مقالات / ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا یکی از بهترین و رایج ترین روش ها، برای اخذ اقامت کانادا می باشد.این کشور با داشتن سیستم آموزشی نوین ، مقصد بسیاری از دانشجویان، در سراسر دنیا بوده است. در این مقاله شما را با هر آنچه درباره اخذ ویزای تحصیلی ، مدارک مورد نیاز، هزینه تحصیل و شرایط ویزا ، لازم است آشنا خواهیم کرد.

انواع ویزای تحصیلی کانادا

متقاضیان 18 سال به بالا باید با دریافت ویزای دانشجویی و متقاضیان کوچک تر از 18 سال با دریافت ویزای دانش آموزی قادر به اخذ اقامت خواهند بود.

اولین چیزی که در رابطه با ویزای تحصیلی کانادا ، قابل توجه است، داشتن نامه پذیرش از دانشگاه، کالج و یا یک موسسه آموزشی معتبر است.عدم سو پیشینه و برخورداری از سلامت کافی از سایر شرایط این روش مهاجرت می باشد.

مدارک مورد نیاز

اگرچه این موارد بسته به هر دانشگاه متفاوت است ، با این حال به طور کلی مدارکی که لازم است را نام می بریم:

 1. مهارت و تسلط کافی در زبان انگلیسی و داشتن مدرک آیلتس ، تافل یا جی آر ای و…(البته بعضی از دانشگاه ها صرفا بر یکی از این دو تاکیید دارند.)
 2. ریز نمرات  در رشته درسی خود به همراه مدرک نهایی ترجمه شده ( توجه داشته باشید که بین درخواست و اتمام دوره تحصیلی در کشور خود نباید به اصطلاح گپ تحصیلی بیافتد.)
 3. گذرنامه با اعتبار حداقل 6 ماه
 4. شناسنامه ترجمه شده
 5. دو قطعه عکس رنگی 7*5 که پشت نویسی شده باشد( حتما در 6 ماه گذشته گرفته شده باشد نه دیرتر)
 6. رسید پرداخت شهریه  دانشگاه مربوطه
 7. ارائه سند یک دارایی

هزینه تحصیل

هزینه تحصیل بسته به دانشگاه و همچنین شهری که در آن اقامت دارید، کاملا متغیر بوده برای مثال : شهرهای سردتر کانادا هزینه کمتری در مقایسه با شهر های معتدل تر دارند.

با این حال به صورت تقریبی هزینه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی را بررسی می کنیم؛

در مقطع کارشناسی حدودا 22 هزاردلار سالانه و به همین ترتیب برای مقطع کارشناسی ارشد و دکتری 19 هزاردلار و 40 هزار دلار نیاز است . البته کانادا اجازه کار (20 ساعت در هفته) را به دانشجویان داده است ، اما اگر از تمکن مالی کافی برای پرداخت شهریه دانشگاه برخوردار نیستید ، میتوانید در موسسات فنی و حرفه ای که شهریه کمتری دارد ثبت نام کنید.

علاوه بر هزینه تحصیل ،هزینه زندگی و مسکن دانشجویان از جمله مواردی است که قبل از اخذ ویزا باید به آن ها فکر کرد.

اگر قصد گرفتن ویزای تحصیلی و سپس اخذ اقامت دائم را دارید؛ باید بدانید که اقامت دائم صرفا با ویزای تحصیلی امکان پذیر نیست و دانشجوی باید بعد از اتمام دوره ی دانشگاه ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل نماید.

مزایای تحصیل در کانادا

 1. بالا بودن کیفیت زندگی و نرخ امید به زندگی: امنیت ،رفاه ،مقرون به صرفه بودن هزینه های تحصیل، با وجود تعداد قومیت ها، همگی  به افزایش کیفیت زندگی منجر می شود.
 2. استاندارد های آموزشی بسیار بالا
 3. نرخ بسیار پایین بیکاری در کانادا
 4. جاذبه های زیست محیطی و طبیعت غنی این کشور
 5. ویزای همراه خانواده دانشجو:  همسر و فرزندان فردی که با ویزای تحصیلی کانادا در این کشور مشغول به تحصیل است، می‌توانند تا پایان دوره تحصیل  در کنار همسر و یا والدین خود باشند.

این مقاله از سایت شرکت داماک ،بزرگترین و معتبر ترین شرکت در زمینه سرمایه گذاری و مهاجرت می باشد و شما میتوانید در هر ساعت از شبانه روز با گروه داماک تماس گرفته و با مشاوران مجرب آن در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط : سرمایه گذاری در داماک ، اخذ اقامت دبی و امارات با شرکت داماک ، اخذ پاسپورت امارات ، اخذ پاسپورت بدون پایان خدمت، اعزام دانش آموز و دانشجو به امارات، تحصیل در امارات

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";