مقالات / آداب و رسوم مردم امارات

آداب و رسوم مردم امارات

اگر قصد سفر به امارات متحده عربی را دارید، لازم است که حتما با فرهنگ مردمان امارات آشنا شوید؛ چرا که در صورت عدم آشنایی ممکن است ، مشکلاتی برای شما رقم بخورد. در این مقاله شما را با آداب و رسوم مردم امارات آشنا می کنیم.

دین و زبان مردم

همانطور که می دانید ، امارات کشوری در جنوب غربی آسیا است و در منطقه خاورمیانه واقع شده است. تنها 10 درصد از مردم امارات اهل این کشور هستند و باقی افراد از ملیت های گوناگون می باشند.

دین: دین رایج در امارات اسلام است. ادیان دیگر نیز در این کشور وجود دارند اما اجازه ندارند که دینشان را تبلیغ کنند. برای مثال: اگر شما مسیحی هستید و به عنوان توریست وارد کشور شده اید، اگر سعی در متقاعد کردن مسلمانان به تغییر دین باشید حتما مجازات می شوید.

زبان: اکثریت افراد به زبان عربی سخن می گویند با این وجود زبان سایر مهاجران تا حدودی در امارات رایج است.

فرهنگ اسلامی مردم امارات

 اگرچه امارات در طول دهه‌های اخیر به شدت تغییر کرده با این حال ریشه‌های فرهنگی و تاریخی این کشور ، را نمی توان نادیده گرفت. فرهنگ اسلامی امارات منجر به روابط دوستانه این کشور با سایر کشورهای مسلمان خاورمیانه شده است. از جمله تغییرات مثبتی که ایجاد شد ، تغییر نگرش به خانم‌ها است که اثرات خوبی در جامعه گذاشت.

آداب سلام و احوال پرسی در امارات

دقت کنید که برای دست دادن حتما از دست راست خود استفاده کنید، حتی اگر چپ دست هستید؛ چرا که در فرهنگ این کشور مردم از دست چپ برای شست و شوی خود استفاده می کنند . فرهنگ اسلامی در این کشور باعث می شود، که دست دادن افراد به غیر همجنس خود غیر معمول باشد. تماس چشمی طولانی با غیر همجنس  و یا تماس فیزیکی نیز در انظار عمومی پسندیده نیست.

ساختار خانواده در جامعه اسلامی

به علت پیشینه تاریخی این کشور و تاکید بر ارزش های قبیله ای بدیهی است که خانواده رکن مهمی باشد. تعداد اعضای خانواده و فرزندان معمولا زیاد است و افراد به شیوه سنتی ازدواج می کنند.

لباس محلی در امارات

پوشش مردان: دشداشه لباس سنتی و محلی عرب ها بوده که شامل  یک پیراهن بلند سفید و یک کلاه می باشد.که متناسب با آب و هوای بسیار گرم امارات است . در فصول گرمتر سال از پوشیدن لباس های جذب خودداری کنید وگرنه برخورد مناسبی با شما نمی شود.

پوشش بانوان: از نوعی روسری به نام شیله و همراه با چادر یا یک عبای مشکی که گاه جلو باز است و گاه جلو بسته . بانوانی که به مسئله حجاب اهمیت بیشتری می دهند، از یک پوشیه برای پوشاندن صورت ( بجز چشم ها ) استفاده می کنند.

از جمله مواردی که در زمینه پوشش رایج باید بدانید این است که بجز در کنار سواحل نباید از لباس های خلاف عرف استفاده کنید.

آداب غذا خوردن در امارات

همان طور که اشاره کردیم ، برای صرف غذا هم نباید از دست چپ استفاده کرد. بسیاری از اعراب بجای قاشق و چنگال از دست برای میل کردن غذا استفاده می کنند. یکی از غذاهای محلی امارات شیش تاووک می باشد؛ این غذا را هم می‌توان به‌ صورت کباب سنتی سرو کرد و هم ساندویچ ، اما شکل ساندویچ آن همراه با سس سیر لبنانی، ترشی و سیب‌زمینی سرخ‌کرده پیشنهاد ما به شماست. شتر شکم پر یکی دیگر از غذاهای محلی این کشور می باشد.

سخن پایانی

اگر قصد سفر یا مهاجرت به دبی را دارید علاوه بر آگاهی از آداب و رسوم مردم ، با کارهای ممنوعه در دبی نیز آشنا شوید تا به مشکل بر نخورید.

این مقاله از سایت شرکت داماک، بزرگ ترین و معتبر ترین ، شرکت ساختمانی جهان می باشد.

مطالب مشابه:

دبی تلاقی جهانی فرهنگ ها

قوانین و فرهنگ منحصر به فرد در دبی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه