مقالات / فرودگاه های دبی

فرودگاه های دبی

دبی بزرگترین شهر امارات متحده عربی است، این شهر به دلیل جاذبه های گردشگری بی نظیر مانند آسمان خراش های بی همتا، پارک های آبی پیشرفته جهان و مرکز خرید های بیشمار، هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. فرودگاه بین المللی دبی و فرودگاه آل مکتوم به لحاظ ترافیک پروازهای بین المللی، در جایگاه شلوغ ترین فرودگاه‌های جهان قرار دارند. همچنین این فرودگاه‌ها نقش مهمی در توسعه و پیشرفت شهر دبی داشته اند.

1.فرودگاه بین المللی دبی (Dubai Internationl Airport)

فرودگاه بین المللی دبی، مهم ترین فرودگاه شهر دبی محسوب می شود. این فرودگاه تحت نظارت شرکت فرودگاه دبی اداره می شود، و قطب اصلی خطوط هوایی بین المللی کشور امارات از جمله (Emirates) و (Flydubai) است. این فرودگاه، به ترتیب در رده سوم و ششم جهان به لحاظ ترافیک پرواز های مسافربری، پرواز های باربری و پرتردد ترین قطب هواپیمای غول پیکر A380 قرار گرفته است.

فرودگاه بین المللی دبی، دارای 3 پایانه مجزا با ظرفیت جابه جایی 90 میلیون مسافر در سال است. پایانه شماره 1 تنها دارای یک سالن بوده ، پایانه شماره 2 با ساختمانی مجزا در روبه روی ساختمان اصلی فرودگاه قرار داشته و پایانه شماره 3 نیز دارای دو سالن A و B است. علاوه بر این، در پایانه های 1 و 3 مسافران می توانند از طریق راه رو های شیشه ای به راحتی به بخش های مختلف از جمله امور گذرنامه مراجعه نمایند.

این فرودگاه به دلیل وسعت بالا، به منظور پاسخگویی به نیاز مسافران برای جابه جایی میان پایانه ها، سرویس هایی به این منظور تعبیه شده که می توانند مسافران را به مدت 20 دقیقه از پایانه 1 به پایانه 2 و 30 دقیقه از پایانه 1 به پایانه 3 انتقال دهند. مسافرانی که قصد انتقال از سالن A ترمینال 3، به سالن B دارند نیز می توانند از طریق راه روهای اتوماتیک به راحتی جابه جا شوند.

پایانه شماره 2 این فرودگاه، به پرواز جت های شخصی اختصاص داده شده است. در مجموع، پایانه های 1 و 3، با 85 درصد ترافیک مسافری برای پرواز های بین المللی، و پایانه شماره 2 به طور معمول توسط افراد خاص برای پروازهای حوزه خلیج فارس و درون قاره ای ، مورد استفاده قرار می گیرند.

موقعیت جغرافیایی فرودگاه بین المللی دبی

این فرودگاه در منطقه القرهود و در شرق دبی ، و در زمینی به مساحت 2900 هکتار واقع شده است.

راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی دبی

از طریق مترو، اتوبوس و تاکسی می توان به این فرودگاه دسترسی داشت.

2.فرودگاه بین المللی آل مکتوم (Al Maktoum International Airport)

پس از فرودگاه بین المللی دبی، فرودگاه آل مکتوم دومین فرودگاه شهر دبی محسوب می شود. این فرودگاه از امکانات عالی مانند: 3 پایانه مسافربری با امکانات لوکس، هتل ها و مراکز خرید، محل اختصاصی برای جت های شخصی، سالن های بزرگ و بخش های متعددی برای نگهداری و تعمیر هواپیماهای غول پیکر مانند A380 برخوردار است.

موقعیت جغرافیایی فرودگاه آل مکتوم

این فرودگاه در منطقه جبل علی در جنوب غربی شهر دبی و در بخش اصلی مرکز جهانی دبی ( Dubai World Central) واقع شده است.

راه های دسترسی فرودگاه آل مکتوم

فرودگاه آل مکتوم، از طریق شبکه پرسرعت قطار شهری به فرودگاه بین المللی دبی متصل است. همچنین فرودگاه مجهز به مسیر های اختصاصی برای رفت وآمد تاکسی ها نیز می‌باشد.

سخن نهایی

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان می باشد. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";