مقالات / یک راهنمای جامع برای اداره برق و آب دبی

یک راهنمای جامع برای اداره برق و آب دبی

این امر که شما مقیم جدید دبی هستید و به تازگی وارد دبی شده اید یا فقط در امارات از خانه ای به خانه دیگر نقل مکان می کنید، اتصال برق و آب معمولاً یکی از مهمترین مواردی است که باید از اولویت آن با خبر باشید. در دبی، چنین ارتباطاتی توسط DEWA ، اداره برق و آب دبی تسهیل می شود. در این مقاله ، ما تمام اطلاعات لازم در مورد شرکت و خدمات آن ، تجزیه و تحلیل صورتحساب و نحوه تنظیم و تنظیمات اتصال (یا لغو) را به شما ارائه می دهیم.

شرکت آب و برق دبی

برای کسانی که تازه وارد امارات می شوند ، DEWA مخفف اداره برق و آب دبی است. این شرکت در اول ژانویه 1992 توسط شیخ محمد بن راشد آل مکتوم برای ادغام بخش های برق و آب که قبلاً جداگانه کار می کردند ، تشکیل شد. امروز ، DEWA دبی به عنوان یکی از بهترین ارائه دهندگان خدمات در جهان شناخته می شود. این شرکت در گزارش تجارت جهانی بانک در سال 2018 و 2019 به بالاترین رتبه جهانی رسیده است.

در ذیل نگاهی به خدمات ارائه شده توسط DEWA در دبی می اندازیم؛ پس با ما همراه باشید.

خدمات ارائه شده توسط DEWA

DEWA خدمات را برای مصرف کنندگان خرد و نهادهای سازمانی بزرگ ارائه می دهد.

1) فعال سازی برق / آب

2) واگذاری حق برق / آب

3) انتقال برق / آب

4) پرداخت صورتحساب

علاوه بر این ، DEWA خدماتی را برای افزایش استفاده از منابع تجدید پذیر از جمله انرژی خورشیدی و… ارائه می دهد.

SHAMS DUBAI

این ابتکار توسط DEWA برای ترویج استفاده از انرژی خورشیدی در دبی و هدایت انتقال به سمت استفاده از منابع انرژی تمیز و تجدیدپذیر است.

SHAMS DUBAI ، به دنبال چشم انداز شیخ محمد بن راشد آل مکتوم ، نخست وزیرامارات و حاکم دبی ، تلاش می کند تا امارت را به یکی از هوشمندترین شهرهای جهان تبدیل کند. بر اساس این برنامه ، مالکان املاک می توانند سیستم های فتوولتائیک (PV) خود را به شبکه DEWA متصل کنند،که منجر به هزینه های کمتری می شود. علاوه بر این ، برق مازاد دوباره به شبکه صادر می شود.

نصب انرژی خورشیدی شامل یک فرآیند طولانی است که می تواند به طور خلاصه به شرح زیر باشد:

مرحله 1: اخذ گواهی عدم اعتراض (NOC)

مرحله 2: تأیید طراحی خرید

مرحله 3: بازرسی و اتصال

شما با استفاده از جزئیات ورود پیمانکار ، پیمانکارانی را استخدام خواهید کرد که مستقیماً در وب سایت شرکت برق درخواست NOC می کنند. سازنده یا پیمانکار مجوز تجارت را ارائه می دهد، و هیچ هزینه خدمات برای درخواست وجود ندارد.

برای انرژی خورشیدی با DEWA باید هزینه اتصال یکبار مصرف 1500 درهم را پرداخت کنید. البته هزینه ها و پیچیدگی های دیگری نیز در این روند دخیل است.

ایستگاه های شارژ وسایل نقلیه الکتریکی (شارژ سبز)

DEWA دبی در راستای ابتکارات سبز خود ، خدمات شارژ وسایل نقلیه الکتریکی را نیز ارائه می دهد. از اکتبر 2018 ، 200 ایستگاه شارژ سبز EV را در سراسر امارات نصب شده است تا استفاده از روش های حمل و نقل سازگار با محیط زیست و پایدار را ترغیب کند و انتشار کربن را کاهش دهد. می توانید کارت سبز را مستقیماً از وب سایت موجود در صفحه “خدمات کارت شارژ” تهیه ، جایگزین یا لغو کنید. توجه داشته باشید که دارندگان وسایل نقلیه الکتریکی غیر تجاری می توانند تا 31 ژانویه 2021 از هر ایستگاه EV خدمات شارژ رایگان دریافت کنند. البته لازم است قبل از دریافت سرویس رایگان ، وسیله نقلیه خود را نیز ثبت کنید.

آکادمی DEWA

این شرکت همچنین آکادمی حرفه ای خود را برای آموزش دانشجویان اماراتی ارائه می دهد . این آکادمی در همکاری با شورای آموزش تجارت و فناوری انگلستان (BTEC) فعالیت می کند. پس از آموزش های آکادمیک و میدانی در زمینه هایی مانند: تولید ، انتقال و توزیع انرژی ، فارغ التحصیلان مدرک خود را از BTEC دریافت می کنند. بخش Student در وب سایت DEWA به شما این امکان را می دهد برای بورس های تحصیلی درخواست دهید و ثبت نام کنید. همچنین می توان برای کارورزی نیز در این دانشگاه اقدام کرد.

DEWA برای سازندگان

سازمان آب و برق همچنین با صدور NOC به سازندگان، خدمات ارائه می دهد. همچنین تأمین آب و برق پروژه های ساختمانی نیز بر عهده آن است. سازندگان می توانند با استفاده از اطلاعات ورود به سیستم DEWA در صفحه “دریافت ارتباطات برق” در بخش “سازنده” وب سایت DEWA برای ارتباطات جدید درخواست کنند. به همین ترتیب ، NOC ها را می توان از طریق یک فرایند آنلاین و بدون هیچ گونه هزینه برنامه نیز به دست آورد.

چگونه یک اتصال DEWA بدست آوریم؟

راه اندازی اتصال آسان است. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که فرم درخواست را پر کنید ، اسناد مورد نیاز را ارائه دهید و به همراه هزینه اتصال DEWA سپرده امنیتی را پرداخت کنید.

مدارک مورد نیاز

اسناد مربوط به خدمات Move-In عبارتند از:

  • سند حقوقی
  • کپی گذرنامه های مستاجر و مالک
  • اجاره نامه

علاوه بر این اسناد ، در صورت دور بودن متقاضی از کشور ، ممکن است نامه مجوز نیز لازم باشد. برای دریافت فرم درخواست با عنوان “فعال سازی خدمات برق و آب برای مشتریان ساکن خارج از کشور” ، شما فقط باید از وب سایت رسمی (dewa.gov.ae) بازدید کرده و به صفحه ای تحت عنوان “فرم ها و اسناد” بروید.

تماس با DEWA

سرانجام ، می توانید از طریق روش های زیر با DEWA تماس بگیرید:

وب سایت: dewa.gov.ae

مرکز تماس اضطراری در صورت بروز حوادث فنی: 991

مرکز مراقبت از مشتری ، سوالات صورتحساب: + 971-4-601-9999

فکس : + 971-4-324-8111

ایمیل: customercare@dewa.gov.ae

www. damacgroup.org

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه