مقالات / مقایسه چرخ فلک چشم دبی با چشم لندن

مقایسه چرخ فلک چشم دبی با چشم لندن

چرخ فلک چشم دبی یا عین دبی ، از بزرگترین سازه های رکوردشکن جهان است.

“داماک برترین سایت املاک دبی”، این سازه های غول پیکر را به شما عزیزان معرفی می کند.

معرفی چرخ فلک چشم دبی

چشم دبی بزرگترین چرخ فلک دنیا می باشد .این چرخ و فلک در منطقه جمیرا و جزیره بلو واترز، واقع شده است. مسیر‌های قابل دسترس به این سازه نیز خود یک شاهکار است به طوری که سه پل چند دهانه از جاده اصلی عبور می‌کند که هر کدام از این پل ها 11.4 متر عرض و 500 متر طول دارد.

چشم دبی، قادر به حمل 1400 مسافر در 48 کابین دوجداره است. برخی از این کابین ها دارای غذاخوری مخصوص هستند که حداکثر 12 نفر را در خود جای می دهد.

توپ و دوک چرخ این سازه، توسط دو عدد از جرثقیل های غول پیکر جهان نصب شده است. 

جالب است بدانید که کلمه «عین» یک کلمه عربی است که به زبان انگلیسی «Eye» ترجمه می شود. به همین دلیل است که اکثر افراد از آن به عنوان چرخ دنده چشم دبی (Dubai Eye Ferris Wheel) یاد می کنند. این یک نام مناسب برای این جاذبه تفریحی و گردشگری در دبی است، چررا که به گردشگران اجازه می دهد تا دید 360 درجه ای به مناظر معروف دبی از جمله: برج خلیفه ، برج العرب و پالم جمیرا داشته باشند.

معرفی چرخ و فلک چشم لندن

چشم لندن در جنوب شهر لندن و در جوار رود تیمز واقع شده است، این سازه با نام “چرخ هزاره” نیز در کشور انگلیس واقع شده است. چشم لندن بلندترین چرخ و فلک اروپا است، و سالانه بیش از 3 میلیون بازدید کننده دارد.

کل سازه به وسیله ی قاب A شکل و تنها در یک طرف نگه داشته می شود. این چرخ فلک با 32 کابین که نمادی از 32 منطقه لندن هستند و نمایی 360 درجه در اختیار گرشگران قرار دارد.

اسپانسر ساخت این سازه “شرکت بریتیش ایرویز” بوده است و در ابتدا این سازه عظیم را با نام “چرخ فلک هزاره ی بریتیش ایرویز” می شناختند.

برخلاف دیگر چرخ و فلک ها که دارای صندلی های لغزشی هستند، صندلی های این سازه طراحی منحصر به فردی دارند. محفظه های چشم لندن طوری به سطح خارجی آن متصل شده که به هیچ عنوان گردشگران احساس لغزش نکنند و در کمال آرامش از نمای زیبای شهر لندن لذت ببرند.

ارتفاع

ارتفاع چشم لندن 135 متر و ارتفاع چشم دبی 210 متر است. بنابراین چشم دبی 75 متر بلندتر از چشم لندن است.

ظرفیت

ظرفیت چرخ و فلک چشم لندن 800 نفر است در حالی که ظرفیت چرخ فلک چشم دبی 1400 نفر است.

هزینه ساخت

هزینه ساخت چشم دبی سه برابر هزینه ساخت چشم لندن است، یعنی 70 میلیون یورو برای چشم لندن و 208 میلیون یورو برای چشم دبی.

سخن نهایی

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان می باشد. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

مطالب مشابه:

پارک های موضوعی دبی

دلفین بی دبی

پارک آبی وایلد وادی دبی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";