن واقع شده است و در واقع میزبان تالاب جدید در این منطقه است.

Al Quoz 4: این منطقه عمدتا محل زندگی خانواده های اماراتی است.

این منطقه متشکل از انواع آپارتمان ها، ویلاها و خانه های شهری است. بخش دیگر آن متشکل از املاک تجاری شامل مغازه ها، دفاتر، انبارها، کارخانه ها و اردوگاه های کارگری است. همچنین تعداد قابل توجهی از مدارس و پارک ها در این منطقه واقع شده است.

شورش ها و خسارت های منطقه القوز دبی

در مارس 2007 ، کارگران صنعتی القوز شورش کردند، به عنوان بخشی از اعتراض شدید 8000 شرکت پیمانکاری، خواستار بهبود شرایط زندگی و افزایش دستمزد کارگران به 200AED (55 دلار آمریکا) و کمک هزینه غذایی آنها 150AED (42 دلار آمریکا) در ماه باشد.

همچنین در 26 مارس 2008 ، یک انفجار در دو انبار در صنایع Al Quoz رخ داد که منجر به کشته شدن حداقل دو نفر شد. این انفجار از یک انبار ذخیره کننده گاز ناشی شده بود. شعله های آتش ناشی از انفجار، به هفتاد انبار در نزدیکی گسترش یافت و حداقل 600،000،000 AED (170 میلیون دلاری) خسارت دید. بقایای انبار گاز و انبار آتش بازی به دور از جوامع الصفا و جمیرا رسید. این پنجمین حادثه صنعتی در  منطقه القوز دبی است.

جاذبه های گردشگری منطقه القوز دبی

این منطقه به دلیل گالری های هنری خاص و منحصر به فردی که در خیابان نصب شده، بسیار مشهور است. از نمونه های معروف این گالری می توان به: FN Designs، The Mine، Alserkal، Exotic Cars و غیره اشاره کرد.

سخن آخر

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان است. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";