مقالات / تفاوت پاسپورت با ویزا

تفاوت پاسپورت با ویزا

آیا فرق پاسپورت با ویزا را می دانید ؟ 

پاسپورت (passaport) که نام فارسی آن گذرنامه است و در گذشته های دور، تذکره مرور نامیده می شد، سند هویتی بین المللی برای شناسایی رسمی فرد است که از سوی هر دولتی برای شهروندان آن کشور صادر می شود.

گرفتن ویزا با داماک damac

ویزا یا روادید اجازه ورود به یک کشور است که توسط کشور مقصد صادر می شود. در حقیقت ویزا یک مهر یا برچسب است که در پاسپورت زده شده و با خود پاسپورت، متفاوت است.

  • گردشگران هنگام برگشت به کشور خود گذرنامه را لازم دارند اما نیازی به ویزا ندارند.
  • پاسپورت به مدت پنج سال اعتبار دارد، اما اعتبار ویزا به طور موقت توسط کشور مقصد تعیین می شود.
  • برای سفر به تمامی کشورهای خارجی داشتن پاسپورت الزامی است ولی داشتن ویزا بستگی به کشور مقصد دارد.
  • اما با گرفتن ویزا، به طور صد درصد به کشور مقصد وارد نمی شوید، چرا که گرفتن ویزا تضمینی برای ورود به کشور مورد نظر نیست و افسران مهاجرت در مرزها می‌توانند از ورود مسافران به دلایل مختلف جلوگیری ‌کنند.
  • نوع ویزایی که دریافت می کنید، در زمان ورود به هر کشور، نشان‌ می‌دهد هدف سفر شما چیست، چه مدت در آن کشور اقامت خواهید کرد و آخرین مهلتی که برای ورود به کشور مورد نظر دارید، چه تاریخی است.
  • از یکم ژانویه ۲۰۱۸، شهروندان ایرانی در ۳۸ کشور نیاز به گرفتن ویزا ندارند و یا در هنگام رسیدن به کشور مقصد می توانند ویزا بگیرند.

اخذ ویزای دبی با شرکت داماک damac

پیشرفت های چشمگیر دبی در چند سال اخیر، این شهر را به یکی از قطب های تجاری و گردشگری آسیا تبدیل کرده است. هرساله افراد نسبتا زیادی از کشور ما نیز به قصد تجارت، تفریح و یا حتی ادامه تحصیل به دبی سفر می کنند؛ اما شرط ورود ایرانی ها به دبی اخذ ویزای دبی است.

اخذ ویزا آنلاین دبی با شرکت داماک

برای اخذ ویزای آنلاین فوری دبی باید از طریق آژانس های مسافرتی گردشگری اقدام کنید اما برای اخذ ویزای معمولی می‌توانید به سفارت امارات متحده عربی واقع در تهران مراجعه کنید.

ویزای داماک گروپ شامل:

  • ویزای کاری
  • ویزای تحصیلی 
  • ویزای توریستی

ویزای تحصیلی با داماک damac

اگر دبی را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده اید باید ویزای تحصیلی دبی را دریافت کنید شرط دریافت ویزای تحصیلی، گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه مدنظر است. برای اخذ پذیرش تحصیلی باید مدارک تحصیلی، ریز نمرات و نمره زبان آیلتس بالاتر از ۶ یا تافل بالاتر از ۹۰ را به دانشگاه موردنظر ارائه داده و بعد از گرفتن پذیرش تحصیلی برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کرد. برای دریافت ویزای تحصیلی دبی، علاوه بر نامه پذیرش تحصیلی می بایست مدارک شناسایی، عکس پرسنلی، مدارک تحصیلی، گواهی سلامت پزشکی، فیش پرداخت هزینه صدور ویزا، پرینت گردش حساب بانکی و… را نیز به سفارت امارات تحویل داد.

ویزای کاری دبی با داماک damac

برای دریافت ویزای کاری دبی ابتدا باید رزومه خود را برای شرکت های واقع در دبی ارسال کرد. اگر یکی از شرکت های موردنظر با جذب شما موافقت کند؛ سپس باید رضایت اداره کار دبی را جلب کرد. اداره کار دبی ابتدا بررسی می کند که آیا شخص بیکاری در دبی وجود دارد که شرایط لازم برای انجام کار موردنظر را داشته باشد یا خیر، در صورت وجود چنین شخصی، اداره کار با درخواست شما موافقت نخواهد کرد؛ در غیر این صورت برای شما یک موافقت نامه ارسال می کند.

ویزای توریستی با داماک damac

پروسه دریافت ویزای توریستی را می توان به وکلا یا متخصصین خبره شرکت داماک damac سپرد. شایان ذکر است که ویزای توریستی دبی به صورت عادی، عادی یک ماهه، عادی سه ماهه و نیمه فوری صادر می شود. طول پروسه دریافت هریک از انواع ویزای توریستی دبی متفاوت است.

قیمت ویزای دبی با داماک

قیمت ویزای دبی با توجه به نوع ویزا و مدت زمان اعتبار ویزا متفاوت است پس اول باید ببینید که به کدام نوع ویزای دبی نیاز دارید؛ سپس به محاسبه قیمت  بپردازید.

برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان داماک فارسی می توانید با مشاورین داماک گروپ در ارتباط  باشید.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";