مقالات / راهنمای کامل برای اجاره ملک تجاری در دبی

راهنمای کامل برای اجاره ملک تجاری در دبی

کارآفرینی یک بازی چالش برانگیز است که شما را دائماً به جنب و جوش می اندازد. شما باید سخت کار کنید تا اطمینان داشته باشید که همه چیز طبق روال پیش می رود ،  این امر باعث رونق این شغل می شود. یکی از مواردی که باید در مورد موفقیت یک شرکت مورد توجه قرار گیرد ، یافتن مکان مناسب برای راه اندازی و اجرای عملیات تجاری شما است. با وجود EXPO 2020 و راه اندازی بسیاری از استارت آپ ها در سراسر امارات و تقاضا برای اجاره املاک تجاری در دبی رو به افزایش است. راه اندازی مشاغل در دبی چالش های زیادی دارد ، اما اگر نمی دانید چطور این کار را انجام دهید ، یافتن فضای مناسب تجاری برای اجاره در دبی نیز می تواند به همان اندازه برای شما دشوار باشد.
دراین مقاله ما قصد داریم راهنمایی کاملی در مورد اجاره ملک تجاری را به شما عزیزان ارائه کنیم ، پس با ما همراه باشید.

آیا شما واجد شرایط برای اجاره یک فضای تجاری در دبی هستید؟

ابتدا باید صلاحیت خود را تعیین کنید. تنها در صورت داشتن پروانه تجارت معتبر در دبی می توانید یک ملک تجاری اجاره کنید. مرجع صدور پروانه، بستگی به مکانی دارد که قصد راه اندازی مشاغل خود را دارید. اداره اقتصادی دبی مسئول صدور مجوز برای مشاغل مستقردر دبی است. فرض کنید می خواهید تجارت خود را در یک منطقه آزاد راه اندازی کنید. در این صورت ، مجوز توسط مقامات مربوطه مانند: Dubai Silicon Oasis (DSO) ، مرکز چند کالای دبی (DMCC) و دیگران صادر می شود. دریافت پروانه تجارت به شما کمک می کند مکان هایی را که انواع مختلف املاک تجاری را در دبی ارائه می دهند، محدود کنید.

یافتن موقعیت مکانی مناسب برای اجاره یک مکان تجاری در دبی برای تجارت خود

موارد مختلفی وجود دارد که هنگام اجاره دفاتر در دبی  باید درنظر بگیرید. همانطور که قبلاً ذکر شد ، مجوزهای تجاری مختلفی برای شرکت های فعال در دبی در دسترس است. براساس مجوز خود ، باید مشخص کنید که بهترین مناطق برای اجاره ملک تجاری در دبی برای شما کدام است. به عنوان مثال ، اگر مجوز منطقه آزاد TECOM را دارید ، باید فضای کاری تجاری خود را در همان منطقه داشته باشید.

نوع دفتر و ویزای کارمندان

شرکت ها مجاز به ارائه ویزا به کارگران خارجی بر اساس تخصص آنها هستند. با این حال ، این امتیاز با نوع دفتر و مکان محدود می شود:

1-حداکثر سه ویزا برای افراد شرکتی که در یک  پروژه فعالیت می کنند.

2-حداکثر پنج ویزا برای یک شرکت دارای دفتر کار مجاز است.

3-شرکتی که در یک فضای تجاری فعالیت می کند می تواند بر اساس منطقه تحت پوشش دفتر کار خود درخواست ویزا کند. برای هر هشت متر مربع می توان یک ویزا صادر کرد.

هنگام اجاره مکان های تجاری در دبی، مشاوره حرفه ای دریافت کنید

اگر می خواهید دفتر کار خود را در دبی اجاره کنید ، مهم است که با یک مشاور املاک مشورت کنید. در هنگام اجاره املاک تجاری در دبی ، به ویژه در صنعت F&B یا بخش مراقبت های بهداشتی ، معیارهای خاصی باید رعایت شود. حتی اگر تجارت شما متفاوت باشد ، باز هم توصیه می شود با یک مشاور املاک کار کنید زیرا:

1)آنها می توانند هنگام انتخاب اجاره ملک تجاری در دبی ، به شما مشاوره صحیح دهند.

2)دانش آنها از قیمت متوسط ​​درخواست شده تا روند بازار و سایر اطلاعات ارزشمند دیگر، باعث شده که آن ها در موقعیت بهتری قرار گیرند تا از طرف شما مذاکره کرده و بهترین معامله را انجام دهند.

