مقالات / ویلاهای داماک در دبی – ویلای لوکس امارات

ویلاهای داماک در دبی – ویلای لوکس امارات

ویلای لوکس چه نوع ویلایی است ؟ 

ویلا به ساختمانی گفته می‌شود که در تعریف امروزی از چهار طرف به بیرون نما داشته باشد و معمولاً آن را در اطراف شهرها یا در ییلاق‌ها می‌سازند. البته در بعضی از کشورها قوانین ساخت و ساز به شهروندان اجازهٔ ساخت ویلا در داخل شهر را می‌دهد و خانه‌های مسکونی به صورت ویلایی ساخته می‌شوند.

ویژگی های اساسی معماری ویلاهای داماک damac

چه قاعده ای در معماری ویلا ها لوکس حاکم است ؟ 

اصلی ترین قاعده ها این است که ویلا در یک محوطه باز و وسیع ساخته می شود که هر چند این روزها به دلیل داشتن مشتری زیاد و جمعیت رو به افزایش متراژ کلی زمین ها کمتر شده ولی در نهایت این زمین بزرگ و باز می باشد و قاعده دوم این است که در این زمین سرسبزی و نماهای زیادی بصورت طبیعی وجود داشته باشد.

منظور از طبیعی این نیست که صرفا درختان کهن و یا دریا حتما باید در نمای ویلا لوکس دبی وجود داشته باشد. منظور این است که اگر گیاه و سبزه طبیعی در اطراف آن هست که هیچ اگر نیست با کاشت درختان و گل ها و دادن نمای طبیعی اطراف ویلا دارای نمای زیبا شود.

قاعده عمومی دیگر در طراحی و معماری ویلاها اضافه کردن یک برجک مرکزی در بنای خود می باشد. این برجک معمولا از تمامی قسمت ها ویلا بلندتر است و به عنوان نقطه کانونی بنا و یا ویلا شناخته می شود.

در باره نمای ویلاهای لوکس دبی چه می دانید ؟ 

برای طراحی نمای ویلا از تجهیزات و مصالح متفاوتی استفاده می شود که یکی از مرسوم ترین راه های طراحی نمای ویلا لوکس دبی  استفاده از نمای آجری است.

نماهای آجری عایق نیستند نه از نظر عایق رطوبتی شرایط مناسبی دارند و نه از نظر عایق صدا و حرارتی و فقط باعث هدر رفتن انرژی می شود. نمای آجری به دلایل مختلفی از نظر اقتصادی برای افراد در ابتدای راه مقرون به صرفه تر است. در نظر داشته باشید این یک سود موقتی و زود گذر است. نمای آجری از خاک رس ساخته می شود و به همین دلیل آب و رطوبت به راحتی در آن رخنه می کند و طول عمر کمی در مناطق شمالی  دبی دارد.

از نقاط ضعف دیگر نمای آجری نداشتن قابلیت برای تنوع زیاد است. در هر صورت اگر به دنبال ساخت ویلا لوکس در دبی در دبی و یا خرید ویلالوکس در دبی هستید حتما دور نمای آجری را خط بکشید.

در ویلا لوکس یک طراحی خوب برای نمای داخلی و خارجی اهمیت زیادی دارد . نمای داخلی و خارجی یک ساختمان و یا ویلا نشان دهنده شخصیت و روحیات افراد داخل آن ویلا می باشد که به همین دلیل باید تمامی شرایط طراحی خوب و زیبا در آن در نظر گرفته شود.

اما استفاده از یک طرح عمری و زیبا که بتواند همه خواسته های افراد را در ویلا پوشش دهد کاری بس دشوار و شاید غیر ممکن باشد زیرا حتی در یک خانواده دو نفر با هم، هم سلیقه نیستند.

در طراحی ویلا نظرات به همین دلیل متفاوت است. یکی به سمت سایت های اینترنتی و پیدا کردن نمای محبوب خود می رود و دیگری با تخصص خاص به دنبال گرایشات سلیقه ای خودش می باشد به همین دلیل عمدتا نتیجه خوبی به همراه ندارد .

اما در طراحی ویلا این اما و اگر ها جوابگو نیست. باید دید در شرایط آب و هوایی منطقه به عنوان مثال در شرایط آب و هوایی دبی چه نوع مصالحی برای استفاده در طراحی نما ارزش و مقاومت بیشتری دارند.

نحوه طراحی باید به گونه ای باشد که بتوان از هدر رفتن منابع انرژی جلوگیری کرد. مهم تر از همه چگونه میتوان با حداکثر بهره وری از نور، محیط نماهای عالی برای ویلا لوکس در نظر گرفت.

شرکت مهندسی و معتبر داماک گروپ damac  ساخت ویلاهای کشور امارات و دبی  و انواع ویلاهای دیگر خود را با بهترین نماها از مرغوبترین مصالح و امکانات ساخته و نظر به دقیق ترین اطلاعات روز دنیا در خصوص طراحی ویلا، متناسب با شرایط آب و هوایی، مدرن ترین و پیشرفته ترین باغچه ویلاها را ساخته و در اختیار علاقمندان با سلایق مختلف قرار داده است.

برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان داماک فارسی می توانید با کارشنا سان داماک گروپ در ارتباط باشید.

مطالب مشابه