مقالات / طراحی ویلای لوکس در دبی

طراحی ویلای لوکس در دبی

طراحی ویلای لوکس در دبی با داماک

از ویژگی های اصلی ویلاهای لوکس دردبی ظاهر چشم گیر آنها می باشد. طبقه ی فوقانی ساختمان، دارای تراسی دلپذیر که با وجود استخر باعث ایجاد فضایی بی نظیر شده است. ساکنان در فضای نشیمن از ارتباط بصری فوق العاده ای با فضای بیرون برخوردار هستند.  محیط ویلا علاوه بر لوکس بودن باید شامل تمامی امکانات رفاهی باشد تا موجبات آرامش ساکنان فراهم شود.

فاکتورهای بسیاری در طراحی داخلی ویلاها مهم است که یکی از آنها روشنایی می باشد. از جمله روشنایی های مصنوعی و طبیعی، به طور مثال در اتاق نشیمن پنجره های وسیع کشویی قرار داده شده تا هم نور طبیعی تامین شود و هم فضای اطراف را نمایش دهد. از دیگر فاکتور های مهم در طراحی، می توان به انتخاب درست مبلمان اشاره کرد.

مبلمان سفید و زیبا در برابر بافت سنگی و متریال چوبی بومی این منطقه، به خوبی قرار گرفته است. ارتفاع سقف در فضای داخلی زیاد می باشد و طراح با نورپردازی فوق العاده و خلاقانه، فضایی پرنور و روشن ایجاد کرده است. فضای داخلی در این ویلا دارای پلان باز می باشد و شامل یک سالن اصلی، آشپزخانه، سالن نشیمن، اتاق خواب و سرویس بهداشتی می باشد.

فضای بیرونی ویلای لوکس و مدرن توسط درختان و فضای سبز اطرافش احاطه می شود. در طول روز تابش نور خورشید بر نمای سفید رنگ، زیبایی آن راصد برابر می‌کند. فضاهای نشیمن در بخش بیرونی به چند بخش، مانند اتاق های روباز تقسیم می شود. این فضاها توسط پارتیشن های چوبی سفید رنگ از هم جدا می شوند. فضای داخلی سالن نشیمن U شکل می باشد و به تبعیت از این فرم سالن، مبلمان نیز به همین فرم می‌باشد. در فضای آشپزخانه، کابینت های چوبی در میان فضای روشن و سفید نگاه ها را به خود جلب می کند. در دیزاین اتاق های خواب نیز، ترکیب سنگ سفید و اشیای چوبی به چشم می خورد.

چند طرح ویلای لوکس دردبی با داماک damac group

محل طراحی ساختمان ویلایی

تقریبا همیشه در جایی بر روی یک صخره، بالای اقیانوس، یا روی یک ساحل سنگی ساخته می‌شوند، که این خصیصه برای ساکنان خانه فرصت لذت بردن از مناظر خیره کننده و یا صداهای آرامش بخش برخورد امواج اقیانوس به سنگ‌های زیر خانه را فراهم می آورد. طبیعت همیشه تاثیر بسیار زیادی بر طراحی ویلا داشته و خواهد داشت.

سبک معماری

این موضوع به شخصیت و سلیقه ی افراد مربوط است.

استفاده از کف سازی سفید در طراحی ویلا ی لوکس باعث زیبا سازی و دادن فرم حجمی به ویلا می‌شود.

نمای ویلای لوکس با داماک damac group

نمای یک ویلا مهم ترین بخش آن به حساب خواهد آمد، شما وقتی برای اولین بار به ویلا و یا هر ساختمان دیگری نگاه کنید، اولین چیزی که توجه شما را به خودش جلب خواهد کرد نمای بیرونی آن خواهد بود، پس یک نمای شیک و زیبا در ویلای شما بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

این عقیده در بین همه جا افتاده که اگر نمای بیرونی زیبا و شیک باشد حتما داخل آن هم به همین زیبایی خواهد بود.

اولین تاثیر نمای ویلا مربوط به نمای بیرونی آن است.

 یکی از مواردی که در دکوراسیون داخلی و خارجی و نمای یک ویلا باید در نظر گرفت این است که باید با هم هماهنگی داشته باشند اگر بر روی نمای داخلی و دکوراسیون ویلای خود هزینه و وقت صرف کرده اید باید به نمای بیرونی هم اهمیت بدهید به عنوان مثال اگر از دکوراسیون کلاسیک برای داخل استفاده کرده اید نمای خارجی ساختمان هم کلاسیک می باشد دقت کنید که اولین چیزی که در یک ویلا به چشم می‌خورد، نمای بیرون است.

نوع  منطقه ایی که ویلای شما در آن قرار دارد هم مهم است باید رنگی متمایز و خاص را انتخاب کنید. همچنین رنگ انتخابی با دیوارها و به بیانی با نمای دیوارها هماهنگی داشته باشد و البته که از نظر مقاومتی و طول عمر هم این رنگ ها تاثیر زیادی خواهند داشت. استفاده از رنگ ها با توجه به منظقه آب و هوایی هم می تواند مهم باشد.

برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان فارسی زبان داماک درارتباط باشید .

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";