قبل از ملاقات با نماینده فروش ، لیستی از سوالات مربوط به اجاره فضای تجاری در دبی را تهیه کنید. سوالاتی از جمله:

  • تعداد چک برای پرداخت اجاره
  • دسترسی به حمل و نقل عمومی
  • مجوزهای مورد نیاز و…

قوانین مشخصی در مورد املاک تجاری در دبی وجود دارد. بنابراین ضروری است که تمام اسناد و مدارک لازم را در دست داشته باشید که شامل موارد زیر است:

  • اثبات مالکیت تجاری
  • وضعیت محل کار در دبی
  • مطابقت محل کاربا برنامه های موجود
  • مجوزهای لازم برای استفاده از اماکن

تمام معاملات املاک و مستغلات در دبی ، از جمله اجاره های تجاری ، توسط EJARI تنظیم می شوند.  پس باید توجه داشته باشید که تمامی مدارک و اسناد را تهیه کنید تا هیچ گونه اختلالی در روند معامله رخ ندهد.

اگر خرید یک ملک تجاری در دبی ،نیازمند اثبات یکسری مدارک مثل نسب کابین  دارد،  مطمئن شوید که در قرار داد ذکر شده است. اطمینان حاصل کنید که تمام اطلاعات مربوط به کسب و کار شما به درستی ثبت شده است، از جمله ماهیت کسب و کار شما، تا هیچ گونه اختلالی رخ ندهد.

بودجه

بودجه، یکی از مهمترین مواردی است که باید هنگام اجاره یک ملک تجاری در دبی به خاطر بسپارید. قبل از تصمیم گیری ، علاوه بر اجاره سالانه ، باید مبلغ ودیعه، وثیقه و سایر هزینه های پنهان مرتبط با ملک را در نظر بگیرید. همچنین، در مورد افزایش احتمالی اجاره، از نرم افزار‌های محاسبه کننده افزایش اجاره سیستم RERA استفاده کرده و تحقیق کنید تا هنگام تمدید قرارداد اجاره دفتر خود در دبی، مشکل خاصی برای شما ایجاد نشود.

انواع موافقت نامه های اجاره

شما می توانید در چهار نوع قرارداد اجاره در دبی به توافق برسید.

هزینه های جانبی مازاد بر اجاره بها

در یک اجاره ناخالص ، مستاجر مجبور است اجاره ماهانه از پیش تعیین شده را پرداخت کند ، در حالی که هزینه های دیگر مانند: بیمه ، مالیات و نگهداری به عهده مستاجر است.

اجاره زمین

همانطور که از نامش پیدا است ، مستاجر هزینه قطعه زمینی را که برای ساخت یک ساختمان برای انجام تجارت است را باید پرداخت کند. در پایان اجاره نامه مالک، زمین و ساختمان را تصاحب می کند.

اجاره خالص سه گانه

با اجاره خالص سه گانه ، مستأجر مسئول مالیات ، بیمه و کارهای نگهداری ، همراه با اجاره است. این نوع اجاره به نفع مالک است.

اجاره خالص اصلاح شده

در یک اجاره خالص اصلاح شده ، کلیه هزینه ها بین مستاجر و مالک تقسیم می شود. این امر معمولاً برای اجاره ملک تجاری در دبی استفاده می شود.

پرداخت اجاره برای املاک تجاری در دبی

پرداخت اجاره در دبی صرف نظر از نوع ملکی که اجاره می کنید ، بیشتر از طریق چک انجام می شود. چک برای املاک تجاری می تواند از حساب شخصی مالک یا حساب بانکی شرکت صادر شود. پرداخت اجاره می تواند بسته به آنچه که بین مالک و مستاجر توافق شده است ، با یک یا چند چک انجام شود. 5٪ از اجاره نیز، به عنوان ودیعه برای قرارداد اجاره در نظر گرفته می شود.

آیا هنگام اجاره ملک تجاری در دبی بایدEJARI را ثبت کنید؟

بله ، حتی هنگام اجاره ملک تجاری در دبی نیز باید Ejari آن را ثبت کنید. در حالی که روند به همان شکل باقی می ماند ، اما ممکن است اسناد مورد نیاز براساس شرایط شما متفاوت باشد. مالک مسئول ثبت اجاری است.

نتیجه گیری

یافتن مکان مناسب برای دفتر ، انبار یا فروشگاه خود، یکی از راه هایی است که می توانید از شروع موفقیت آمیز فعالیت خود اطمینان حاصل کنید. برخی از بهترین مناطق برای اجاره فضاهای اداری در دبی شامل: Business Bay ، Deira و Jumeirah Lake Towers (JLT) است. داماک برترین شرکت سازنده ، امیدواراست که این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه