مقالات / شرایط و مزایای مهاجرت کاری به امارات

شرایط و مزایای مهاجرت کاری به امارات

 از سال 2013، امارات متحده عربی به عنوان پنجمین کشور بزرگ مهاجر پذیر در جهان شناخته شده است.مهاجران، به ویژه کارگران مهاجر، اکثریت  قریب به اتفاق (تقریباً ۸۰٪) جمعیت مقیم امارات و۹۰٪ نیروی کار این کشور عربی را تشکیل می‌دهند.در واقع کشور امارات  متحده عربی به دلیل اقتصاد رو به رشدباعث شده تا تقاضا برای اقامت از طریق کار در امارات بیش از گذشته شود و یکی از محبوب ترین مقصد مهاجران برای  کار در سراسر جهان به شمار بیاید.    

کشور امارات متحده عربی در زمینه های مختلفی نیازمند به نیروی کار است، و جمعیت زیادی از نیروی کار ساده و متخصص را مهاجران تشکیل می دهند. همچنین باید به این نکته اشاره کرد، تقاضای نیروی کار به این کشور بسیار زیاد بالاست.

در ادامه مطالب به شرایط و مزایای مهاجرت به این کشور را با هم بررسی خواهیم کرد.

مهاجرت کاری به امارات

امارات متحده عربی یکی از بزرگترین بازار مصرفی را در خاورمیانه دارد و یکی از بزرگترین  اقتصادهای عربی است. امارات از لحاظ رشد اقتصادی در جایگاه دوم قرار گرفته است.منایع طبیعی به ویژه نفت، این کشور عربی را به یکی از بزرگ ترین و ثروتمند ترین کشورهای جهان با درآمد بالا تبدیل کرده است.اقتصاد کشور امارات با ذخایر نفت و گاز یکی از بزرگ ترین منابع در سرتا سر جهان شناخته شده است. 

برای  اقدام و پیدا کردن شغل مناسب در کشور امارات  بهتر است روش‌ها و کارهای که در پائین اشاره شده را انجام دهید:

ویزای مناسب بگیرید

برای پیدا کردن کار مناسب می‌توانید از طریق ویزای بازدیدکننده یا توریستی استفاده کنیم و وارد امارات شوید، و پس از یافتن شغل، وضعیت ویزای خود را به ویزای کاری انتقال دهید. بیشتر بازدیدکنندگان از این کشور نیازی به دریافت ویزا قبل از موعد ندارند. در بدو ورود به آن کشور یکی برای شما صادر می‌شود. متقاضیان کار از کشورهای زیر مجاز به اقامت در امارات متحده عربی ۹۰ روز پس از ورود یا درخواست ویزای کار هستند:

اتریش، بلژیک، بلغارستان، کرواسی، جمهوری چک، قبرس، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه،آلمان، یونان،هلند، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت،نروژ، لهستان، کشور پرتغال، رومانی، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد و سوئیس.

ویزاهای توریستی روش بسیار خوبی برای ورود به کشور امارت،  برای جستجوی شغل و پس از آن اقامت از طریق کار در امارات است. اما بسیار مهم است که ویزای کار بگیرید، به شرطی که کار پیدا کنید با پایان تاریخ انقضای ویزا، کشور را  باید ترک کنید.

بازار کار مناسب خود را بشناسید

در حالی که اقتصاد امارات از ثبات و سلامت اقتصادی بسیار بالایی برخوردار است، اما همه بازارهای کار آماده پذیرش مهاجر برای اقامت از طریق کار در امارات نیستند. برخی از بازارهای کاری که افراد جویای کار ممکن است موفق به پیدا کردن فرصت شغلی در آن شوند عبارتند از: دارایی، مالیه، سرمایه گذاری، بازاریابی، نیروی تدارکات، آی‌تی، مخابرات، جهانگردی.

روی رزومه خود کار کنید

فراموش نکنید که مهمترین ابزار برای جستجوی شغل و گرفتن اجازه اقامت شما رزومه خواهد بود. بازار کار و تقاضا برای اقامت از طریق کار در امارات بسیار رقابتی است، و به طور متوسط ​​یک کارفرما فقط پنج ثانیه وقت صرف بررسی رزومه شما می‌کند. از آنجایی که بسیاری از کارفرماها ترجیح می‌دهند، متقاضیان در رزومه، خود را به روشی منحصر به فردتر معرفی كنند، لازم است تا یک رزومه بسیار قوی از جمله: سوابق، تحصیلات، تخصص‌ها و مزایایی که استحدام شما برای یک شرکت اماراتی به ارمغان می‌آورد را تنظیم کنید.

یافتن شغل مناسب از طریق موسسات کاریابی در امارات

برای اقامت از طریق کار در امارات می‌توانید از طریق جستجوی فرصت‌های شغلی که در موسسات کاریابی این کشور درج می‌شود، اقدام کنید. فرقی ندارد یک کار ساده باشید،  یایک فرد متخصص و حرفه‌ای، پزشک یا حتی یک دانشجوی که به تازگی فارغ التحصیل شده‌اید، در سایت‌های موسسات کاریابی این کشور فرصت‌های شغل متعدد و متنوعی با توجه به مهارت و دانش شما وجود دارد.

مدارک لازم برای دریافت ویزا و اقامت از طریق کار در امارات

ارائه پاسپورتی دارای اعتبار بین ۳ تا ۶ ماه و به همراه داشتن تعداد کافی از کپی آن

ارائه شش قطعه عکس پاسپورتی

ارائه سند ازدواج برای همراه در صورت لزوم

ارائه شناسنامه متقاضی و همراهان وی و کپی آن

ارائه کپی از گذرنامه حامی مالی و قرارداد کاری یا دعوتنامه

کشور امارات با توجه به میزان دستمزد، تعداد زیادی مهاجرین کاری و وضعیت اقتصادی مناسب که در خلال بحث به آن اشاره شد، مقصد بسیاری از ایرانیان برای مهاجرت است. دریافت ویزای کاری و اجازه اقامت از طریق کار در امارات گرچه روند پیچیده‌ای ندارد اما عدم آگاهی از قوانین ممکن است باعث بازگرداندن فرد به کشور مبدأ شود.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";