مقالات / تفاوت اقامت و تابعیت امارات

تفاوت اقامت و تابعیت امارات

اقامت در یک کشور رابطه ای است مادی و حقوقی که بدون توجه به تابعیت شخص، فرد را به شهروند آن کشور تبدیل می کند. اگر شخصی با تابعیت کشور خود بخواهد در کشوری دیگر اقامت داشته باشد، باید ابتدا از آن کشور نسبت به ورود اجازه بگیرد و سپس اقدام به اخذ پروانه اقامت کرده و برای مدتی معین که در قانون هر کشور مشخص شده است در آنجا زندگی کند. متقاضیان اخذ اقامت در امارات در سال 2021 می بایست شرایط سرمایه گذاری در این کشور را داشته باشند ، و یا برای تحصیل و کار از موسسات مربوطه ، دعوت نامه کسب کرده باشند. علاوه بر این، تولد فرزندان از والدین اماراتی نیز می تواند باعث کسب اقامت این کشور شود. بنابراین فرزند افرادی که تابعیت اماراتی داشته باشند، تابعیت و اقامت این کشور را کسب خواهند کرد. دیدگاه های متفاوتی در بین کشورها نسبت به دارا بودن دو یا چند گذرنامه توسط افراد تبعه خود وجود دارد. به طوری که برخی از دولت ها آن را نهی و حتی قانون هایی را برای جلوگیری از آن وضع کرده اند؛ ولی برخی از دولت ها داشتن گذرنامه کشورهای دیگر را امری مجاز و بدون محدودیت می دانند. تابعیت نشان دهنده ی رابطه سیاسی شخص اعم ازحقیقی یا حقوقی با دولت است چرا که حقوق و وظایف اشخاص از حاکمیت یک دولت نشات می گیرد. به همین دلیل است که فرد تابع ،مجبور به اطاعت از قوانین آن دولت خواهد بود .

داماک، ابر سازنده املاک جهان ، تفاوت اقامت و تابعیت امارات را به شما همراهان گرامی معرفی می کند.

دریافت اقامت دائم امارات

اخذ اقامت دائم کشورهای خارجی، تصمیم مناسبی برای افرادی است که به دنبال تغییری بنیادی در زندگی خود می باشند. افرادی که بتوانند اقامت دائم امارات را کسب کنند، حق کار و زندگی در این کشور را خواهند داشت. لازم به ذکر است که این افراد از حقوق و وظایف دیگر شهروندان نیز برخوردار خواهند شد. اگرچه فردی که اقامت دائمی دارد، می تواند تا هر زمانی که می خواهد در آن کشور زندگی کند؛ اما شهروند آن کشور محسوب نمی شود.

اخذ ویزای طلایی

ویزای طلایی یا کارت طلایی، نوعی مجوز برای اقامت سرمایه‌گذاران ، کارآفرینان و استعدادهای برتر می باشد. افراد با سرمایه ای به ارزش 1000000 درهم  قادر به اخذ ویزای 10 ساله امارات خواهند بود؛ این در حالی است که کارآفرینان و استعدادهای برتر ویزای اقامت پنج ساله دریافت خواهند کرد. سرمایه داران با املاکی  به ارزش ۵ میلیون درهم ، هم شامل طرح جدید ویزای طلایی امارات می شوند.

سرمايه گذاری در امارات

 برای سرمایه گذاری در کشور امارات ، سرمایه گذارانی که طرح تجاری روشن و کارآمدی داشته باشند امکان موفقیت بالاتری خواهند داشت و این ویزای اقامتی برای سرمایه گذاران در کشور امارات، معمولا به مدت 2 یا 3 سال صادر می گردد که قابل تمدید نیز هست. افرادی که بیش از 55 سال سن دارند، در صورت داشتن تمکن مالی مشخص، می توانند اقامت خودحمایتی دبی را کسب کنند. که شامل شرایط زیر می باشد:

1) افراد باید درآمد ماهیانه ۲۰ هزار درهم از حقوق بازنشستگی یا سرمایه گذاری داشته باشند.

 2) وجود پس اندازی به ارزش  یک میلیون درهم در حساب بانکی

3)وجود ملکی به ارزش حداقل دو میلیون درهم در دبی

اعمال اصل خون

سیستم خون نوعی دیگر از اعطای تابعیت می باشد که تابعیت پدر و مادر در این سیستم نقش به بسزایی دارد. سیستم اعطای تابعیت در ایران از طریق پدر می باشد، اما هر طفلی که بعد از ژانویه 1972 از پدر اماراتی در هر کجای دنیا متولد گردد تبعه امارات محسوب می‌گردد. البته کسانی که در خارج از امارات متولد گردند باید به‌طور قانونی و بر اساس ازدواج مرد اماراتی به دنیا آمده باشند.لازم به ذکر است که اگر مرد خارجی  با زن اماراتی ازدواج کند، نمی‌تواند از طریق ازدواج تابعیت و اقامت در امارات متحده عربی را  کسب نماید.

سخن نهایی

متقاضیان مهاجرت و اخذ اقامت، می توانند در خصوص تکمیل آگاهی خود، به لینک های مربوطه در سایت داماک مراجعه نمایند. شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و محبوب ترین شرکت ساختمانی جهان می باشد.  در بزرگ ترین شرکت ساختمانی جهان، مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری و اقامت مطمئن ، موفق و سودآوری را داشته باشید.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه