مقالات / شرایط و انواع ویزای کشور امارات (دبی)

شرایط و انواع ویزای کشور امارات (دبی)

به طور کلی ویزاهای کشور امارات به دو دسته تقسیم می شوند.

1. ویزاهای کوتاه مدت

2. ویزاهای بلند مدت

ویزاهای کوتاه مدت کشور امارات :

1.ویزا های توریستی

2.ویزاهای ۱۴ روزه با اهداف تجاری

3.ویزا های خدماتی درمانی

4.ویزاهای ترانزیت

ویزاهای بلند مدت کشور امارات :

1.ویزاهای کاری در شرکت های خصوصی

2.ویزاهای کاری در سازمان های دولتی

3.ویزاهای سرمایه گذاری در شرکت ها و بیزینس ها

4.ویزاهای صاحبان املاک و مستغلات

5.ویزاهای افراد تحت تکفل ساکنین امارات

6.ویزاهای دانشجویان یا تحصیلی

7.ویزاهای بازنشستگان یا ویزای ازخود حمایتی

ویزای تحصیلی دبی

ویزای تحصیلی برای دانشجویانی صادر می شود که سن آنها بالای ۱۸ سال باشد. این ویزا به طور متداول به مدت یک ساله صادر می شود. دانشجویان برجسته می توانند این ویزا را حتی تا مدت ۵ ساله نیز دریافت کنند. برای دریافت این ویزا باید دانشجو، نامه رسمی پذیرش از یک دانشگاه داشته باشد، تا برای این ویزا بتواند درخواست کند. اسباب واقعی دریافت این نوع ویزا به شرح ذیل می باشد:

1.قبولی در آزمایش تناسب اندام پزشکی

2.یک حامی ویزا از خود دانشگاه یا والدین یا اقوام دانشجو

3.تاییدیه امنیتی سازمان اقامت امارات متحده عربی

این ویزا در صورتی قابل تمدید خواهد بود که یک سازمان رسمی آموزش عالی یا دانشگاه تاییدیه صادر کند. که دانشجو قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه را دارد. این درخواست در اداره اقامت و مهاجرت کشور امارات متحده عربی مورد بررسی و پردازش قرار می گیرد. داشتن پذیرش تنها به معنی صدور ویزای دانشجویی نمی باشد. همانطور که در بالا هم گفته شد، شخص باید از تست آمادگی جسمانی و همچنین بررسی امنیتی تایید اداره اقامت هم عبور نماید. نکته ای بسیار مهم که در اخذ این نوع ویزا که باید مورد توجه قرار گیرد این است که، والدین دانشجویان نیازی نیست که حتما سپرده بانکی نشان دهند و هزینه اقدام برای این نوع ویزا فقط ۱۰۰ درهم می باشد.

ویزای کاری دبی

برای اخذ ویزای کاری در کشور امارات فرد متقاضی باید یک پیشنهاد کاری رسمی از یک کارفرما داشته باشد.

این پیشنهاد شغلی باید به تایید وزارت منابع انسانی امارات متحده عربی برسد. ویزا باید قرارداد کاری بین کارفرما و کارمند امضا شود و در وزارت ثبت شود. پس از امضای قرارداد، کارفرما می تواند درخواست اجازه کار برای کارمند خود صادر کند. برای درخواست اجازه کار اولیه، کارفرما از شما مدارکی می خواهد که در متن ذیل نشان داده شده است :

1.یک عکس رنگی با پیش زمینه سفید

کپی از گذرنامه متقاضی که حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد.

مدارک تحصیلی معتبر، که بسته به نوع شغل ممکن است مدارک متفاوتی مانند دیپلم یا مدارک دانشگاهی نیاز باشد.

نامه ای از سازمان مربوطه برای استخدام اشخاص خاص مانند پزشک، معلم، داروساز، پرستار و غیره 

ویزای درمانی دبی

در این ویزا ، بیمار با همراهان خود اجازه ورود به کشور امارات را خواهند داشت. این نوع ویزا در واقع بیمار برای درمان بیماری به کشور امارات خواهد آمد. یکی دیگر از شرایط این ویزا این است که یک بیمارستان باید اسپانسر بیمار شود. دو نوع ویزا در این اقامت موقت صادر خواهد شد. یک نوع از این ویزا، ویزای ۹۰ روزه است که حداکثر باید ظرف ۶۰ روز پس از زمان صدور آن، مورد استفاده قرار بگیرد و نوع دیگر این ویزا هم مانند ویزای نوع اول است. با این تفاوت که چند بار ورود می باشد و این نوع دوم قابلیت تمدید نیز دارد.

ویزاهای بلند مدت دبی

·      ویزای دانشجویی

ویزایی است که فرد متقاضی قصد تحصیل در کشور امارات را دارد و این ویزا می تواند تا پنج سال ادامه داشته باشد.

·         ویزای کاری کشور امارات

به این شکل است که فرد متقاضی در یک شرکت در امارات استخدام شده است، ویزای کاری این کشور را دارد.

·        ویزای کاری دولتی

نوع دیگر ویزا در کشور امارات ویزایی است که یک سازمان دولتی برای شما درخواست می کند و حامی شما در کشور امارات می باشد. در واقع، در این نوع ویزا فرد متقاضی مشغول به کار در بخش دولتی می شود.

·      ویزای سرمایه گذاری در شرکت ها

در این نوع ویزا، سرمایه گذار صاحب یکی از مشاغل مانند شرکت ها می باشد که می تواند درخواست این نوع اقامت را از سازمان مهاجرت این کشور بدهد.

·        ویزای خرید ملک

این ویزا در کشور امارات به کسانی تعلق می گیرد که صاحب یک ملک در این کشور باشند.

·       ویزای همراه مقیم کشور امارات (الحاق خانواده)

در این نوع ویزا کسانی که در کشور امارات دارای اقامت کاری یا سرمایه گذاری باشند می توانند برای همراهان خود نیز این نوع اقامت را دریافت کنند.

·       ویزای تقاعد

این نوع ویزا به افراد بازنشسته و بالای ۵۵ سال در کشور امارات تعلق می گیرد که یکی از موارد ذیل را دارا باشند.

1.سرمایه گذاری در املاک به مبلغ 2 میلیون درهم انجام دهد.

2.فرد دارای پس انداز حداقل 1 میلیون درهم باشد.

3.فرد متقاضی حداقل دارای 20,000 درهم درآمد ماهیانه باشد.

ویزاهای دیگر دبی

در اینجا به انواع دیگر ویزاهای کشور امارات می پردازیم. در کشور امارات به طور کلی شش نوع ویزای کوتاه مدت وجود دارد، که این روزها توسط دولت این کشور صادر میگردند.

ویزاهای توریستی، که ممکن است مدت زمان این ویزاها ۳۰ روزه یا ۹۰ روزه باشند.

ویزاهایی با اهداف تجاری، به مدت ۱۴ روز صادر می شوند. این ویزاها برای اشخاصی مانند مدیر فروش ها، نمایندگان شرکت، حسابرسان و یا افرادی که با اهداف تجاری به کشور امارات قصد سفر دارند، صادر می گردد.

ویزاهای ترانزیت ، که می تواند به مدت ۴۸ یا ۹۶ ساعته باشد، این ویزا برای عبور از کشور امارات است که فرد مسافر در این مدت زمان می بایست کشور را ترک کند.

مدارک لازم برای ویزای دبی

مدارک لازم برای اخذ ویزای امارات با تو جه به نوع ویزا قطعا متفاوت خواهد بود. اما مدارک لازم برای ویزا به شرح ذیل می باشد.

1.پاسپورت با اعتبار حداقل ۶ ماه برای ویزاهای بلند مدت و حداقل 3 ماه برای ویزاهای کوتاه مدت

2.انجام تست پزشکی برای ویزاهای بلند مدت

3.دریافت پذیرش از دانشگاه (برای ویزای دانشجویی)

4.دریافت یک پیشنهاد کاری رسمی (برای ویزای کاری)

5.تاییدیه سازمان اقامت کشور امارات

6.عکس فرد متقاضی با پیش زمینه سفید

7.کپی رنگی از پاسپورت فرد متقاضی

وکیل متخصص ویزای دبی

برای اخذ انواع ویزای کشور امارات در صورتی که افراد متقاضی تجربه کافی برای اخذ انواع ویزا را ندارند، بهتر است از یک وکیل معتبر مهاجرتی استفاده نمایند. وکیل های مهاجرتی در خصوص صدور ویزا باید تجربه کافی را داشته باشند. به بیان دیگر شما باید وکیلی انتخاب نمایید که تجربه کافی در گرفتن ویزای کشور امارات را داشته باشد. خصوصا در مباحثی مانند سرمایه گذاری ها و خرید املاک باید اشخاص با وکلای مهاجرتی معتبر و دارای سابقه طولانی همکاری داشته باشند که بتوانند یک سرمایه گذاری و انتقال سرمایه مطمئن را داشته باشند. همچنین برای راه هایی مانند اقامت بازنشستگان یا خود حمایتی ها نیز متقاضیان به یک وکیل مهاجرتی نیاز دارند.

داماک بزرگترین ، معتبرترین و محبوب‌ترین شرکت ساختمانی جهان می‌باشد. در بزرگترین شرکت ساختمانی جهان ، مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود . اگر تمایل به اقامت یا سفر به دبی دارید ، با مشاورین فارسی زبان داماک گروپ همراه شوید تا با خیال راحت این امر امکان پذیر شود.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه