مقالات / فستیوال های کانادا

فستیوال های کانادا

کانادا ، در شمال قاره ی آمریکای شمالی قرار دارد. کشوری پیشرفته با اقتصادی قوی،که همه ساله مسافران و گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. در این مقاله با انواع جشنواره هایی که در این کشور برگزار می شود، اشنا خواهید شد.

جشن نور ونکوور

نام دیگر این فستیوال جشن نور هوندا است . سابقه ی تایخی این جشن به چین بر می گردد؛ این جشن در فصل تابستان  آخر جولای به مدت 3 روز انجام شده و بزرگ ترین آتش بازی جهان را بر گزار می کند . علاوه بر نورهای رنگی که در آسمان شب دیده می شود، نمایشگاه های مختلف از انواع غذاهای محلی و غیر محلی و موسیقی های مختلف این جشن را تکمیل می کند و بر زیباییش می افزاید.همچنین مسابقات بین دو شهر در این شهر برگزار می شود که به دیوار دریایی موسوم است و طرفداران زیادی دارد.

جشن ملی روز کانادا

روز تاسیس کانادا در اول ماه جولای بوده که همه مردم کانادا با پوشیدن لباس قرمز و سفید ، دست گرفتن پرچم کانادا و خوراکی های مختلف آن را جشن می گیرند. در همه ی استان های کانادا این جشن برگزار می شود و مردم به فعالیت های مختلفی مثل بازی های گروهی،  شرکت در کنسرت و .. می پردازند.

فستیوال وینترلود اوتاوا

با توجه به آب و هوای سرد و قطبی کانادا طبیعی است که بسیاری از این فستیوال ها در فصل سرد سال برگزار شوند . هدف این جشنواره نیز ایجاد شور و نشاط و گرمی بین مردم است . فعالیت های مختلفی در این جشن برگزار می شود، مانند: اسکی روی یخ ، ساخت آدم برفی ، کنسرت های مختلف ، مجسمه یخی  و …

فستیوال کلگری استمپید

به علت وجود چمن زار های وسیع به این شهر لقب شهر گاوچران را داده اند و شما را به یاد فیلم های وسترن می اندازد. حال در این جشن که هر ساله در جولای برگزار می شود مردمان سراسر دنیا به کلگری آمده و با گذاشتن کلاه های کابوی  به مسابقات سوار کاری می روند ، گاو بازی هم در این جشن رواج دارد اما کمی خطرناک است .این نمایش 10 روز ادامه دارد.

فستیوال بین المللی فیلم تورنتو

این فستیوال هم رده فستیوال کن و ساندنس بوده و یک رویداد مهم در جهان تلقی می شود؛ چرا که بسیاری از فیلم های برتر تاریخ سینما ابتدا در این جشنواره به نمایش در آمده اند و بعد نامزد اسکار یا گلدن گلوب شده اند.

جشنواره کمدی مونترال

این جشنواره ، فستیوالی مردمی است که هدفش سرگرم کردن مردم و آوردن خنده به لب هایشان می باشد. کمدین های مختلف به روی سن آمده و با اجرای استند آپ های جذاب فضای گرمی را پدید می آورند. هر ساله بر شمار شرکت کنندگان افزوده می شود.

فستیوال گل لاله

سابقه تاریخی آن بر می گردد به هدیه شاهدخت جولیانا به شهر اتاوا . هدیه شاهدخت شامل صد ها هزار گل لاله بود که در شهر اتاوا قادر به رشد بودند. سپس در سال 1953 اولین جشنواره گل لاله برگزار شد و امروزه فعالیت های جانبی مختلفی مثل قایق رانی ، رقص ، رالی و … در این روز انجام می شود.

فستیوال بین المللی موسیقی جاز: هر ساله 500 کنسرت در این جشنواره برگزار می شود.  نامش در کتاب گینس نیز ثبت شده است و بالغ بر 4 میلیون تماشاچی دارد، علاوه بر این ها این فستیوال به نوعی جذب استعداد های برتر در زمینه موسیقی است.

سخن پایانی

فرهنگ غنی مردمان کانادا همواره باعث جذب گردشگران و مسافران زیادی شده است امید است با مطالعه مطالب بالا در آگاه سازی شما قدمی برداشته باشیم.

مطالب از سایت داماک گروپ بزرگترین و معتبر ترین شرکت ساختمانی جهان می باشد.

موارد مرتبط : فستیوال های دبی ، جاذبه های گردشگری امارات، جاذبه های زیست محیطی دبی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه