مقالات / هزینه زندگی و تحصیل در دبی

هزینه زندگی و تحصیل در دبی

دبی که به عنوان یک  مرکز تجارت بین الملل در کشورهای آسیایی و عربی شناخته شده است ، در چند  دهه اخیر، تلاش کرده تا آموزش خود را در سطح جهانی قرار دهد. هزینه شهریه در دبی نسبتاً کم است و همین امر باعث شده  این کشور به گزینه خوبی برای تحصیل در خارج از کشور، برای دانشجویان بین المللی تبدیل شود. اگر چه هزینه زندگی در دبی از زمانی که به شهر پیشرفته و لوکسی تبدیل شده بالا رفته است، با این حال همچنان گزینه مناسبی می باشد.

شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی که می خواهد برای تحصیل به امارات متحده عربی بیاید ، باید هزینه های عمومی زندگی خود مانند: محل اقامت و سایر هزینه ها را بیشتر در نظر بگیرید. در دبی مکان های زیاد وجود دارد که با اقامت و وقت گذرانی در آن ها هزینه زیادی را متحمل می شوید، اما اگر راه و روش صرفه جویی را بدانید به راحتی از پس شهریه دانشگاه و خوابگاه بر می آیید.

هزینه ها در دبی به دو صورت است

1)دانشگاهی

2) خارج از دانشگاه

خوابگاه هایی که در دانشگاه هستند، هزینه های کمتری را نسبت به بیرون از دانشگاه دارد اما زندگی کردن در خوابگاه های  دانشگاه ممکن است خسته کننده باشد.

اگرچه خوابگاه های خصوصی هم وجود دارد که بسیار لوکس و گران قیمت است، ولی این خوابگاه ها برای دانشجویان بین المللی که تمایل به صرفه جویی در هزینه زندگی دارند، گزینه خوبی نیست. بعد از انتخاب کردن محل اقامت شما باید هزینه های دیگری مثل: غذا، حمل و نقل ، تفریحات و کتاب را نیز در نظر بگیرید.اگر چه این هزینه ها نسبت به هزینه های خوابگاه به چشم نمی آید، با این حال آخر هر ماه به شما پولی داده می شود تا بتوانید به تحصیل خود ادامه دهید.

دولت دبی برای دانش آموزان و دانشجویان بعد از فارق التحصیل شدن محیط کاری امنی را فراهم کرده است، اما به عنوان یک دانش آموز یا دانشجو بین المللی برای کار کردن، نیاز به ویزا کار دارید.

مراحل لازم برای ویزای کار و تحصیل در دبی

قوانین کار دبی اخیرا تغییر کرده و تا حد زیادی اصلاح شده است. دانشجویان در چند دهه قبل، اجازه کار هنگام تحصیل را نداشتند، اما با اصلاح قوانین الان می توانند، هم به صورت تمام وقت و هم نیمه وقت کار کنند به عنوان یک دانشجوی بین المللی که می خواهد ضمن گذراندن دوره تحصیلات خود در هر دانشگاه امارات متحده عربی کار کند ، باید از برخی اقدامات لازم برای جلوگیری از لغو ویزای دانشجویی خود آگاه باشید، در غیر این صورت به کشور خود باز گرداننده می شوید.

1-ویزای تحصیلی خود را دریافت کنید

به عنوان یه دانشجو بین المللی که برای تحصیل به خارج از کشور رفته است، پیش از هر چیز ،باید ویزای تحصیلی خود را دریافت کنید. بعد از این که با مدرسه یا دانشگاه مورد نظر در مورد رشته ای که میخواهید آن را فرا بگیرید صحبت کردید ، پذیرش دانشگاه را گرفته اید.اخذ ویزا دانشجویی ، به شما امکان تحصیل در امارات را می دهد.

2-گرفتن اجازه کار

همانطور که قبلاً گفته شد ، کشور امارات متحده عربی، قبلاً به دانشجویان بین المللی اجازه کار نمی داد تا زمانی که قانون کار در قانون اساسی کشور اصلاح شد. اکنون دانشجویان می توانند به صورت پاره وقت در کنار تحصیل کار کنند و تا حدی مخارج خود را تامین کنند.

3-مدت تحصیل

برای کار گرفتن در دبی در کنار درس خواندن ،دانشجو باید 12 ماه تحصیل در دانشگاه را به پایان رسانده باشد و قبل از صدور مجوز، باید در یک برنامه تمام وقت کار کرده باشد.

4-تمام دستورالعمل های کار را دنبال کنید

 دانشجویان بین المللی، مجاز به حداقل 15 ساعت در هفته و حداکثر 40 ساعت در هفته کار در تعطیلات تابستانی یا تحصیلی هستند.وزارت  کار همچنین به دانشجویان اجازه می دهد که تنها یک شغل داشته باشند. این به این معنا می باشد که دانشجو نمی تواند دو و یا سه شغل را هم زمان داشته باشد. این ها، دستورالعمل های بسیار مهمی هستند که باید دنبال کنید تا در صورت گرفتار شدن مجازات نشوید ، این امر می تواند منجر به عدم پرداخت حقوق برای انجام کار یا تکمیل ویزای شما شود و به خانه بازگردانده شوید.

5-شرایط سنی و تحصیلی

سن قانونی برای کار کردن در دبی 18 سال است. بنابراین قبل از اقدام به کار در دبی ، باید 18 سال سن و دارای مجوز سلامت جسمانی و روانی برای کار باشید. دو نوع شغل وجود دارد که یک دانشجوی بین المللی می تواند انجام دهد ، شغل در دانشگاه که ممکن است شامل :کار در کتابخانه ها و یا بخش های مختلف دانشگاه باشد و شغل خارج از دانشگاه. لازم به ذکر است که برای کار در دانشگاه، ملزم به کسب نمره بالا می باشید.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه