مقالات / انتخاب زمان مناسب برای سفر به دبی

انتخاب زمان مناسب برای سفر به دبی

هرساله هزاران گردشگر برای بازدید از شهرى دبي عازم امارات متحده عربی می‌شوند. با اینکه دبی شهری ساحلی است، اما به قدری جاذبه‌های مصنوعی در آن وجود دارد که شما را چندین روز به خود مشغول خواهند کرد. این شهر همانطور که احتمالا حدس می‌زنید آب و هوای گرم و خشکی دارد، و شاید بتوان گفت آب وهوایی شبیه با استان های جنوبی ایران دارد. اگر تصمیم دارید به دبی سفر کنید، قبل از اینکه بلیط هواپیما دبی را خریداری کنید و یا در یکی از هتل‌های لوکس این شهر اتاقی رزرو کنید، بهتر است که با بهترین فصول سفر به دبی آشنایی داشته باشید. چرا که هر فصلی در دبی مخاطبان خاص خود را دارد و هر گردشگری با توجه به هدفی که از سفر دارد فصل خاصی را برای سفر به این شهر انتخاب می کند.

داماک، ابر سازنده جهان ، انتخاب زمان مناسب برای سفر به دبی را به شما همراهان گرامی معرفی می کند.

آب و هوای کلی دبی

همانطور که گفته شد، دبی آب و هوای گرم ، خشک و بیابانی دارد که در فصول گرم سال به شدت گرم می شود. گرمای این شهر به حدی است که دمای آن به 41 درجه می رسد.این شهر حتی در زمستان نیز آب وهوای سردی ندارد و دمای آن به 23 درجه می رسد که بسیار مطلوب است.

کم هزینه ترین زمان برای سفر

برای سفر کم هزینه به دبی ارزان ترین فصل تابستان است ، تابستان های شهر دبی بسیار گرم است و دمای هوای آن بین ماه های خرداد تا شهریور به 24 تا 40 درجه سانتی گراد می رسد ، اگرچه در این فصول هوا بسیار گرم است اما زمانی مناسب برای یک سفر مقرون به صرفه و خرید است زیرا در این مدت دبی وارد حراجی‌های بزرگی می شود. در تابستان های دبی به دلیل گرما و رطوبت زیاد هوا، در ماه‌های تابستان امکان تجربه‌ی تفریحات در فضای باز کمتر می‌شود. به همین دلیل می‌توانید به سراغ مکان‌های سرپوشیده مانند: پیست اسکی سرپوشیده یا مراکز خریدی که با کولرهای قوی خنک می شوند بروید تا اوقات خوبی را داشته باشید و اینکه هوایی مطبوع را تجربه کنید.

نرخ تقریبی هزینه بلیط  در تابستان

در ماه های ارزان سفر به دبی، که از آوریل آغاز شده و تا اکتبر ادامه دارد، قیمت بلیط هواپیماها هم مانند هتل‌ها کاهش چشمگیری پیدا می‌کند. اگر در این ماه‌ها به دبی سفر کنید می‌توان گفت تا حدود ۴۰ درصد در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کرده‌اید.

بهترین زمان برای سفرتفریحی به دبی

به طور کلی بهترین زمان سفر به دبی، بین ماه های دسامبر و مارچ است که هوا دلپذیر تر و عصرهای آن هوای ملایم و خنک تری نیز دارد . لذا این را نیز در نظر داشته باشید که شهر دبی مرطوب و شرجی می باشد که در این فصل ها از رطوبت آن کاسته می شود و هوا خنک تر و قابل پذیرش تر می شود .

هزینه هتل های دبی

اکثر هتل های این شهر مدرن، تمیز و دارای استاندارد بین‌المللی هستند. با توجه به بودجه ای که دارید قادر به یافتن هتل متناسب با خود خواهید بود.اگر هتل ها را بر اساس قیمت و تعداد ستاره به صورت تقریبی دسته بندی کنیم به شرح زیر خواهد بود:

  • 1 ستاره ۱۴۶ تا ۲۹۳ درهم
  • ۲ ستاره ۱۷۲ تا ۴۰۰ درهم
  • ۳ ستاره ۱۷۲ تا ۹۵۸ درهم
  • ۴ ستاره ۱۸۷ تا ۱.۶۳۳ درهم
  • ۵ ستاره ۳۰۱ تا ۲.۸۸۴ درهم

سفر مناسب در زمان مناسب

  • استفاده از هوای آزاد دبی : از اواسط آبان تا اوایل اردیبهشت
  • رفتن به سواحل دبی: از اواسط اردیبهشت تا اواسط آبان
  • سفر رویایی برای ماه عسل : از اواسط آذر تا اوایل اسفند
  • سفر ارزان به دبی : از اواسط اردیبهشت تا اواسط شهریور
  • بهترین زمان برای خرید: از اواسط دی تا اواسط بهمن و اواسط تیر تا اواسط مرداد

نکاتی کلیدی در سفر به دبی

هنگامی که در سفر هستید اگر می خواهید سوار تاکسی شوید بهتر است از تاکسی های خاکستری رنگ استفاده کنید که ورودی اش پنج درهم است و بقیه مسیر از طریق تاکسی متر محاسبه می شود. اگر در هتل اقامت می کنید باید بدانید هر روز از ساعت 10 صبح ماشین جلوی هتل می ایستد تا شما را به صورت رایگان به ساحل و مراکز خرید ببرد. چه در ایران و چه در دبی، باید به شدت مراقب باشید که ماموران فرودگاه، مهر ورود و خروجتان را پررنگ روی پاسپورت و ویزایتان درج کنند، در غیر این صورت ممکن است مشکلی پیش بیاید،و حتی ورود و خروجتان را غیرقانونی بدانند.

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و محبوب ترین شرکت ساختمانی جهان می باشد.  در بزرگ ترین شرکت ساختمانی جهان مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن ، موفق و سودآوری را داشته باشید .اگر تمایل به اقامت یا سفر به دبی دارید با مشاورین فارسی زبان داماک گروپ همراه شوید، تا با خیال راحت این امر امکان پذیر شود.

www.damacgroup.org

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه