مقالات / ویزای استارتاپ کانادا

ویزای استارتاپ کانادا

ویزای استارتاپ از بهترین و جدیدترین روش هایی است، که اداره مهاجرت کانادا برای جذب دارندگان کسب و کار ، حمایت از ایده ها و طرح های نو، جهت و راه اندازی بیزینس در کانادا ، در نظر گرفته است.

در ادامه شرکت داماک معتبر ترین و پرآوازه ترین شرکت ساختمانی جهان به بررسی شرایط ، مدارک مورد نیاز و هزینه دریافت اقامت از طریق استارت تاپ کانادا می پردازد.


مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ

همان طور که گفته شد استارت آپ کانادا یکی از بهترین روش های گرفتن اقامت تضمینی و دائم در کانادا می باشد. استارتاپ، یک کسب و کار نو پایی است که در زمینه تکنو لوژی فعالیت دارد. در چند سال اخیر سازمان مهاجرت کانادا ، با هدف تشویق صاحبان کسب و کارها به مهاجرت به این کشور، روش ویزای استارت آپ کانادا را مطرح کرد تا دارندگان ایده ها و طرح های نو و کارآفریننان خلاق بتوانند با سرمایه گذاری در این کشور، از شرایط مساعدی برخوردار شوند.

مراحل دریافت ویزای استارتاپ کانادا

1) نوشتن یک ایده و طرح نو و خلاق

2)ارائه ایده نوشته شده به یکی از شرکت های معتبراعم از: شرکت های سرمایه گذاری و مراکز رشد استارتاپی

3)تائید طرح توسط یکی از شرکت های معتبر ذکر شده

تقریبا بعد از مراحل تایید شدن ایده صاحب و کسب و کار پروسه ویزای استارت آپ کانادا شکل می گیرد.

شرایط دریافت ویزای استارت آپ کانادا چیست؟

جهت گرفتن استارت تاپ کانادا لازم است، شرایط زیر را در نظر بگیرید.

یکی از شرط های لازم ، تسلط کامل به زبان انگلیسی و یا فرانسوی در همه زمینه های نوشتاری، گفتاری ، شنیداری و کسب نمره حداقل معادل  CLB 5 می باشد.

 

درواقع برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا لازم است، در یکی از ۲ آزمون زبان انگلیسی CELPIP G-Test  یاIELTS   یا یکی از ۲ آزمون زبان فرانسه TEF Canada یاTCF Canada شرکت نموده و نتیجه آن را در فرم درخواست خود قرار دهید. باید به این مورد دقت کرد که در صورت عدم کسب حداقل نمره، درخواست شما لغو می گردد.


از دیگر شرایط ویزای استارتاپ کانادا، برخورداری از یک سرمایه اولیه است چرا که دولت کانادا، هیچ بودجه مالی را برای افرادی که قصد اقامت از طریق ویزای استارتاپ  کانادا دارند، در نظر نمی گیرد.

و در نهایت یکی از مهم ترین شرایط ویزای استارت کانادا، اثبات کسب و کار و جذب اعتماد یکی از سازمان های مورد تایید اداره مهاجرت کانادا می باشد.

شرایط و مراحل دریافت ویزای استارت آپ


این برنامه به افرادی پیشنهاد می‌شود که قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارند ومی‌خواهند استارتاپ و کسب و کاری قابل گسترش در سطح جهانی را در این کشور راه اندازی کنند. شروع بیزینس در کشوری که در آن هیچ سابقه و تجربه‌ای ندارید ناممکن به نظر می‌رسد اما بهتر است بدانید کشور کانادا تمام ریسک‌ها و سختی‌های کار این کارآفرینان را در نظر می‌گیرد و اگر در آن استارت آپ موفق نشوید نیز اقامت شما را باطل نمی‌کند و شما می‌توانید با خیال راحت در زمینه دیگری مشغول به کار شوید.

شرایط دریافت ویزای استارتاپ کانادا عبارتند از:

۱-  راه اندازی یک بیزینس در کشور کانادا که مالک حداقل ۱۰درصد از سهام آن باشید .همه بنیان‌گزاران آن کسب و کار حداقل باید ۵۰ درصد سهام آن را در اختیار خود داشته باشند و همچنین حداکثر پنج نفر می‌توانند برای اراه اندازی یک بیزینس درخواست ویزا کنند.

۲- دریافت نامه حمایت از یکی از سازمان‌های مورد قبول برنامه ویزای استارتاپ کانادا

۳- داشتن مدرک زبان (انگلیسی یا فرانسه)

۴- داشتن حداقل حساب بانکی برای یک سال هزینه زندگی

به بیان دیگر دریافت ویزای استارتاپ کانادا شامل دو قسمت می‌باشد:

۱- دریافت نامه حمایت از طرف موسسات مورد قبول برنامه ویزای استارت آپ

۲- درخواست اخذ اقامت به منظور راه اندازی یک استارت آپ در کانادا

شما برای دریافت اقامت باید بیزینس خود را به یکی از این سازمانها معرفی کنید و آنها را قانع کنید که بیزینس شما شرایط لازم را دارد و شما توانایی ایجاد و گسترش این بیزینس را دارید. درصورت قانع شدن سازمان انتخاب شده ، نامه ای مبنی بر حمایت از بیزینس شما صادر می کنند، که یکی از مهمترین مدارک جهت دریافت اقامت کانادا می باشد.

مطالب مشابه:

اخذ اقامت امارات از طریق ثبت شرکت

ویزای شینگن

خرید ملک با داماک

 

 

 

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";